Ważne wydarzenia
Strona w trakcie przebudowy
Drodzy Klubowicze,
Chcielibyśmy poinformować Was, że nasza strona jest obecnie w trakcie przebudowy. Jak doskonale wiecie, koniecznie potrzbuje już odświeżenia. Pracujemy nad jej ulepszeniem oraz dodaniem nowych funkcji, aby jeszcze lepiej spełnić Wasze oczekiwania.
Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość podczas tego procesu. 
Zarząd AKP Krab AGH
2024-03-15
Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024 - rozpoczynamy zapisy
Nadeszła długo wyczekiwana chwila - rozpoczynamy zapisy na Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024!
Termin zapewne już znacie z poprzednich maili, ale rezerwujcie sobie dni: 29.05-09.06.2024 (wyjazd w środę 29 maja późnym popołudniem, powrót w niedzielę 9 czerwca około południa).
 
2024-03-12

Bogusław Cyganek

Bogusław Cyganek - instruktor płetwonurkowania KDP CMAS M2 (MNA, MSS, MPL)

Od dziecka fascynuje mnie woda. Z kolegami z podstawówki chodziliśmy pływać na Uszwicę, ale to było mało - gdzieś tam dalej czekały morza i oceany, tak jak na filmach Cousteau. Poważniejszą przygodę z nurkowaniem rozpocząłem będąc studentem elektroniki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W roku 1989 zapisuję się do klubu płetwonurków Krab, działającego przy AGH (rok wcześniej mnie nie przyjęli bo podobno słabo pływałem). Parę faktów z tego okresu: szefem jest Solej, składka roczna wynosi 3 dolary amerykańskie, na miesiąc trzeba odpracować 10 godzin, a jak nie to spotkanie z Romanem + 3 godziny karne na przyszły miesiąc. Zanim uzyska się podstawowy stopień P1, rok uczęszczania na baseny (np. na 6 rano na Koronę), a potem obóz, który trwa 2 tygodnie i bardziej przypomina "wczasy w Orzyszu" - wygląda zaskakująco, szczególnie jak się porówna z tym co jest teraz ... W końcu stopień P1 uzyskałem w 1990 roku na obozie jez. Siecino. Tak się zaczęło, potem były stopnie P2 w 1993 oraz P3 w 1994. W końcu stopień instruktora płetwonurkowania M2 otrzymuję w 1997. Czemu to wszystko? … bo tam gdzieś ciągle czekają morza i oceany.

Mój e-mail:
cyganek@agh.edu.pl
Moja strona na AGH:
http://home.agh.edu.pl/~cyganek/