Ważne wydarzenia
Strona w trakcie przebudowy
Drodzy Klubowicze,
Chcielibyśmy poinformować Was, że nasza strona jest obecnie w trakcie przebudowy. Jak doskonale wiecie, koniecznie potrzbuje już odświeżenia. Pracujemy nad jej ulepszeniem oraz dodaniem nowych funkcji, aby jeszcze lepiej spełnić Wasze oczekiwania.
Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość podczas tego procesu. 
Zarząd AKP Krab AGH
2024-03-15
Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024 - rozpoczynamy zapisy
Nadeszła długo wyczekiwana chwila - rozpoczynamy zapisy na Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024!
Termin zapewne już znacie z poprzednich maili, ale rezerwujcie sobie dni: 29.05-09.06.2024 (wyjazd w środę 29 maja późnym popołudniem, powrót w niedzielę 9 czerwca około południa).
 
2024-03-12

Płetwonurek w Konfiguracji Bocznej (PKB1)

Kurs nurkowania w zestawie bocznym - 2 dniowy kurs, na którym poznacie nową konfigurację sprzętową i procedury awaryjne z nią związane. Konfiguracja boczna powstała w odpowiedzi na specyficzne warunki nurkowania w jaskiniach i innych przestrzeniach zamkniętych ale z powodzeniem może być również stosowana przez nurków rekreacyjnych. Szkolenie realizowane w Krabie znacznie wykracza poza programowe minima i wzbogacone jest o kilka dodatkowych ćwiczeń: m.in. techniki pokonywania zacisków oraz wybrane elementy zaawansowanego ratownictwa w przestrzeniach zamkniętych. Jeśli cenisz sobie wygodę, zależy Ci na bardziej opływowej sylwetce pod wodą, chcesz czuć się bezpieczniej oraz osiągnąć większą swobodę to jest to kurs dla Ciebie!

Płetwonurek w konfiguracji bocznej.

 

Zakres szkolenia:
Uczestnik kursu zdobywa podstawową wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie w konfiguracji bocznej (sidemount) w zakresie posiadanych uprawnień.

Warunki uczestnictwa w kursie:
• Ukończone 14 lat,
• Posiadanie stopnia P1 KDP/CMAS * lub uprawnienia do nurkowania do głębokości 18 m innej organizacji,
• Zalogowanie 20 nurkowań stażowych po kursie P1,
• Zgoda rodziców lub opiekunów prawnych w przypadku osób niepełnoletnich.
• orzeczenie lekarza o niestwierdzeniu przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania płetwonurkowania (wydane nie wcześniej niż 1 rok przed datą rozpoczęcia kursu) lub oświadczenie dotyczące stanu zdrowia (tylko dla osób pełnoletnich).

Program szkolenia:
• Cześć teoretyczna: 5 godziny wykładów,
• Cześć praktyczna: 8 godzin zajęć w ciągu 2 dni szkoleniowych, w tym 3 nurkowania (bez przystanków dekompresyjnych) w wodach otwartych w zakresie głębokości odpowiednich do posiadanych uprawnień KDP/CMAS o minimalnym czasie każdego nurkowania 20 minut.

Uprawnienia:
Nurkowanie w konfiguracji bocznej (sidemount) w zakresie głębokości określonych dla posiadanego stopnia wyszkolenia KDP/CMAS.

 

Po kursie uczestnik otrzymuje wpis do Książki Płetwonurka KDP i certyfikat Płetwonurka Konfiguracji Bocznej KDP/CMAS (PKB1).