Ważne wydarzenia
Strona w trakcie przebudowy
Drodzy Klubowicze,
Chcielibyśmy poinformować Was, że nasza strona jest obecnie w trakcie przebudowy. Jak doskonale wiecie, koniecznie potrzbuje już odświeżenia. Pracujemy nad jej ulepszeniem oraz dodaniem nowych funkcji, aby jeszcze lepiej spełnić Wasze oczekiwania.
Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość podczas tego procesu. 
Zarząd AKP Krab AGH
2024-03-15
Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024 - rozpoczynamy zapisy
Nadeszła długo wyczekiwana chwila - rozpoczynamy zapisy na Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024!
Termin zapewne już znacie z poprzednich maili, ale rezerwujcie sobie dni: 29.05-09.06.2024 (wyjazd w środę 29 maja późnym popołudniem, powrót w niedzielę 9 czerwca około południa).
 
2024-03-12

Płetwonurek Nocny (PNO)

 

Uczestnik kursu zdobywa wiedzę niezbędną do planowania nurkowań nocnych, prawidłowego posługiwania się latarką (etykieta nurkowań), komunikacji w zespole przy użyciu światła. Zdobyte umiejętności przydają się nie tylko na akcjach nocnych ale także podczas nurkowań głębokich czy w przestrzeniach zamkniętych (wraki, jaskinie itp.). Z kursu P1 pamiętacie, że w naszych wodach już na 20m może być konieczne użycie latarki; nasze światło nie tylko rozświetla nam drogę ale przede wszystkim pomaga zespołowi prawidło się komunikować i przemieszczać pod wodą. Nie bez znaczenia jak i gdzie będziemy świecić... wszystkiego dowiecie się na kursie 
W naszych wodach nocne nurkowania mają charakter typowo przyrodniczy - nurkujemy płytko, w strefie ciepłej wody, oglądając ryby i raki, które teraz pozwalają się blisko podpłynąć. Wychodzą z ukrycia duże sumy, węgorze, na nocleg na płytszą wodę podpływają duże karpie, szczupaki, okonie... jest na co popatrzeć. Dla wielu z nas są to ulubione nurkowania w naszych wodach.
Kurs zaczynamy wieczorem 2-3h przed zapadnięciem zmroku, kończymy w okolicach północy. Przeważnie w weekendy, choć jesienią szybko robi się ciemno i można go bez problemu przeprowadzić w środku tygodnia.

Nurkowanie nocne to przede wszystkim niesamowity klimat. 

 

 

Zakres szkolenia:
Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające wykonywanie w charakterze partnera nurkowego bezpiecznych nurkowań rekreacyjnych w nocy i w warunkach ograniczonej widoczności (bez dostępu światła dziennego).

Warunki udziału w kursie :
• Posiadanie stopnia Płetwonurka KDP/CMAS*(P1) lub stopnia innej organizacji uprawniającego do nurkowania na głębokość min. 18 m,
• Orzeczenie lekarza o zdolności do uprawiania płetwonurkowania.

Program szkolenia:
• Cześć teoretyczna: 4 godziny wykładów,
• Część praktyczna: zajęcia praktyczne na powierzchni (1 godzina) oraz 2 nurkowania w wodach otwartych do głębokości 18÷20 m w ciągu jednego dnia szkoleniowego o łącznym czasie pobytu pod wodą minimum 60 minut. Maksymalny okres realizacji programu – nie dłuższy niż 1 miesiąc.

 

Po kursie uczestnik otrzymuje wpis do Książki Płetwonurka KDP oraz międzynarodowy certyfikat Płetwonurka Nocnego KDP/CMAS (PNO).