Ważne wydarzenia
Strona w trakcie przebudowy
Drodzy Klubowicze,
Chcielibyśmy poinformować Was, że nasza strona jest obecnie w trakcie przebudowy. Jak doskonale wiecie, koniecznie potrzbuje już odświeżenia. Pracujemy nad jej ulepszeniem oraz dodaniem nowych funkcji, aby jeszcze lepiej spełnić Wasze oczekiwania.
Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość podczas tego procesu. 
Zarząd AKP Krab AGH
2024-03-15
Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024 - rozpoczynamy zapisy
Nadeszła długo wyczekiwana chwila - rozpoczynamy zapisy na Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024!
Termin zapewne już znacie z poprzednich maili, ale rezerwujcie sobie dni: 29.05-09.06.2024 (wyjazd w środę 29 maja późnym popołudniem, powrót w niedzielę 9 czerwca około południa).
 
2024-03-12

Jacek Zachara

Nurkuję od 1978, wtedy też zapisałem się do Kraba i odbyłem pierwszy obóz nurkowy nad jez. Lubikowskim.

Instruktorem zostałem w roku 1982 i od tego czasu wyszkoliłem  ok. 800 nurków i wykonałem ponad 8000 nurkowań.

Posiadam następujące stopnie instruktorskie CMAS M2, MN2, MZB, MPE, MSS, MPL, MPW, MNO, MNA. Brałem udział w licznych klubowych obozach szkoleniowych ( jez. Jeleń, jez. Sicino, Elba) oraz wyprawach nurkowych min. na Kubę i do Meksyku, do Hiszpanii, Grecji, Włoch i Chorwacji oraz aktywnie uczestniczyłem w pracach Klubu łącznie z wykonywaniem prac podwodnych na rzece Wiśle i Skawince.

W latach 1996-1999 pełniłem funkcję v-ce prezesa Kraba ds. szkoleniowych. W tych latach też organizowałem klubowe wyjazdy na nurkowania w różne ciekawe miejsca na mapie Polski i Europy m.in. jeziora Karyntii-Austria, kamieniołom Swobodne Hermanice-Czechy, kaminiołomy Horka, Prele i Wetro-Niemcy i wiele innych. Brałem udział w nurkowaniach badawczych w jeziorach tatrzańskich. Jestem fanem nurkowań morskich i wrakowych a w Krabie często organizowałem nurkowania podlodowe. Aktywne szkolenia nurkowe prowadziłem w Klubie do 2023roku. Obecnie przechodzę rekonwalescencje po operacji serca, która na razie wyklucza mnie z aktywnej działalności szkoleniowej.

 

Udział w biznesie nurkowym:

W roku 2002 zostałem dodatkowo instruktorem PADI a w roku 2014 instruktorem SSI.

Organizowałem liczne wyprawy nurkowe min. do Chorwacji, Hiszpanii i safari nurkowe w Egipcie. W latach 1999-2003 byłem udziałowcem centrum nurkowego "Nautilus" i prowadziłem jego bazę nurkową „Moana" w Chorwacji. Od 2003 r rozwijam własną firmę nurkową Moana-sub  www.moana-sub.com.pl  zajmującą się obecnie m.in. produkcją analizatorów tlenowych i serwisem sprzętu nurkowego. Poza tym pracowałem jako instruktor nurkowania w wielu bazach nurkowych na świecie m.in. w latach 2003-2006 w centrum nurkowym „Zamalek Tours" oraz w jego bazie nurkowej „Seva" w Egipcie (Hurghada), w latach 2006-2008 w bazie nurkowej „Adventurer" w Egipcie (Hurghada) oraz ponownie w bazie nurkowej „Moana" w Chorwacji (Muter), w latach 2008-2010 pracowałem  w centrum nurkowym „Nautica" i w jego bazach nurkowych w Chorwacji (Hvar) i Egipcie (Sharm), w latach 2014-2018 prowadziłem też centrum nurkowe „Adventurer" na Malcie i Gozo. Dodatkowe zainteresowania to wycieczki górskie i narciarstwo.