Ważne wydarzenia
Strona w trakcie przebudowy
Drodzy Klubowicze,
Chcielibyśmy poinformować Was, że nasza strona jest obecnie w trakcie przebudowy. Jak doskonale wiecie, koniecznie potrzbuje już odświeżenia. Pracujemy nad jej ulepszeniem oraz dodaniem nowych funkcji, aby jeszcze lepiej spełnić Wasze oczekiwania.
Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość podczas tego procesu. 
Zarząd AKP Krab AGH
2024-03-15
Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024 - rozpoczynamy zapisy
Nadeszła długo wyczekiwana chwila - rozpoczynamy zapisy na Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024!
Termin zapewne już znacie z poprzednich maili, ale rezerwujcie sobie dni: 29.05-09.06.2024 (wyjazd w środę 29 maja późnym popołudniem, powrót w niedzielę 9 czerwca około południa).
 
2024-03-12

Płetwonurek w Skafandrze Suchym (PSS)

 

Kursu nurkowania w suchych skafandrach nie trzeba polecać - każdy kto był w naszych wodach pod termokliną rozumie powagę sytuacji. Pół biedy jak mamy do zrobienia jednego nurka, gorzej jak tego samego dnia trzeba po raz kolejny wskoczyć w już mokrą i zimną  piankę - z zazdrością patrzymy wtedy na gruby i suchy ocieplacz instruktora... Tym bardziej, że suchacze są coraz tańsze i coraz bardziej dostępne. Kurs prowadzimy w weekendy w ciągu jednego dnia szkoleniowego.

Sucho, ciepło i ... 

 

 

Zakres szkolenia:
Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie w suchym skafandrze.

Warunki uczestnictwa w kursie:
• Posiadanie stopnia Płetwonurka KDP/CMAS*(P1) lub stopnia innej organizacji uprawniającego do nurkowania na głębokości min 18 m,
• Orzeczenie lekarza o zdolności do uprawiania płetwonurkowania.

Przebieg szkolenia:
• Część teoretyczna: 7 godzin wykładów,
• Część praktyczna: 4 godziny zajęć praktycznych w ciągu 2 dni szkoleniowych, w tym 2 nurkowania w wodach otwartych na głębokość do 20 m. 

 

Po kursie uczestnik otrzymuje wpis do Książki Płetwonurka KDP/CMAS i certyfikat Płetwonurka w Skafandrze Suchym KDP/CMAS (PSS).