Ważne wydarzenia
Strona w trakcie przebudowy
Drodzy Klubowicze,
Chcielibyśmy poinformować Was, że nasza strona jest obecnie w trakcie przebudowy. Jak doskonale wiecie, koniecznie potrzbuje już odświeżenia. Pracujemy nad jej ulepszeniem oraz dodaniem nowych funkcji, aby jeszcze lepiej spełnić Wasze oczekiwania.
Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość podczas tego procesu. 
Zarząd AKP Krab AGH
2024-03-15
Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024 - rozpoczynamy zapisy
Nadeszła długo wyczekiwana chwila - rozpoczynamy zapisy na Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024!
Termin zapewne już znacie z poprzednich maili, ale rezerwujcie sobie dni: 29.05-09.06.2024 (wyjazd w środę 29 maja późnym popołudniem, powrót w niedzielę 9 czerwca około południa).
 
2024-03-12

Rekrutacja

 Dołącz do AKP Krab AGH!

Zanurzasz się w błękitnej wodzie. Oddychasz. Przed sobą masz ściankę rafy pełną życia. Czerwone i kremowe ukwiały lekko falują. Razem z nimi poruszają się gromady kolorowych rybek. Jesteś wśród nich.

Czytając o nurkowaniu lub oglądając wspaniałe filmy spod wody na pewno w Twojej głowie rozbrzmiewały dziesiątki pytań: czy nurkowanie jest dla mnie? Kto może nurkować? Jakie wymagania trzeba spełnić, aby uzyskać odpowiednie uprawnienia? Jakie są przeciwwskazania? Z pewnością wiele odpowiedzi Cię zaskoczy. Już za kilka chwil może się okazać, że coś, co wydawało się być poza Twoim zasięgiem, jest dostępne na wyciągnięcie ręki.

 

Zainteresowany? Zainteresowana? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem!

 

Jeżeli czytasz ten wpis, to znaczy że jesteś zainteresowany/-a wstąpieniem do naszego Klubu! Szalenie nam miło, że chcesz rozpocząć podwodną przygodę i móc współdzielić z nami fascynację nurkowaniem.

 

W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na pytania, jak wygląda przynależność do naszego klubu, jak wygląda rozpoczęcie przygody z nurkowaniem oraz wiele wiele innych.

 

Na początek musisz zadać sobie pytanie, czy jesteś zainteresowany/-a tylko i wyłącznie zrobieniem kursu nurkowego? A może jednak chcesz rozwijać się również pływacko i podczas treningów basenowych poznawać elementu nurkowania i jeszcze lepiej przygotować się do samego kursu nurkowego?

 

W Krabie mamy do zaoferowania dwie ścieżki, którymi możesz podążyć:

 

A. (przez nas bardziej zalecana) Jeżeli dołączysz do klubu jesienią, to gorąco zachęcamy do zapisania się na baseny kondycyjne, które są świetnym wstępem do kursu nurkowego. Zaproponujemy Tobie cały wachlarz grup w zależności od Twoich umiejętności pływackich, które sprawdzimy na basenach zapoznawczych. W naszym Klubie stworzona została również sekcja pływacka, która ma za zadanie nauczyć pływania od podstaw osoby, które pływać w ogóle nie potrafią: “Od zera do Divera”. Ideą zajęć basenowych jest przede wszystkim przygotowanie przyszłych nurków do bezpiecznego zejścia pod wodę oraz ukształtowanie w nich nawyków, mających na celu bezpieczną i partnerską eksplorację świata podwodnego. Od listopada do maja dwa razy w tygodniu w godzinach wieczornych wraz ze swoją grupą pływacką spotykać się będziesz na basenie z instruktorem i pod jego czujnym okiem poprawisz swoją kondycję, podszkolisz techniki pływackie oraz będziesz mieć okazję pływania w ABC, tj. masce, fajce i płetwach. To właśnie na zajęciach basenowych będziesz mieć wprowadzane elementy nurkowania na wstrzymanym oddechu, które są doskonałym preludium do późniejszego kursu nurkowego na wodach otwartych. W ramach zajęć basenowych w kwietniu dwukrotnie zanurkujesz ze sprzętem na basenie (oczywiście w towarzystwie naszego instruktora) oraz raz w ramach akcji klubowej w maju pojedziemy na otwarty akwen, gdzie porzucisz grawitację i zanurkujesz w akwalungu. Po tak zrealizowanym półrocznym treningu basenowym będziesz w pełni gotowy/-a do wzięcia udziału w kursie na podstawowy stopień nurkowy na wodach otwartych - P1 KDP/CMAS. O sekcji basenowej nieco więcej napisaliśmy TUTAJ.

 

B. Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz sobie pozwolić na zapisanie się do naszej sekcji pływackiej, ale chcesz zrobić sam kurs nurkowy, to mamy Tobie do zaoferowania następujące scenariusze: w naszym Klubie kursy realizujemy na dwa sposoby: w trybie weekendowym (wówczas musisz sobie zarezerwować dwa weekendy pod rząd) lub też podczas naszego Morskiego Obozu Szkoleniowego na Elbie we Włoszech. Szczegółowe opisy kursów weekendowych i w systemie obozowym znajdziesz pod tymi linkami: TUTAJ oraz TUTAJ.

 

W trybie weekendowym szkolimy od czerwca do października - jest to uzależnione od warunków atmosferycznych oraz temperatury wody w akwenie. Musisz mieć na uwadze, że woda w polskich jeziorach po zimie nie należy do najcieplejszych, stąd sezon szkoleniowy otwieramy dopiero w czerwcu. Z kolei Morski Obóz Szkoleniowy odbywa się na przełomie maja i czerwca i trwa 12 dni. Szczegółowe opisy znajdziesz pod ww. linkami. 

 

Musimy tutaj zaznaczyć, że treningi basenowe są uzupełnieniem i przygotowaniem do kursu, a nie jego substytutem, nie bój się rozpocząć przygody nurkowej bez zajęć basenowych.