Ważne wydarzenia
Strona w trakcie przebudowy
Drodzy Klubowicze,
Chcielibyśmy poinformować Was, że nasza strona jest obecnie w trakcie przebudowy. Jak doskonale wiecie, koniecznie potrzbuje już odświeżenia. Pracujemy nad jej ulepszeniem oraz dodaniem nowych funkcji, aby jeszcze lepiej spełnić Wasze oczekiwania.
Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość podczas tego procesu. 
Zarząd AKP Krab AGH
2024-03-15
Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024 - rozpoczynamy zapisy
Nadeszła długo wyczekiwana chwila - rozpoczynamy zapisy na Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024!
Termin zapewne już znacie z poprzednich maili, ale rezerwujcie sobie dni: 29.05-09.06.2024 (wyjazd w środę 29 maja późnym popołudniem, powrót w niedzielę 9 czerwca około południa).
 
2024-03-12

Kurs P1

 
 

Ahoj, bardzo nam miło, że planujesz kurs nurkowy!

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki opis jak wygląda organizacja takiego kursu w wydaniu weekendowym. Postaraliśmy się opisać go najlepiej jak potrafimy! W razie pytań pisz do nas śmiało :)
 
O tym jakie uprawnienia uzyskasz po kursie, jakie są warunki uczestnictwa i program szkolenia dowiesz się stąd: Kurs P1 w Krabie

Jeżeli wiesz już, że chcesz wziąć udział w kursie, to zapraszamy do zapisów pod tym linkiem: Zapisy na kurs P1
 
 
Kurs obejmuje 2 kolejne weekendy szkoleniowe. Jeżeli zadeklarowałaś/eś udział w kursie poprzez formularz zapisów lub osobiście w Klubie, przekazujemy kontakt do Ciebie instruktorowi prowadzącemu kurs. Instruktor kontaktuje się z Tobą i umawia na pierwsze spotkanie, które zazwyczaj ma miejsce w piątek, w przeddzień rozpoczęcia kursu w siedzibie Klubu gdzie też poznajesz swoich kolegów i koleżanki z kursu :) 
 
Spotykacie się razem z instruktorem w Klubie i pobieracie sprzęt z naszego magazynu (ul. Reymonta 21a). Nie martwcie się, nasi sprzętowcy dobiorą dla Ciebie odpowiedni skafander i wydadzą sprzęt, a w biurze ogarniemy wszelkie sprawy formalne (regulaminy, oświadczenia o stanie zdrowia, zgody itp.).
 
Lekki sprzęt typu skafander i automat zabierasz ze sobą do domu i oddajesz go dopiero po zakończeniu kursu.
Ciężki sprzęt jak butle wymieniacie/nabijacie po każdym dniu nurkowym w klubowych sprężarkach.
 
 
 Koparki w Jaworznie podczas kursu P1Następnego dnia o umówionej godzinie spotykasz się razem ze swoim instruktorem oraz grupą kursową prawdopodobnie w Jaworznie na „Koparkach” (Diving Marina „Koparki”, ul. Płetwonurków, 43-602 Jaworzno).
 
Ostatecznie to Wy, wraz z instruktorem wybieracie nurkowisko. Sposób transportu i miejsce nurkowania zależy od Was :) 
 
 
Na nurkowisku omawiacie wraz z instruktorem wszelkie niezbędne aspekty nurkowania, klarujecie sprzęt i po raz pierwszy schodzicie pod wodę! Po nurkowaniach wracacie do Krakowa do Klubu, gdzie w klubowej sprężarce nabijane są butle na dzień następny (lub zabierane już pełne ze sprężarki).
 
Plan dnia powtarza się również w niedzielę oraz w następny weekend (tylko sobota i niedziela). Na dzień nurkowy warto zarezerwować czas co najmniej do 17, dużo się dzieje i trochę to trwa, ale uwierz, że nie zorientujesz się kiedy uciekł Ci dzień :)
 
 
 Kurs zakończony jest obowiązkowym egzaminem teoretycznym. 

