Ważne wydarzenia
Zanurkuj z Krabem dla WOŚP - 2023

Pomaganie poprzez nurkowanie?! Ależ owszem!

Już 28.01.2023 podczas finałowego weekendu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy masz niepowtarzalną okazję rozpocząć przygodę z nurkowaniem i wspomóc WOŚP!
2023-01-11
AKCJA REKRUTACJA!!!

Niezmiernie miło nam poinfomorać, że ruszamy z Akcją Rekrutacją online! Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich zainteresowanych eksploracją podwodnego świata...

2021-04-18

Płetwonurek KDP/CMAS * (P1)

 

Kurs na pierwsza gwiazdkę w CMASie prowadzimy w dwóch wariantach: na obozie szkoleniowym oraz weekendowo na Zakrzówku. W obu przypadkach kursanci wynurkują ok. 4 - 5h zegarowych, czyli minimum 2 razy więcej niż zakłada program szkoleniowy.. Wcześniejsze przygotowanie basenowe oraz nurkowania w sprzęcie pozwalają nam realizować kurs na bardziej zaawansowanym poziomie. Swoboda z jaką zachowujecie się pod wodą po przygotowaniu basenowym, łatwość z jaką wykonujecie kolejne ćwiczenia pozwala nam szybko iść naprzód z właściwym szkoleniem. Nie tracimy czasu na obycie z ABC, przedmuchiwanie maski i naukę przemieszczania się pod wodą - po 50 basenach macie to już we krwi. W efekcie pod koniec kurs nurkujecie już naprawdę dobrze, tak że w bazach nurkowych nikt nie daje wiary, że nasi nurkowie P1 są bezpośrednio po kursie; każdy daje głowę, że macie kolejny stopień lub kilkadziesiąt nurkowań wykonanych po kursie. Od zawsze taki poziom szkolenia jest dewizą naszego Klubu!

"Świeżo upieczony" nurek po kurie P1 :)

 

Kurs na obozie:
Tradycyjna, Krabowa forma szkolenia gorąco przez nas polecana. Kadra instruktorska jest do Waszej dyspozycji od rana do nocy a Wam nie spieszy się do domu, na obiad, do kochanka czy żony... Jesteśmy my i jezioro - nie ma innych priorytetów. Facebook jest zakazany! Obóz to doskonała okazja by przesiąknąć klubowym klimatem i zawrzeć nowe, ciekawe znajomości. Kurs trwa 5 dni a po jego zakończeniu jest jeszcze czas na nurkowania stażowe, kursy specjalistyczne lub wybyczenie się za wszystkie czasy A wieczorne ogniska kończą się o świcie, gdy pierwsi hinduscy fakirzy biegną hartować ducha i ciało...

Kurs weekendowy:
Dla wszystkich tych, którzy nie mogą wybrać się z nami na obóz organizujemy kurs w Krakowie. Szkolimy na Zakrzówku a kurs w tej formie obejmuje dwa kolejne weekendy. Zaczynamy od piątkowego spotkania w Klubie i ogarnięcia spraw formalnych oraz pobrania sprzętu. Kursy prowadzimy od kwietnia do końca października. Najlepiej nie zwlekać i zrobić kurs jeszcze przed wakacjami by móc z nami nurkować na naszych wyprawach i wyjazdach klubowych w ciągu sezonu.
PS: Zapisy i zgłoszenia na wszystkie kursy w Klubie. Kursy organizujemy odgórnie jaki i na Waszą prośbę/zainteresowanie.

Warunki uczestnictwa w kursie:
• Umiejętność pływania,
• Aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania płetwonurkowania.

Program szkolenia:
• Cześć teoretyczna: 13 godzin wykładów,
• Część praktyczna: 20 godzin zajęć w ciągu 5 dni szkoleniowych obejmujących minimum 9 nurkowań w tym: 3 nurkowania do głębokości 10 m, 5 nurkowań do głębokości 10÷15 m oraz 1 nurkowanie na głębokość 20 m. Łączny czas pobytu pod wodą minimum 120 minut. Pierwsze dwa nurkowania mogą odbyć się na basenie. Szkolenie musi być zrealizowane w ciągu 2 miesięcy.

Uprawnienia:
Płetwonurek P1 KDP/CMAS * może nurkować do głębokości 20 m w towarzystwie przynajmniej jednej pełnoletniej osoby o kwalifikacjach KDP/CMAS*(P1) lub równorzędnych kwalifikacjach innej organizacji.

Po kursie uczestnik otrzymuje Książkę Płetwonurka KDP/CMAS i międzynarodowy certyfikat KDP/CMAS* (P1)

Co dalej po kursie P1?
Wyprawy nurkowe, nurkowania stażowe, warsztaty nurkowe, kursy specjalistyczne i baseny krabowskie dla osób ze stopniem.

Najczęściej robione kursy specjalistyczne po ukończenu szkolenia na stopień P1:
PNO – kurs nurkowań nocnych,
PNA – kurs nawigacji podwodnej,
PE – płetwonurek eksplorator, kurs podnoszący uprawnienia do 30m,
PN1 – kurs nurkowania z zastosowaniem nitroksu do 40% O2,
PSS – kurs nurkowania w suchym skafandrze.