Ważne wydarzenia
Strona w trakcie przebudowy
Drodzy Klubowicze,
Chcielibyśmy poinformować Was, że nasza strona jest obecnie w trakcie przebudowy. Jak doskonale wiecie, koniecznie potrzbuje już odświeżenia. Pracujemy nad jej ulepszeniem oraz dodaniem nowych funkcji, aby jeszcze lepiej spełnić Wasze oczekiwania.
Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość podczas tego procesu. 
Zarząd AKP Krab AGH
2024-03-15
Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024 - rozpoczynamy zapisy
Nadeszła długo wyczekiwana chwila - rozpoczynamy zapisy na Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024!
Termin zapewne już znacie z poprzednich maili, ale rezerwujcie sobie dni: 29.05-09.06.2024 (wyjazd w środę 29 maja późnym popołudniem, powrót w niedzielę 9 czerwca około południa).
 
2024-03-12

Warsztaty

Poniżej znajdziecie aktualny harmonogram zajęć warsztatowych prowadzonych w naszym klubie w tym sezonie szkoleniowym.
Warsztaty prowadzone w naszym Klubie to doskonała okazja aby pod okiem naszych wykwalifikowanych instruktorów uzupełnić wiedzę a także podszkolić swoje umiejetności z różnych dziedzin przydatnych w nurkowaniu.


Zajęcia basenowe odbywają się w piątki na basenie TS Wisła przy ul. Reymonta 22 - start 20:45.
Sprzęt należy pobrać z siedziny klubu w środę poprzedzającą warsztaty, a oddać w najbliższy poniedziałek po warsztatach. Większość warsztatów basenowych poprzedzona jest wykładem teoretycznym, który odbędzie się w klubie bezpośrednio przed wizytą na basenie, ale o wszystkim powiadomi Was instruktor.

Kliknij nazwę kursu aby zobaczyć jego szczegółowy opis.

 

 

 Temat: 
 Terminy 
 Start 
 Miejsce 
Pływalność i trym

18.01.2019
08.03.2019

20:45 basen TS Wisła
Zaawansowane sposoby pływania w płetwach

25.01.2019
15.03.2019

20:45 basen TS Wisła
Ratownictwo (pod)wodne

01.02.2019
22.03.2019
12.04.2019

20:45 basen TS Wisła
Przypomnienie podstaw nurkowania

08.02.2019
29.03.2019

20:45 basen TS Wisła
Techniki puszczania bojki

15.02.2019
05.04.2019

20:45 basen TS Wisła
Inne konfiguracje: Side Mount/Twin

22.02.2019

20:45 basen TS Wisła
Techniki Side Mount w nurkowaniu z butlą boczną

01.03.2019

20:45 basen TS Wisła
Węzły

31.01.2019
21.02.2019
21.03.2019
26.03.2019

18:30 siedziba Klubu
RKO + AED

05.02.2019
04.04.2019

18:30 siedziba Klubu
Dekompresja

19.02.2019 (Dekompresja III)
05.03.2019 (Dekompresja II)
19.03.2019 (Dekompresja I)

18:30 siedziba Klubu

 

 

Pływalność i trym:
Na tych warsztatach skupimy się na szlifowaniu dwóch bardzo ważnych umiejętności nurkowych: pływalności i trymu. Na wstępie przypomnimy sobie jak prawidło się wyważyć oraz jak dobrać i rozmieścić balast tak aby nie zaburzał naszej prawidłowej pozycji pod wodą. Pod okiem instruktora będziecie mogli popracować nad waszą pływalnością oraz nad prawidłową sylwetką pod wodą. Zajęcia polecane każdemu bez względu na stopień zaawansowania.
                                                   
Zaawansowane sposoby pływania w płetwach:
Na tych warsztatach skupimy się na zaawansowanych technikach pływania w płetwach, m. in.: żabce, żabce zmodyfikowanej, pływaniu do tyłu, obrotach (tzw. helikopter) czyli na niezbędnych dla każdego nurka umiejętnościach przemieszczania się pod wodą. Dowiecie się także o wadach i zaletach każdego z prezentowanych stylów. Kurs w szczególności polecany kandydatom na stopnie Płetwonurek Eksplorator i P2.

