Ważne wydarzenia
Strona w trakcie przebudowy
Drodzy Klubowicze,
Chcielibyśmy poinformować Was, że nasza strona jest obecnie w trakcie przebudowy. Jak doskonale wiecie, koniecznie potrzbuje już odświeżenia. Pracujemy nad jej ulepszeniem oraz dodaniem nowych funkcji, aby jeszcze lepiej spełnić Wasze oczekiwania.
Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość podczas tego procesu. 
Zarząd AKP Krab AGH
2024-03-15
Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024 - rozpoczynamy zapisy
Nadeszła długo wyczekiwana chwila - rozpoczynamy zapisy na Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024!
Termin zapewne już znacie z poprzednich maili, ale rezerwujcie sobie dni: 29.05-09.06.2024 (wyjazd w środę 29 maja późnym popołudniem, powrót w niedzielę 9 czerwca około południa).
 
2024-03-12

Jubileusz 50-lecia - konferencja

W ramach cyklu uroczystości związanych z obchodami jubileuszu 50-lecia Klubu AKP Krab AGH zorganizowaliśmy konferencję branżową, której celem było przybliżenie specyfiki sportu jakim jest nurkowanie szerszemu gronu zainteresowanych – niekoniecznie nurków. Motyw przewodni: „Nurkowanie – sport dla każdego”.
Zacni prelegenci - którzy zaszczycili nas swoją obecnością – starali się przekonać niedowiarków, że „nie taki diabeł straszny jak go namalują” – choć osobiście w niektórych przypadkach można było mieć wątpliwości...
Uroczystego otwarcie konferencji dokonali: Michał Górny – przewodniczący KDP PTTK oraz Jakub Sęk – prezes AKP Krab AGH.

Po nich głos zabrały: Joanna Madetko oraz Marzena Gawrijałek, które przybliżyły wszystkim zgromadzonym ideę nurkowania z osobami niepełnosprawnymi jako skutecznej metody rehabilitacji a także sposobu aktywnego spędzania czasu wolnego.

Następna prelegentka – Ela Benducka – opowiedziała szczegółowo o przygotowaniach i o samej próbie – dodajmy skutecznej – ustanowienia rekordu Polski w nurkowaniu głębokim kobiet.

Aby nieco ochłodzić głowy po poprzedniej prezentacji – jako kolejny prelegent – na scenę wkroczył dr Jacek Kot, który - jak zawsze – konkretnie i z humorem przedstawił nam 10 twarzy nurka rekreacyjnego; dyskusje, kto ma jaką twarz trwały jeszcze długo po wykładzie...

Po Jacku na scenę wkroczył Krzysiek Starnawski, który opowiedział nam o swojej ostatniej akcji nurkowej w Hranickiej Propasti, jaskini w położonej w Czechach, która za sprawą jego i jego ekipy ma szansę stać się w niedługim czasie najgłębszą zalaną jaskinią na Ziemi! Gorąco kibicujemy aby udało się jeszcze znaleźć te brakujące kilka metrów.

Po krótkiej przerwie przyszedł czas na odrobinę historii – Karina Kowalska, kustosz Muzeum Nurkowania w Warszawie – przybliżyła nam perypetie nurków z okresu średniowiecza (i nie tylko). Bardzo pouczający wykład – nikt z nas właściwie nie był świadom faktu, że historia nurkowania sięga tak głęboko w mroki dziejów. No cóż – podobno człowiek uczy się przez całe życie...

Jako ostatni prelegent na scenie pojawił się Sylwek Wójcik – Szef Szkolenia AKP Krab AGH, który przybliżył słuchaczom 50 letnią historię naszego Klubu.

Na koniec – ramach bonusu – mieliśmy okazję obejrzeć film dokumentujący przygotowania do oraz samą wyprawę „Tridacna 1984”, której celem było dotarcie do Egiptu drogą lądową z Krakowa.
Na tym zakończyliśmy – nie licząc oczywiście rozmów kuluarowych...


Tekst: Paweł POSTER Piłat
Zdjęcia: Radek Molski