Ważne wydarzenia
Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze za sezon 2018/2019

Zarząd AKP Krab AGH zaprasza na Walne Zebranie Członków klubu. W tym roku zgromadzenie ma charakter sprawozdawczy. Władze Klubu przedstawią podsumowanie roku szkoleniowego 2018/2019 oraz plany na kolejny sezon.

2019-11-02
Baseny testowe - czas start!

Baseny testowe dla osób, które pragną rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem - czas start!

2019-10-15
Freediving w Krabie - dołącz do sekcji!

Krabowa sekcja freedivingowa to najlepsza okazja do trenowania freedivingu w Krakowie pod okiem Mistrza Polski z 2013r. przez niemal cały rok akademicki.

2019-09-06
Rekrutacja trwa! Zacznij przygodę z nurkowaniem w AKP Krab AGH!

Marzysz o rozpoczęciu przygody z nurkowaniem? Przyjdź na spotkanie informacyjne w siedzibie Kraba przy ul. Reymonta 21a, zaczynamy 2.10 i spotykamy się w kolejne poniedziałki, środy oraz piątki o 20:00!

2019-09-06
Relacja z kursu PFD 1 na Elbie

W ostatnim tygodniu maja, podczas krabowego obozu szkoleniowego było mi dane po raz pierwszy spróbować freedivingu...

2019-07-10
Złota Blacha dla AKP Krab AGH

 AKP Krab AGH po raz kolejny doceniony na Zlocie Instruktorów i Działaczy KDP PTTK!

2019-01-18

Zaawansowany Płetwonurek Nitroksowy (PN2)

 

Kurs dedykowany dla osób chcących głębiej i dłużej  Posiadając uprawnienia płetwonurka KDP/CMAS**(P2) lub uprawnienia płetwonurka KDP/CMAS***(P3) z pojedyncza butlą na głębokim wraku czy ścianie długo nie posiedzimy. Zestaw dwubutlowy jest rozwiązaniem ale dekompresja i tak jest nieubłagana. Zastosowanie bogatych nitroksów i czystego tlenu jest jedynym rozwiązaniem. Ten kurs w minimalnym wydaniu trwa teoretycznie 2 dni szkoleniowe jednak praktyka pokazuje, że musicie na niego zarezerwować więcej weekendów i może jakieś popołudnia. Uprawnienia, które uzyskacie to już nie przelewki - po tym kursie nic już nie będzie jak dawniej...

Długo i głęboko...

 

Zakres szkolenia:
Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie w aparatach o obiegu otwartym z użyciem mieszanin nitroksowych w zakresie posiadanych uprawnień dla ciśnienia parcjalnego tlenu nie większego niż 0,14 MPa oraz umiejętności pozwalające na użycie czystego tlenu i nitroksu w procedurach dekompresyjnych.

Warunki uczestnictwa w kursie:
• Posiadanie stopnia Płetwonurka KDP/CMAS **(P2) lub równorzędnych kwalifikacji innej organizacji,
• Posiadanie stopnia Płetwonurka Nitroksowego KDP/CMAS (PN1) lub równorzędnych kwalifikacji innej organizacji,
• Posiadanie stopnia Płetwonurka w Zestawie Butlowym KDP/CMAS (PZB) lub równorzędnych uprawnień innej organizacji,
• 25 zalogowanych nurkowań po uzyskaniu stopnia KDP/CMAS**(P2) (w tym 5 nurkowań nitroksowych).

Przebieg szkolenia:
• Część teoretyczna: 6 godzin wykładów,
• Część praktyczna: 6 godzin zajęć praktycznych w ciągu 2 dni szkoleniowych w tym 3 nurkowania nitroksowe w zestawie dwubutlowym i jedną butlą boczną (stage) w wodach otwartych (1 nurkowanie z użyciem do dekompresji tlenu lub nitroksu z zawartością tlenu powyżej 40%) w zakresie głębokości odpowiednich do posiadanych uprawnień KDP/CMAS.
• Minimalny czas każdego nurkowania 20 minut, maksymalne ciśnienie parcjalne tlenu w mieszaninie podstawowej 0.14 MPa a w mieszaninie dekompresyjnej - 0,16 MPa.

Uprawnienia:
• Nurkowanie w aparatach oddechowych o obiegu otwartym z wykorzystaniem mieszanin nitroksowych o zawartości tlenu powyżej 40% (max. ppO2 - 0.14 MPa) w zakresie głębokości określonych dla posiadanego stopnia wyszkolenia KDP/CMAS,
• Stosowanie na przystankach dekompresyjnych butli bocznych z czystym tlenem i mieszaninami nitroksowymi z zawartością tlenu powyżej 40%.


Po kursie uczestnik otrzymuje wpis do Książki Płetwonurka KDP i międzynarodowy certyfikat Zaawansowanego Płetwonurka Nitroksowego KDP/CMAS (PN2)