Ratownictwo (pod)wodne:
Zajęcia mają na celu przypomnienie podstaw ratownictwa podwodnego i auto-ratownictwa w typowych sytuacjach awaryjnych mogących spotkać każdego płetwonurka pod lub nad wodą. Przećwiczycie między innymi: wydobywanie nieprzytomnego płetwonurka na powierzchnię, reakcję na brak gazu u partnera w kilku wariantach (m. in. z przepłynięciem zadanego dystansu na „bezdechu“ lub bez maski), pomoc partnerowi, który utracił maskę. Bezwzględnie każdy nurek powinien przynajmniej raz w roku sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie; a najlepiej to zrobić pod okiem doświadczonego instruktora.

Przypomnienie podstaw nurkowania:
Warsztaty dedykowane osobom, które miały długą przerwę w nurkowaniu a chciały by do tego nurkowania wrócić. Na zajęciach przypomnimy Wam wszystkie niezbędne podstawy; będziecie także mogli pod okiem instruktora bezpiecznie rozpocząć na nowo swoją przygodę z nurkowaniem.

Techniki puszczania bojki:
Jak wiemy bojka to absolutnie niezbędny element wyposażenia podczas nurkowania na morzu lub akwenie gdzie odbywa się ruch jednostek pływających. Każdy z nas też wie z doświadczenia jak wiele kłopotów pod wodą może sprawić szpulka i bojka. Na tych warsztatach poznasz różne rodzaje bojek i sposoby ich napełniania a potem będziesz miał/miała okazję przećwiczyć je w praktyce. Zajęcia polecane każdemu nurkowi, bez względu na stopień zaawansowania.

Inne konfiguracje: Side Mount/Twin:
Warsztaty dedykowane zaawansowanym konfiguracjom sprzętowym: zestaw butlowy lub sidemount. Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych będziecie mogli lepiej poznać wybraną konfigurację a także praktycznie przetestować specyficzne dla każdej konfiguracji umiejętności. Warsztaty nie są substytutem szkolenia z nurkowania w danej konfiguracji a jedynie je uzupełniają i pozwalają przećwiczyć pod okiem instruktora nabyte wcześniej umiejętności. Dlatego też kierowane są one do osób, które już posiadają doświadczenie z daną konfiguracją sprzętową.

Techniki Side Mount w nurkowaniu z butlą boczną:
Zajęcia dedykowane dla nurków zaawansowanych, pływających z dodatkową butlą boczną. Dowiesz się jak w konfiguracji plecowej (twinset) wykorzystać techniki stosowane przez płetwonurków pływających w konfiguracji bocznej - stage będzie zachowywał się tak jak tego chcesz a Twoja sylwetka stanie się bardziej opływowa, zapłyniesz dalej i mniej się zmęczysz.
 

Węzły:
Na zajęciach poznasz kilka rodzajów węzłów, które mogą bardzo się przydać podczas akcji nurkowych ale nie tylko. Będzie też okazja aby poćwiczyć ich wiązanie w praktyce. Zajęcia polecane nie tylko nurkom!

RKO + AED:
Na tych zajęciach najpierw poznacie niezbędną wiedzę teoretyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (także z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora AED) a potem będziecie ją mogli od razu sprawdzić w praktyce. Klub posiada specjalistyczny sprzęt treningowy (fantom, defibrylator, zestaw tlenowy), na którym będziecie realizować różne scenariusze ratownicze pod okiem instruktorów, którzy posiadają profesjonalne przeszkolenie ratownicze. Nabyta wiedza i umiejętności przydadzą się na pewno nie tylko podczas wypraw nurkowych.

Dekompresja:
Cykl wykładów teoretycznych mających na celu przybliżenie zagadnień związanych z bezpiecznym wynurzaniem się. Wykłady podzielone są na stopnie zaawansowania; każdy znajdzie tu coś dla siebie. I tak:

 - Dekompresja I - przypomnisz sobie podstawy: co i dlaczego ma negatywny wpływ na poprawne odsycanie się, dlaczego odpowiedni profil nurkowy ma znaczenie, jak wynurzyć się bezpiecznie po nurkowaniu, i wiele innych.

 - Dekompresja II - dodatkowo nauczysz się planować nurkowania powtórzeniowe, poznasz trochę zaawansowanej wiedzy z dziedziny teorii dekompresji i współczesnych metod zapobiegania urazom dekompresyjnym.

 - Dekompresja III - moduł dedykowany jest nurkom technicznym. Na zajęciach omawiana będzie zaawansowana teoria dekompresji oraz algorytmy dekompresyjne (modele neo-haldanowskie, Gradient Factor, modele pęcherzykowe). Omawiane będzie także używanie Nitroxów oraz czystego tlenu w celu przyspieszenia dekompresji. W części praktycznej przewidziana jest praca na programie do planowania dekompresji oraz z komputerami nurkowymi.