Ważne wydarzenia
Safari z Krabem - 24.11-01.12.2022 Trasa Fury Shoals
 Ahoj Kraby! 
Wakacje niedawno się zaczęły, a my już dziś przychodzimy do Was z najlepszym lekarstwem na jesienna chandrę- egipskim słońcem i wspaniałym safari na trasie Fury Shoal ;)
2022-07-06
Wyjazd na Murter 26.08-04.09.2022
 Ahoj!
Niedawno wróciliśmy z Elby, a już przychodzimy z kolejnym wyjazdem! Tym razem proponujemy wam chorwacką wyspę Murter oraz bazę nurkową Nautilius w Jezerach - czyli nurkowania na lazurowych wodach Adriatyku.
2022-07-04
AKCJA REKRUTACJA!!!

Niezmiernie miło nam poinfomorać, że ruszamy z Akcją Rekrutacją online! Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich zainteresowanych eksploracją podwodnego świata...

2021-04-18

Płetwonurek Wrakowo-Morski (PWM)

 

Kurs prowadzimy na Bałtyku. Nie obejdzie się bez wydłużenia weekendu o 2 dni bo za kursie jest co robić - poręczowanie, wycinanie się z sieci rybackich, kartowanie wraku... Kapitalny kurs, fajne wraki i wiedza o tym jak nurkować na morzu i jak dać sobie radę na wraku, np. jak go znaleźć, gdy skiper wyrzucił nas gdzieś gdzie On miał być, a jest tylko piach... I jak wrócić na łódź, gdy lina opustowa się zerwała, a nad wrakiem dmucha i porywa płetwonurków 

 Nurkwoanie na wraku to niezapomniane widoki.

 

Zakres szkolenia:
Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie w morzu i nurkowanie turystyczne na wrakach. Penetracja wnętrza wraku możliwa jest z zastosowaniem technik nurkowania w przestrzeniach zamkniętych.

Warunki uczestnictwa w kursie:
• Posiadanie stopnia Płetwonurka KDP/CMAS*(P1) lub równorzędnych kwalifikacji innej organizacji,
• Minimum 25 potwierdzonych nurkowań po uzyskaniu stopnia P1.

Przebieg szkolenia:
• Część teoretyczna: 16 godzin wykładów,
• Część praktyczna: 10 godzin zajęć praktycznych w ciągu 3 dni szkoleniowych, w tym 4 nurkowania w morzu o łącznym czasie min. 2 godziny, w tym 3 nurkowania na wrakach w zakresie głębokości 5 m ÷ 30 m.

 Uwaga: Zajęcia praktyczne dla uczestników posiadających P1 odbywają się w zakresie głębokości 5 m ÷ 20 m.

 

Po kursie uczestnik otrzymuje wpis do Książki Płetwonurka KDP i certyfikat KDP/CMAS.