Safari zimowe: Wyspy Braci oraz wraki północy!

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w klubowym safari nurkowym!

Proponowana przez nas trasa zadowoli zarówno miłośników podwodnej fauny i flory jak i fascynatów podwodnego "żelastwa". Wiedzie ona z Hurghady przez Wysp Braci aż do wraków spoczywających w północnej części Morza Czerwonego.

Wyspy Braci położone są około 60 km od lądu! Gwarantowane doskonale zachowane rafy, dziesiątki gatunków ryb i bezkręgowców sprawiają, że Brothers Islands uważane są za jedno z najlepszych miejsc nurkowych na świecie. Jest to również miejsce, gdzie szansa na spotkanie rekina jest największa w Morzu Czerwonym.

Brothers Islands to również nurkowanie na dwóch wrakach:
Aida - transportowiec, zatonął w 1957 roku, głębokość od 27 metrów,
Numida - transportowiec, zatonął w 1901 roku, szczątki można spotkać już na 8 metrach, kadłub zaczyna się około 20 metra.

Po dwóch dniach spędzonych na otwartym morzu zawrócimy w stronę brzegu, gdzie nurkować będziemy na wrakach:
Salem Express - prom pasażerski, zatonął w 1991 przewożąc pielgrzymów z powracających z Mekki,
legendarny SS „Thistlegorm” – zatonął 1941,
stalowa rafa „Abu Nuhas” - położona niedaleko Hurgady na szlaku żeglownym z Kanału Suezkiego na południe Morza Czerwonego jak magnes przyciągała statki, których ma na koncie aż pięć: Giannis D, Carnatic, Chrisoula, Kimon i Marcus,
wraki w okolicach Hurghady - El Mina, Abu Ramada, Giftun.

Safari odbędzie się w terminie 5 - 12.12.2014.

Koszt safari wynosi 650 euro plus 1550 zł i zawiera:
• rejs,
• nurkowanie,
• pełne wyżywienie,
• opłata Reef Protection i wstęp do parku narodowego,
• ubezpieczenie,
• przelot,

Cena safari nie uwzględnia: wizy do Egiptu (25$), napiwku dla załogi (30 Euro) oraz przejazdu do Katowic.
Istnieje również możliwość nurkowania na Nitroxie (całe safari - 60 euro).

Zaliczki w wysokości 300 euro + 300 zł przyjmujemy od dzisiaj, termin wpłaty zaliczki upływa 26.09.2014.
Pozostałą kwotę należy wpłacić do 7.11.2014

W safari mogą wziąć udział wyłącznie członkowie Klubu z opłaconą składką członkowską na rok 2014.