Autor Wątek: Automaty  (Przeczytany 11931 razy)

Offline miłosz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 870
    • Zobacz profil
Automaty
« dnia: 08 Czerwiec 2008, 00:47:21 »
No to jedziemy z dyskusją dalej, dolar stoi nisko więc trzeba korzystać z okazji:). Tym razem automaty....

Co polecacie (nie przesadzając cenowo), Apeks ATX40, 50...., Poseidon, Sherwood....czy coś innego. Jak sprawa z serwisem w naszym kraju. Myśląc o bezpieczeństwie skłaniam się ku konfiguracji "dwuzaworowej". Który z automatów ma najlepszy współczynnik ceny do jakości.... :D Jest może jakiś automat, za który wydając troszkę więcej otrzyma się jakies profity?

Liczę na ożywioną dyskusję
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez miłosz »
Swim, Dive or Die!!!

Offline IWAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
    • http://www.alpintech.pl/index.php?d=katalog&k_id=32
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Czerwiec 2008, 20:41:03 »
No to dolar tani i u Grześka zostawiłem do sprzedania za 870 zł DiveRite RG 2500 z głowicą obrotową .Jest to ostatnia sztuka z tego co sprowadziłem w tak niskiej cenie
( detaliczna 1450 zł ) . Jeden z tej dostawy zostawiłem dla siebie. Miałem go na Murterze do steage. Niektóre osoby miały okazję używać. Ja jestem bardzo zadowolony.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez IWAN »
Kontakt 609-207-256 lub biuro@alpintech.pl

Offline lukaszw28

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Czerwiec 2008, 14:20:59 »
Miłosz jak bedziesz cos zamawial to chetnie bym sie przylaczyl , jestem napewno zainteresowany automatem, komputerem nurkowym ( oprocz suunto w cenie 1200 pln jest cos jeszcze godne polecenia w tej cenie , a oceanic ??? )  w drugiej kolejnosci suchaczem .
Chetnie poprosze o wskazowki w tej kwestii.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez lukaszw28 »
Łukasz +353 858484820

Offline IWAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
    • http://www.alpintech.pl/index.php?d=katalog&k_id=32
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Czerwiec 2008, 21:52:04 »
Kupowanie za wielką wodą to fajny pomysł jak ci coś nawali to wystawiasz na ebayu aukcje pod tytułem kto mi to naprawi albo sprzedam za 2 dolary :mrgreen: Jak ci sie suchy spruje to zostaje ci tylko Mietek wulkanizator z chaupy obok: Dętki rowerowe klei to i suchy ci butaprenem wysmaruje :mrgreen: Znam też wielu czarodziei którzy kupowali skafandry wirtualnie bez mierzenia bo numer buta i wzrost się zgadzał . Po otrzymaniu wymarzonych sucharów okazywało się że buty pasują a naprzykład do środka można jeszcze zapakować bernardyna sąsiada razem z budą. Przy okazji pozdrowienia dla Zana  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez IWAN »
Kontakt 609-207-256 lub biuro@alpintech.pl

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
Re: Automaty
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Czerwiec 2008, 09:29:53 »
Cytat: "miłosz"
Myśląc o bezpieczeństwie skłaniam się ku konfiguracji "dwuzaworowej".


Konfiguracja dwuzaworowa nie jest dobrym rozwiązaniem. Oczywiście jest to bezpieczniejsze od pojedyńczego automatu... ale pojawia się kilka ale. Do czego ma to być używane? Do nurkowań solowych - odpada. Potrzeba 2 zbiorniki gazu. Do nurkowań rekreacyjnych - nasz partner ma dla nas drugi zbiornik. Oczywiście lepiej w sytuacji awaryjnej oddychać z jednej butli przez niezależne automaty, szczególnie jeżeli woda zimna, lub gdy zamrozi się automat, można zakręcić jeden zawór. Pilnując oddechu i nie pompując np. jacketu czy skafandra w zimnej wodzie i na dużej głębokości, w sposób ciągły z jednoczesnym oddychaniem, automatu nie zamrozisz.
Pojawia się jeszcze jeden problem - wyjazdy do bazy nurkowej, gdzie dostajemy butle. Często mają tylko jednozaworowe. Czeka nas przekręcanie węży.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline ZAAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • BHP Niedzielscy
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Czerwiec 2008, 12:28:14 »
Cytat: "IWAN"
Znam też wielu czarodziei którzy kupowali skafandry wirtualnie bez mierzenia bo numer buta i wzrost się zgadzał . Po otrzymaniu wymarzonych sucharów okazywało się że buty pasują a naprzykład do środka można jeszcze zapakować bernardyna sąsiada razem z budą. Przy okazji pozdrowienia dla Zana Mr. Green


Ja do nich nie należę, bo przed zakupem mierzyłem :P. Wtedy był dobry, ale trochę schudłem ;). Bądź co bądź bernardyna to bym do niego nie pakował, ale na Ogra to byłby pierwsza klasa. Tutaj  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez ZAAN »
Nuno Gomez zszedł na 320 metrów. Chuck Noris robił tam pierwszy przystanek dekompresyjny.

