Ważne wydarzenia
Zanurkuj z Krabem dla WOŚP - 2023

Pomaganie poprzez nurkowanie?! Ależ owszem!

Już 28.01.2023 podczas finałowego weekendu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy masz niepowtarzalną okazję rozpocząć przygodę z nurkowaniem i wspomóc WOŚP!
2023-01-11
AKCJA REKRUTACJA!!!

Niezmiernie miło nam poinfomorać, że ruszamy z Akcją Rekrutacją online! Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich zainteresowanych eksploracją podwodnego świata...

2021-04-18

Zaawansowany Płetwonurek Nitroksowy (PN2)

 

Kurs dedykowany dla osób chcących głębiej i dłużej  Posiadając uprawnienia płetwonurka KDP/CMAS**(P2) lub uprawnienia płetwonurka KDP/CMAS***(P3) z pojedyncza butlą na głębokim wraku czy ścianie długo nie posiedzimy. Zestaw dwubutlowy jest rozwiązaniem ale dekompresja i tak jest nieubłagana. Zastosowanie bogatych nitroksów i czystego tlenu jest jedynym rozwiązaniem. Ten kurs w minimalnym wydaniu trwa teoretycznie 2 dni szkoleniowe jednak praktyka pokazuje, że musicie na niego zarezerwować więcej weekendów i może jakieś popołudnia. Uprawnienia, które uzyskacie to już nie przelewki - po tym kursie nic już nie będzie jak dawniej...

Długo i głęboko...

 

Zakres szkolenia:
Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie w aparatach o obiegu otwartym z użyciem mieszanin nitroksowych w zakresie posiadanych uprawnień dla ciśnienia parcjalnego tlenu nie większego niż 0,14 MPa oraz umiejętności pozwalające na użycie czystego tlenu i nitroksu w procedurach dekompresyjnych.

Warunki uczestnictwa w kursie:
• Posiadanie stopnia Płetwonurka KDP/CMAS **(P2) lub równorzędnych kwalifikacji innej organizacji,
• Posiadanie stopnia Płetwonurka Nitroksowego KDP/CMAS (PN1) lub równorzędnych kwalifikacji innej organizacji,
• Posiadanie stopnia Płetwonurka w Zestawie Butlowym KDP/CMAS (PZB) lub równorzędnych uprawnień innej organizacji,
• 25 zalogowanych nurkowań po uzyskaniu stopnia KDP/CMAS**(P2) (w tym 5 nurkowań nitroksowych).

Przebieg szkolenia:
• Część teoretyczna: 6 godzin wykładów,
• Część praktyczna: 6 godzin zajęć praktycznych w ciągu 2 dni szkoleniowych w tym 3 nurkowania nitroksowe w zestawie dwubutlowym i jedną butlą boczną (stage) w wodach otwartych (1 nurkowanie z użyciem do dekompresji tlenu lub nitroksu z zawartością tlenu powyżej 40%) w zakresie głębokości odpowiednich do posiadanych uprawnień KDP/CMAS.
• Minimalny czas każdego nurkowania 20 minut, maksymalne ciśnienie parcjalne tlenu w mieszaninie podstawowej 0.14 MPa a w mieszaninie dekompresyjnej - 0,16 MPa.

Uprawnienia:
• Nurkowanie w aparatach oddechowych o obiegu otwartym z wykorzystaniem mieszanin nitroksowych o zawartości tlenu powyżej 40% (max. ppO2 - 0.14 MPa) w zakresie głębokości określonych dla posiadanego stopnia wyszkolenia KDP/CMAS,
• Stosowanie na przystankach dekompresyjnych butli bocznych z czystym tlenem i mieszaninami nitroksowymi z zawartością tlenu powyżej 40%.


Po kursie uczestnik otrzymuje wpis do Książki Płetwonurka KDP i międzynarodowy certyfikat Zaawansowanego Płetwonurka Nitroksowego KDP/CMAS (PN2)