 

Przygotowaniem do egzaminu są wykłady prowadzone przez instruktora w trakcie kursu. Bardzo częstą praktyką są wykłądy pomiędzy nurkowaniami, ale możecie także spotkać się z prowadzącym w trakcie tygodnia w umówionym miejscu. Wszystko zależy od waszych ustaleń z instruktorem. 
 
Po zakończeniu kursu zwracasz wysuszony sprzęt z powrotem do Klubu, a instruktor składa Twój wniosek o certyfikat, wypełnia wszystkie dokumenty, symbolicznie Cię chrzci i mamy nowego Kraba :)
Od tej pory możesz już nurkować (upoważnia Cię do tego książka nurkowa z opisem przebiegu szkolenia), a certyfikat przyjdzie pocztą na podany adres.
 
Z ważniejszych informacji: często grupa nurkowa skrzykuje się i jedzie razem do Jaworzna (lub z intruktorem) – kwestia do dogadania. Koszty dojazdu we własnym zakresie. Ponadto wejściówka na Koparki w tym sezonie wynosi 50 zł per osoba, koszt ten równiez należy pokryć samemu. 
 

 

 W ramach kursu zapewniamy Ci:

 • komplet sprzętu (piankę lub półsuchy skafander, kaptur, buty, rękawiczki, płetwy, komputer, butle, balast – nasz sprzętowiec wszystko dla Ciebie dobierze z czeluści klubowego magazynu), zalecamy jednak żeby wyposażyć się w sprzęt ABC - maskę, płetwy i fajkę. O tym jak dobrać maskę możesz dowiedzieć się z tego filmiku nakręconego przez naszego viceprezesa ds. technicznych lub odwiedzić nas w Klubie i zasięgnąć porady :) Taki sprzęt warto mieć, ale w przypadku braku zawsze możemy go pożyczyć :)
 • książkę niezbędną do zgłębienia teorii nurkowania (wielu z nas uczyło się z niej również przed egzaminami na wyższe stopnie nurkowe), 
 • dostęp do platformy elerningowej,
 • certyfikat (poświadczający uzyskane uprawnienia, przypomina dowód osobisty lub kartę kredytową),
 • logbook (specjalna książeczka do prowadzenia rejestru wykonanych nurkowań),
 • książeczkę nurkową zawierającą przebieg Twoich kursów,
 • ubezpieczenie,
 • opłaconą składkę członkowską do końca roku kalendarzowego!
 Sprzęt przygotowany na pierwsze nurkowanie!

 

 Warunki uczestnictwa w kursie:

• Umiejętność pływania (nie mówimy o umiejętnościach olimpijskich, po prostu dobrze byłoby nie panikować na widok wody), ale uwierz nam na słowo, że wśród naszych nurków jest kilka osób nie umiejących pływać w myśl zasady: do nurkowania nie trzeba umieć pływać, po coś w końcu masz butle pod wodą
• Oświadczenie kursanta o braku przeciwwskazań do rozpoczęcia kursu płetwonurkowania (ale polecamy zrobić dla własnego spokoju serię badań opisanych na naszej stronie: https://krab.agh.edu.pl/kadra-lekarze-klubowi i skonsultować się naszym lekarzem klubowym wymienionym na stronie lub z lekarzem sportowym, czy wszystko jest OK).
 
 
 
Koszt kursu to 1700 zł, cena która zawiera:
 • certyfikat wraz z logbookiem
 • podręcznik do nauki P1
 • dostęp do platformy e-learningowej
 • cały potrzebny sprzęt na czas trwania kursu
 • składkę członkowską do końca roku kalendarzowego
Do ceny należy doliczyć koszt wejściówek na akwen nurkowy oraz transport

 

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, pisz do nas na nasz adres mailowy: krab@agh.edu.pl lub znajdź nas na Facebooku!

Do zobaczenia w wodzie :)