Ważne wydarzenia
Zanurkuj z Krabem dla WOŚP - 2023

Pomaganie poprzez nurkowanie?! Ależ owszem!

Już 28.01.2023 podczas finałowego weekendu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy masz niepowtarzalną okazję rozpocząć przygodę z nurkowaniem i wspomóc WOŚP!
2023-01-11
AKCJA REKRUTACJA!!!

Niezmiernie miło nam poinfomorać, że ruszamy z Akcją Rekrutacją online! Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich zainteresowanych eksploracją podwodnego świata...

2021-04-18

Treningi basenowe

 

Krab już od blisko 60-ciu lat specjalizuje się w prowadzeniu basenowych zajęć kondycyjnych dla płetwonurków. Kilka pokoleń instruktorów wypracowało Krabowską Szkołę Nurkową, której fundamentem jest wysoka sprawność pływacko-bezdechowa członków naszego Klubu. Rok rocznie, pod bacznym okiem 20-sto osobowej kadry instruktorskiej stu kilkudziesięciu płetwonurków wiernych klubowym tradycjom szlifuje hart ducha i ciała na zajęciach basenowych. Każdy z nas wie, że dobry zatrzymany oddech zwiększa margines bezpieczeństwa podczas akcji nurkowych.

Zajęcia pływackie w sprzęcie ABC (maska, płetwy, fajka).

 

Odrobina aktywności fizycznej jest niezbędna do utrzymania minimum wydolności krążeniowo-oddechowej, tak ważnej dla naszego zdrowia, bezpiecznego uprawiania turystyki kwalifikowanej czy każdego sportu na poziomie amatorskim. Samemu ciężko się zmobilizować do systematycznego trenowania. Bolący kręgosłup od siedzenia przed komputerem i wieczne obietnice, że w końcu się za siebie wezmę…

Mamy na to lekarstwo! Zapisz się do nas na zajęcia basenowe! Nic tak nie mobilizuje do systematycznego treningu jak opłacona składka basenowa, grupa znajomych i czujne oko instruktora - motywujące i pilnujące byśmy się nie obijali

 

Jak wygląda uczestnctwo w krabowej sekcji basenowej?

Mamy cały wachlarz grup o różnym stopniu zaawansowania - od zupełnie początkujących, nie umiejących pływać aż do zawodników AZS-u. Każdy znajdzie dla siebie odpowiednią grupę.

Treningi basenowe rozpoczynają się w połowie listopada i trwają do końca maja. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w godzinach wieczornych i trwają 45 min (jets to czas stricte spędzony w wodzie, dlatego na zajęciach należy pojawiać się chwilę wcześniej).

Kurs basenowy to ok. 50 basenów pływackich oraz 3 nurkowania w akwalungu. Każdy z Was podszlifuje kondycje i technikę pływania raz doskonale opanuje nurkowanie na zatrzymanym oddechu w ABC (fajka, maska, płetwy). W ramach kursu basenowego będzie okazja zanurkować w akwalungu (2 razy na basenie oraz raz na wodach otwartych). Tak dobrze przygotowani przechodzicie do kolejnego etapu: kursu na podstawowy stopień nurkowy na wodach otwartych - P1 KDP/CMAS, który otwiera przed Wami bramy podwodnego świata!

Jednak zajęcia basenowe to nie wszystko! Po 3 miesiącach treningów zaprosimy Was na wykłady teoretyczne z zakresu nurkowania, które są niezwykle ważne przy późniejszym kursie P1.

 

Wakacyjne nurkowania zupełnie inaczej smakują po zimie dobrze przepracowanej na basenie. Lekkość, większy spokój i poczucie pewności, zero zmęczenia. Jak przyjemnie się wtedy nurkuje! Każdy z nas miał okazję się przekonać, jak ważne są treningi basenowe gdy z jakiegoś powodu zaniedbał hart ducha i ciała w sezonie jesienno-zimowym, a wiosną trafił na wyjazd nurkowy.

Zimowy trening basenowy jest u nas również przygotowaniem do kursu na wodach otwartych. Zaczynając przygodę w Krabie traficie do tzw. "Zerówki" – początkującej grupy basenowej. Szkoda czasu na naukę pływania w płetwach i masce na kursie nurkowym na wodach otwartych - można ten czas lepiej spożytkować.

Zajęcia pływackie - pływanie na zatrzymanym oddechu.

 

 Treningi basenowe w Krabie w pigułce:

- trwają od listopada do maja

- zajęcia 2 razy w tygodniu po 45 min w godzinach wieczornych

- od stycznia zajęcia z ABC (maska, fajka, płetwy)

- kwiecień, maj: 2 nurkowania w sprzęcie nurkowym na basenie + 1 nurkowanie w sprzęcie na wodach otwartych z instruktorem

- od marca: 1 raz w tygodniu wykłady teoretyczne