Ważne wydarzenia
Strona w trakcie przebudowy
Drodzy Klubowicze,
Chcielibyśmy poinformować Was, że nasza strona jest obecnie w trakcie przebudowy. Jak doskonale wiecie, koniecznie potrzbuje już odświeżenia. Pracujemy nad jej ulepszeniem oraz dodaniem nowych funkcji, aby jeszcze lepiej spełnić Wasze oczekiwania.
Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość podczas tego procesu. 
Zarząd AKP Krab AGH
2024-03-15
Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024 - rozpoczynamy zapisy
Nadeszła długo wyczekiwana chwila - rozpoczynamy zapisy na Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024!
Termin zapewne już znacie z poprzednich maili, ale rezerwujcie sobie dni: 29.05-09.06.2024 (wyjazd w środę 29 maja późnym popołudniem, powrót w niedzielę 9 czerwca około południa).
 
2024-03-12

Płetwonurek w Zestawie Butlowym (PZB)

 

Kurs nurkowania w zestawie dwubutlowym - tzw. twinsecie. Dwudniowy kurs, na którym poznacie nową konfigurację sprzętu (rozmieszczenie automatów, rozdzielenie ich funkcji) i procedury awaryjne związane z nią związane. Nauczycie się także prawidłowej pozycji poczas pływania pod wodą, pływania do tyłu, trzymania trymu. Kurs jest przygotowaniem Was do kursu PN2 – głębokich, długich nurkowań, ze zmianą czynnika oddechowego w celu efektywnego wykonania dekompresji.

Duźo ciężkiego sprzętu na plecach ;) 

 

Zakres szkolenia:
Uczestnik kursu zdobywa podstawową wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie w zestawie dwubutlowym.

Warunki uczestnictwa w kursie:
• Posiadanie stopnia Płetwonurka KDP/CMAS*(P1) lub uprawnienia do nurkowania do głębokości 18 m dowolnej organizacji,
• Wykonane 10 nurkowań po uzyskaniu stopnia KDP/CMAS* (P1) w tym 4 w okresie 8 tygodni poprzedzających kurs,
• Orzeczenie lekarza o zdolności do uprawiania płetwonurkowania.

Przebieg szkolenia:
• Część teoretyczna: 3,25 godziny wykładów
• Część praktyczna: 2 godziny zajęć praktycznych na powierzchni oraz 3 nurkowania w wodach otwartych (bez przystanków dekompresyjnych), w zakresie głębokości odpowiednich do posiadanych uprawnień KDP/CMAS i łącznym czasie pobytu pod wodą minimum 60 minut. 

 

Po kursie uczestnik otrzymuje wpis do Książki Płetwonurka KDP/CMAS oraz certyfikat Płetwonurka Zestawu Butlowego KDP/CMAS (PZB)