Ważne wydarzenia
Strona w trakcie przebudowy
Drodzy Klubowicze,
Chcielibyśmy poinformować Was, że nasza strona jest obecnie w trakcie przebudowy. Jak doskonale wiecie, koniecznie potrzbuje już odświeżenia. Pracujemy nad jej ulepszeniem oraz dodaniem nowych funkcji, aby jeszcze lepiej spełnić Wasze oczekiwania.
Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość podczas tego procesu. 
Zarząd AKP Krab AGH
2024-03-15
Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024 - rozpoczynamy zapisy
Nadeszła długo wyczekiwana chwila - rozpoczynamy zapisy na Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024!
Termin zapewne już znacie z poprzednich maili, ale rezerwujcie sobie dni: 29.05-09.06.2024 (wyjazd w środę 29 maja późnym popołudniem, powrót w niedzielę 9 czerwca około południa).
 
2024-03-12

Jubileusz 50-lecia - bal

Co to był za bal! Tak w skrócie można opisać to co działo się w październikową noc w klubie Krakus... Zgodnie z wieloletnią, krabową tradycją obchody każdego „okrągłego” jubileuszu Klubu wieńczymy uroczystym balem. I tym razem nie mogło być inaczej!
Zaczęliśmy – oczywiście również zgodnie z krabową tradycją – z niewielkim opóźnieniem; ale tym razem nikomu to szczególnie nie przeszkadzało; zyskany czas można było poświęcić na rozmowy w kuluarach...
Oficjalnie rozpoczęcie balu zostało zakomunikowane nam przez miłościwie panującego Prezesa w płomiennym ale uroczystym przemówieniu wygłoszonym bez użycia kartki - owacjom nie było końca ;)

Następnie na scenie pojawił się Michał Górny – przewodniczący KDP PTTK, który w imieniu naszej krajowej federacji uhonorował Akademię Górniczo-Hutniczą najwyższym odznaczeniem branżowym – Złotą Odznaką za Zasługi dla PTTK w podziękowaniu za 50-cio letnie wsparcie dla AKP Krab ze strony władz uczelni. W imieniu Akademii odznakę odebrała Pani Profesor Anna Siwik – Prorektor ds. Studenckich na AGH, która zaszczyciła nas swoją obecnością na balu. Owacjom nie było końca...

Kolejną osobą, która pojawiła się na scenie był nasz Kolega – Kazik Czaplicki; człowiek, od którego tak naprawdę to wszystko się zaczęło. Kazik w swoim wystąpieniu – trzeba to dodać: po raz pierwszy – przedstawił nam w szczegółach okoliczności powstania i pierwsze chwile działalności naszego Klubu. Oczywiście nie muszę dodawać, że owacjom nie było końca...

Po tym wszystkim oficjalne rozpoczęcie balu odtrąbił – na własnoręcznie wykonanej fajce nurkowej – Jurek Dorobczyński. No i zaczęły się tańce, hulanki, swawole w rytmie muzyki serwowanej nam przez zespół muzyczny, którego członkiem jest jeden z naszych klubowych kolegów.
W ramach przerwy w hucznej zabawie mieliśmy jeszcze jedną oficjalną uroczystość – wręczenie pamiątkowych upominków dla wszystkich Prezesów Klubu z 50-letniego okresu działalności. No i oczywiście najważniejsze: jubileuszowy tort uroczyście podzielony przez Kazika Czaplickiego.

A potem... no cóż; ograniczę się do stwierdzenia, że bawiliśmy się do białego rana! Znane nam są też przypadki, kiedy to zabawa przedłużyła się znacznie na dzień kolejny...
Cóż więcej można powiedzieć? 100 lat!!!

Bonus: Film dokumentalny z balu...
 
Tekst: Paweł POSTER Piłat
Zdjęcia: Radek Molski