Krab wciąż największym klubem nurkowym w Polsce

Kolejna Złota Blacha za zwycięstwo w rankingu KDP ZG PTTK.

2017-01-25

Sekcja freedivingowa

Kilka lat temu, zakładając sekcję freedivingową w Krabie, nawet przez myśl nam nie przemknęło, że tak potoczą się jej dalsze losy. Jak dziś pamiętamy gdy pękła pierwsza setka na zatrzymanym oddechu, którą zdobył Roman Walczyk. Później posypały się kolejne; pod okiem Romana pękały coraz to nowe rekordy Krabowiczów. Były starty w zawodach i ogromne sukcesy naszego Mistrza. W 2013 roku Roman zdobył Mistrzostwo Polski we freedivingu, reprezentował też Polskę na Mistrzostwach Świata w Belgradzie gdzie zajął 10-te miejsce pobijając swoje dotychczasowe rekordy życiowe! Na tym nie koniec - na jego koncie jest mnóstwo udanych startów, podczas których niejednokrotnie stawał na najwyższym podium.

Pływanie dynamiczne w płetwach - jedna z konkurencji rozgrywanych podczas basenowych mistrzostw polski we freedivingu.

Obecnie nasza sekcja freedivingowa prowadzona przez Romana to już grupa zawodników profesjonalnie przygotowująca się do zawodów i startu w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski.

W roku 2014 w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia Klubu AKP Krab AGH był organizatorem Mistrzostw Polski we freedivingu

Dopełnieniem kilku lat działania sekcji freedivingu w Klubie było wyszkolenie naszych, krabowych Instruktorów Freedivingu - Romana Walczyka, Pawła Łabaja oraz Sylwestra Wójcika.