Ważne wydarzenia
Wyjazd na Vis 2021

Witajcie!

Przed nami kolejna wspaniała wyprawa: najazd Krabów na chorwacki Vis! 

Vis jest urokliwym, kameralnym miasteczkiem na najbardziej oddalonej od lądu ze wszystkich dalmatyńskich wysp. Są widoki, jest spokój i jest nurkowanie!

2021-07-05
AKCJA REKRUTACJA!!!

Niezmiernie miło nam poinfomorać, że ruszamy z Akcją Rekrutacją online! Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich zainteresowanych eksploracją podwodnego świata...

2021-04-18
Relacja z kursu PFD 1 na Elbie

W ostatnim tygodniu maja, podczas krabowego obozu szkoleniowego było mi dane po raz pierwszy spróbować freedivingu...

2019-07-10
Złota Blacha dla AKP Krab AGH

 AKP Krab AGH po raz kolejny doceniony na Zlocie Instruktorów i Działaczy KDP PTTK!

2019-01-18

Płetwonurek KDP/CMAS ** (P2)

 

Jak długo można oglądać wraki z góry? Żal nam cztery litery ściska gdy stare Kraby idą na kapitalną głęboką ścianę a nas łączą z "Pe-Jedynkami"  . Każdy, kto złapie bakcyla nurkowania szybko przystępuje do tego kursu. Ale nurkowanie na 40m to już nie przelewki - przystanek bezpieczeństwa nie rozwiązuje problemów dekompresyjnych. Przestajemy z tym stopniem dawać się prowadzić za rączkę przewodnikowi; sami dobrze już wiemy co jak i dlaczego. Potrafimy prawidłowo zaplanować i zrealizować ciekawego nurka.
Kurs w klubie organizujemy na obozach nurkowych – w tej wersji trwa 6 dni lub w systemie weekendowym - trwa wtedy trzy kolejne weekendy i obejmuje nurkowania na Zakrzówku i 1-dniowy wyjazd do zalanego Kamieniołomu w Hermanicach na głębokie nurkowania.

Ratownictwo nurkowe - bardzo ważny element kursu P2. 

 

Zakres szkolenia:
Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie na dużych głębokościach (40 m) w grupie z płetwonurkami o równorzędnych lub wyższych kwalifikacjach, udzielanie pomocy w wypadkach nurkowych oraz stosowanie technik autoratowniczych.

Warunki uczestnictwa w kursie:
• Posiadanie stopnia Płetwonurka KDP/CMAS*(P1) lub równorzędnego stopnia innej organizacji, posiadanie stopni specjalistycznych potwierdzonych certyfikatami KDP/CMAS z zakresu nurkowania nocnego (PNO), nurkowania nawigacyjnego (PNA) i nurkowania eksploracyjnego (PE) lub równorzędnych stopni innych organizacji,
• Zalogowane przynajmniej 5 nurkowań stażowych po uzyskaniu uprawnień płetwonurka eksploratora (PE),
• Aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania płetwonurkowania.

Program szkolenia:
• Część teoretyczna: 15 godzin wykładów,
• Część praktyczna: 24 godzin zajęć praktycznych w ciągu 6 dni szkoleniowych. Kurs obejmuje 10 nurkowań w wodach otwartych w tym 7 na głębokość 20 m, 1 na głębokość 30 m i 2 nurkowania na głębokość 40 m. Łączny czas pobytu pod wodą min. 300 min. Szkolenie musi być zrealizowane w ciągu 2 miesięcy.

Uprawnienia:
Płetwonurek P2 KDP/CMAS * może nurkować do głębokości 40 m w grupie z płetwonurkami o równorzędnych lub wyższych kwalifikacjach.

Po kursie uczestnik otrzymuje wpis do Książki Płetwonurka KDP/CMAS i międzynarodowy certyfikat KDP/CMAS** (P2).