Ważne wydarzenia
Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze za sezon 2018/2019

Zarząd AKP Krab AGH zaprasza na Walne Zebranie Członków klubu. W tym roku zgromadzenie ma charakter sprawozdawczy. Władze Klubu przedstawią podsumowanie roku szkoleniowego 2018/2019 oraz plany na kolejny sezon.

2019-11-02
Baseny testowe - czas start!

Baseny testowe dla osób, które pragną rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem - czas start!

2019-10-15
Freediving w Krabie - dołącz do sekcji!

Krabowa sekcja freedivingowa to najlepsza okazja do trenowania freedivingu w Krakowie pod okiem Mistrza Polski z 2013r. przez niemal cały rok akademicki.

2019-09-06
Rekrutacja trwa! Zacznij przygodę z nurkowaniem w AKP Krab AGH!

Marzysz o rozpoczęciu przygody z nurkowaniem? Przyjdź na spotkanie informacyjne w siedzibie Kraba przy ul. Reymonta 21a, zaczynamy 2.10 i spotykamy się w kolejne poniedziałki, środy oraz piątki o 20:00!

2019-09-06
Relacja z kursu PFD 1 na Elbie

W ostatnim tygodniu maja, podczas krabowego obozu szkoleniowego było mi dane po raz pierwszy spróbować freedivingu...

2019-07-10
Złota Blacha dla AKP Krab AGH

 AKP Krab AGH po raz kolejny doceniony na Zlocie Instruktorów i Działaczy KDP PTTK!

2019-01-18

Płetwonurek KDP/CMAS **** (P4)

 

Choć nikt z nas nie jest kolekcjonerem plastiku ten certyfikat robi wrażenie w zagranicznych bazach nurkowych. Każdy wie, że już 3 gwiazdki w CMAS-ie świadczą o poważnym płetwonurku. Ktoś , kto legitymuje się czwartą gwiazdką jest dojrzałym i odpowiedzialnym płetwonurkiem. Jest to zarazem najtańszy stopień ;-) jedynie weryfikacja przez KDP i opłata certyfikacyjna 


 

 

Warunki dopuszczające do kwalifikacji:
• Posiadanie stopnia Płetwonurka KDP/CMAS***(P3),
• Od chwili uzyskania stopnia Płetwonurka KDP/CMAS*** (P3) wykonanie przynajmniej 100 nurkowań w różnych warunkach klimatycznych i hydrologicznych,
• Posiadanie minimum ośmiu stopni specjalistycznych.

Zasady kwalifikacji:
Kwalifikacje Płetwonurka KDP/CMAS****(P4) są nadawane na podstawie wniosku Komisji Kwalifikacyjnej KDP analizującej rejestr nurkowań i inne informacje zawarte w Książce Płetwonurka kandydata.

Uprawnienia:
• Organizowanie i nadzorowanie nieszkoleniowych imprez płetwonurkowych o dużym zasięgu lub wysokim stopniu trudności (duże obozy i wyprawy turystyczne, ekspedycje nurkowe realizujące programy poznawcze),
• Kierowanie zespołem płetwonurków KDP/CMAS*** (P3) zatrudnionych w centrum nurkowym lub turystycznej bazie nurkowej.

 

Po nadaniu stopnia, kandydat otrzymuje wpis do Książki Płetwonurka KDP/CMAS i międzynarodowy certyfikat Płetwonurka KDP/CMAS****(P4)