Ważne wydarzenia
Zanurkuj z Krabem dla WOŚP - 2023

Pomaganie poprzez nurkowanie?! Ależ owszem!

Już 28.01.2023 podczas finałowego weekendu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy masz niepowtarzalną okazję rozpocząć przygodę z nurkowaniem i wspomóc WOŚP!
2023-01-11
AKCJA REKRUTACJA!!!

Niezmiernie miło nam poinfomorać, że ruszamy z Akcją Rekrutacją online! Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich zainteresowanych eksploracją podwodnego świata...

2021-04-18

Płetwonurek w Skafandrze Suchym (PSS)

 

Kursu nurkowania w suchych skafandrach nie trzeba polecać - każdy kto był w naszych wodach pod termokliną rozumie powagę sytuacji. Pół biedy jak mamy do zrobienia jednego nurka, gorzej jak tego samego dnia trzeba po raz kolejny wskoczyć w już mokrą i zimną  piankę - z zazdrością patrzymy wtedy na gruby i suchy ocieplacz instruktora... Tym bardziej, że suchacze są coraz tańsze i coraz bardziej dostępne. Kurs prowadzimy w weekendy w ciągu jednego dnia szkoleniowego.

Sucho, ciepło i ... 

 

 

Zakres szkolenia:
Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie w suchym skafandrze.

Warunki uczestnictwa w kursie:
• Posiadanie stopnia Płetwonurka KDP/CMAS*(P1) lub stopnia innej organizacji uprawniającego do nurkowania na głębokości min 18 m,
• Orzeczenie lekarza o zdolności do uprawiania płetwonurkowania.

Przebieg szkolenia:
• Część teoretyczna: 7 godzin wykładów,
• Część praktyczna: 4 godziny zajęć praktycznych w ciągu 2 dni szkoleniowych, w tym 2 nurkowania w wodach otwartych na głębokość do 20 m. 

 

Po kursie uczestnik otrzymuje wpis do Książki Płetwonurka KDP/CMAS i certyfikat Płetwonurka w Skafandrze Suchym KDP/CMAS (PSS).