Listopadowy najazd Krabów na Honoratkę i Piechcin

Za nami wspaniały długi weekend! W dniach 10-13 listopada 2022 r. liczna grupa Krabów już po raz kolejny odwiedziła jeden ze swoich ulubieńszych akwenów, jakim jest Baza Nurkowa HONORATKA. Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości został przez Kraby uczczony tak jak potrafią najlepiej: poprzez nurkowanie!

Nasz plan na długi weekend był mocno napięty. Założyliśmy sobie realizację trzech zasadniczych punktów:
- zanurkowanie z flagą Polski w Dzień Odzyskania Niepodległości i zostawienie jej na 20 m przykotwiczonej do helikoptera, coby inni nurkowie mogli ją podziwiać podczas swoich nurkowań,
- eksploracja nowego akwenu nurkowego,
- ukończenie dwóch kursów przez naszych kursantów.

Nie mogło być inaczej, wszystkie punkty z planu zostały zrealizowane w 100 %!

11 listopada grupa kilkunastu Krabów zanurkowała w Honoratce na głębokość 18m z flagą Polski, która została przytwierdzona do znajdującego się pod wodą helikoptera. Nurkowie, dawajcie znać, czy po kilku dniach flaga nadal tam jest!
Z tego nurkowania będziemy mieć wkrótce do zaprezentowania pamiątkowy filmik, a tymczasem łapcie link do nagrania z wodowania flagi przez Krabów w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w krakowskim Zakrzówku: klip

W sobotę 12 listopada gnani potrzebą eksploracji nowego akwenu dotarliśmy do Piechcina i znajdującego się tam Centrum Nurkowego Piechcin.
Po zapoznaniu się z historią bazy, akwenu, infrastruktury nad i pod wodą zrobiliśmy to! - zanurkowaliśmy dwukrotnie w nowym miejscu. I wiecie co? Było extra!
Wszyscy bez wyjątku byliśmy zachwyceni wizurą, atrakcjami, które można zobaczyć pod wodą oraz życzliwością ekipy w bazie. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie Ekipie z Bazy Nurkowej Piechcin i mówimy 'do zobaczenia', bo Piechcin z miejsca wylądował na naszej nurkowej mapie i na pewno do Was wrócimy!

Last but not least: podczas wyjazdu na Honoratkę zostały dokończone części praktyczne dwóch kursów realizowanych przez naszych klubowiczów: Kurs Zaawansowanego Płetwonurka Nitroksowego w Konfiguracji Bocznej PN2KB i Kurs Płetwonurka Ekologa PEK1. Obydwa Kursy zostały oczywiście ukończone z wynikiem pozytywnym. Naszym Kursantom gorąco gratulujemy uzyskania kolejnych umiejętności i stopni nurkowych i życzymy dalszego rozwoju nurkowego!

Wszystkim uczestnikom wyjazdu bardzo dziękujemy za udział w krabowym najeździe na Honoratkę. A tymczasem suszcie sprzęt i odpoczywajcie po długim weekendzie.

Zachęcamy również do rzucenia okiem na galerię zdjęć z wyjazdu!

>> GALERIA <<