Offline IWAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
    • http://www.alpintech.pl/index.php?d=katalog&k_id=32
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Czerwiec 2008, 11:10:00 »
Tralalalaa  :^o
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez IWAN »
Kontakt 609-207-256 lub biuro@alpintech.pl

Offline neuro

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Re: Automaty
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Czerwiec 2008, 16:17:22 »
Cytat: "Sylwek"
Cytat: "miłosz"
Myśląc o bezpieczeństwie skłaniam się ku konfiguracji "dwuzaworowej".
Pilnując oddechu i nie pompując np. jacketu czy skafandra w zimnej wodzie i na dużej głębokości, w sposób ciągły z jednoczesnym oddychaniem, automatu nie zamrozisz.


   Taa? No to pożycz sobie np. Maresa z Krakena i ponurkuj pod termokliną w lutym :]]

Pozdr,
p.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez neuro »

Offline murena

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1 CMAS, Normoxic Trimix IANTD
Re: Automaty
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Czerwiec 2008, 00:56:12 »
Cytat: "neuro"
  Taa? No to pożycz sobie np. Maresa z Krakena i ponurkuj pod termokliną w lutym :]]

nurkowałam w listopadzie, grudniu, na początku marca (temp 3 stopnie wg Suunto)
- nie zamarzł
a oddychałam zdecydowanie szybko i nie myślałam o pompowaniu jacketu podczas wydechu (moje początki nurkowania)

co bynajmniej nie znaczy że automaty NIE zamarzają, ale krakenowskie Maresy są naprawdę całkiem ok, zwłaszcza jak na sprzęt klubowo-wypożyczeniowo-kursowy

a szansę na zamarznięcie ma wszystko, nawet niezawodny Apeks, co nie znaczy że zawsze zdublować należy nawet własną bieliznę

(choć...znam przypadek jak ktoś zapomniał owej i musiał nurać "bez"  :mrgreen: )
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez murena »
Ebi odoredomo kawa-o idezu

PabloSz1970

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Czerwiec 2008, 18:57:17 »
Ooooooooo  widze ze zabrala glos Pani wszechwiedzaca, zdobywca morz i oceanow


Cytat: "murena"
co nie znaczy że zawsze zdublować należy nawet własną bieliznę

 Co prawda od Jarka Kura na kursie dowiedzialem sie zdublowac nalezy wszystko co sie da a nawet potroic (jak w przypadku oswietlenia) ale pewnie Jarek jest cienias i nic nie wie w koncu pewnie wykonal w zyciu marne kilka tysiecy nurkowan.  NIE TO CO TY!!

Sylwek na przyklad na wyjezdzie zdublowal suchara pianka i jak go zalalo bylo jak znalazl.
Kolowrotek i szpulka - dubel
noz i sekator   -  dubel
komp i [glebokosciomiez, zegarek, tablica]  - dubel
rezerwowa maska jak sie ma gdzie ja schwac  - pozyteczny dubel jak diabli bo kulawo sie plywa bez maski jak peknie pasek

Cytat: "Sylwek"
Konfiguracja dwuzaworowa nie jest dobrym rozwiązaniem. Oczywiście jest to bezpieczniejsze od pojedyńczego automatu... ale pojawia się kilka ale. Do czego ma to być używane? Do nurkowań solowych - odpada. Potrzeba 2 zbiorniki gazu. Do nurkowań rekreacyjnych - nasz partner ma dla nas drugi zbiornik. Oczywiście lepiej w sytuacji awaryjnej oddychać z jednej butli przez niezależne automaty, szczególnie jeżeli woda zimna, lub gdy zamrozi się automat, można zakręcić jeden zawór.

Z ta wypowiedzia Sylwka akurat sie zgodze za to pewnie Milosz piszac
a nawet jesli nie to byc moze chce sie czuc berdziej konfortowo pod woda a zapewne rozdzielenie oddychania od pompowania suchacza i jacketu od naszego oddychania i wiszacego na naszym oktopusie partnera ktoremu cos nawalilo a jestesmy wlasnie na 40 metrach i kawalek nam zostalo do powieszchni nie jest zlym pomyslem


Cytat: "miłosz"
Myśląc o bezpieczeństwie skłaniam się ku konfiguracji "dwuzaworowej"


mial na mysli nurkowania na wrakach i byc moze w niedalekiej przyszlosci z twinem

Co do zamarzania automatow to wszyscy dobrze wiemy ze wystarczy conieco niesprawna sprezarka i wieksza ilosc pary ktora wyladuje w butli plus kilka niesprzyjajacych okolicznosci a automat moze sie zalodzic (bo to jest chyba poprawne okreslenie)

Mialem osobisty przyklad jak w czasie kursu na P2 i wykonywaniu trudniejszych cwiczen automat Radka sie zalodzil i zaczal podawac powietrze strumieniem ciaglym
Wcale nikomu nie bylo wteczas do smiechu a juz napewno nie Radkowi

Tak ze Sylwek piszac

"Pilnując oddechu i nie pompując np. jacketu czy skafandra w zimnej wodzie i na dużej głębokości, w sposób ciągły z jednoczesnym oddychaniem, automatu nie zamrozisz."

mial na mysli konfort braku stresu i sympatyczne nurkowanie ale wszyscy wiemy (no moze jeszcze nie wszyscy) ze nie zawsze tak jest

Mam glebokie przekonanie ze DUBEL  w sporcie ktory urawiamy jest wielce wskazany
Oczywiscie to jest tylko moje zdanie i wcale i kazdy moze miec odmienne

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez PabloSz1970 »