Ważne wydarzenia
Zanurkuj z Krabem dla WOŚP - 2023

Pomaganie poprzez nurkowanie?! Ależ owszem!

Już 28.01.2023 podczas finałowego weekendu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy masz niepowtarzalną okazję rozpocząć przygodę z nurkowaniem i wspomóc WOŚP!
2023-01-11
AKCJA REKRUTACJA!!!

Niezmiernie miło nam poinfomorać, że ruszamy z Akcją Rekrutacją online! Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich zainteresowanych eksploracją podwodnego świata...

2021-04-18

Bogusław Cyganek

Bogusław Cyganek - instruktor płetwonurkowania KDP CMAS M2 (MNA, MSS, MPL)

Od dziecka fascynuje mnie woda. Z kolegami z podstawówki chodziliśmy pływać na Uszwicę, ale to było mało - gdzieś tam dalej czekały morza i oceany, tak jak na filmach Cousteau. Poważniejszą przygodę z nurkowaniem rozpocząłem będąc studentem elektroniki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W roku 1989 zapisuję się do klubu płetwonurków Krab, działającego przy AGH (rok wcześniej mnie nie przyjęli bo podobno słabo pływałem). Parę faktów z tego okresu: szefem jest Solej, składka roczna wynosi 3 dolary amerykańskie, na miesiąc trzeba odpracować 10 godzin, a jak nie to spotkanie z Romanem + 3 godziny karne na przyszły miesiąc. Zanim uzyska się podstawowy stopień P1, rok uczęszczania na baseny (np. na 6 rano na Koronę), a potem obóz, który trwa 2 tygodnie i bardziej przypomina "wczasy w Orzyszu" - wygląda zaskakująco, szczególnie jak się porówna z tym co jest teraz ... W końcu stopień P1 uzyskałem w 1990 roku na obozie jez. Siecino. Tak się zaczęło, potem były stopnie P2 w 1993 oraz P3 w 1994. W końcu stopień instruktora płetwonurkowania M2 otrzymuję w 1997. Czemu to wszystko? … bo tam gdzieś ciągle czekają morza i oceany.

Mój e-mail:
cyganek@agh.edu.pl
Moja strona na AGH:
http://home.agh.edu.pl/~cyganek/