Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Hajdpark / drukarka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dariusz Bodura dnia 12 Styczeń 2021, 14:42:35 »
Padła mi drukarka a co chwilę jakiś papier, chce się ktoś pozbyć albo ma tanio na sell ? W zasadzie drukuję tylko pliki tekstowe A4.
12
Nurkowania, wyjazdy i imprezy prywatne / Safari Wraki Północy 04-11.02.2021
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Damian Walczyk dnia 10 Styczeń 2021, 16:40:54 »
Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w Safari Nurkowym Wraki Północy!
Trasa została stworzona nie tylko dla entuzjastów nurkowań wrakowych, ale też dla miłośników pięknych raf Morza Czerwonego, których na naszej drodze nie zabraknie.
Termin: 04.02.2021 - 11.02.2021
Cena: 740 EUR + 1500 PLN przelot
Zapisy poprzez formularz:
https://forms.gle/X2kdj7vrofD1FVKF9
Cena zawiera:
* transfer na trasie: lotnisko - łódź – lotnisko (tylko przy zakupie przelotu w Nautica Safari)
* 7 noclegów, z czego pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu,
* trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski (w pierwszym dniu posiłki zaczynają się kolacją, a w ostatnim dniu kończą się śniadaniem),
* polskiego przewodnika nurkowego,
* butle 12 litrów (oraz ich napełnianie powietrzem),
* balast (bez taśm lub kieszeni balastowych),
* napoje: kawa, herbata, napoje gazowane,
* 2-3 nurkowania pierwszego dnia safari, 3-4 nurkowania w dniach 2-5, 2 nurkowania ostatniego dnia safari,
* ubezpieczenie KL, KR, NNW uwzględniające nurkowanie rekreacyjne
Cena nie zawiera (opłaty na lotnisku i na łodzi):
* napiwku dla załogi 50 EUR,
* napiwku dla przewodników 10 EUR,
* opłaty środowiskowej Reef Protection Fee 50 EUR,
* opłaty portowej w Port Ghalib – 2x10 EUR (tylko w przypadku korzystania z portu na początku lub końcu safari, jednorazowo 10 EUR)
* wizy egipskiej 25 USD (ok. 23 EUR, cena może ulec zmianie)
* testu na COVID
[aktualnie turyści przybywający lotami czarterowymi bezpośrednio do gubernatorstw: Morze Czerwone, Synaj Południowy, Marsa Matrouh, Luxor i Asuan zwolnieni są z opłaty za wizę do 30 kwietnia 2021 r.
Wszystkie szczegóły dostępne pod linkiem:
https://docs.google.com/document/d/16zNkZ4q24wXZ1eP0wbqQB9jxkoEP5avJediHSfLGKBg/edit?usp=sharing
W związku z ograniczoną ilością miejsc, o wyjeździe decyduje pierwszeństwo wypełnienia formularza.
DO OSÓB, KTÓRE ZDECYDUJĄ SIĘ NA WZIĘCIE UDZIAŁU W SAFARI WYSŁANA ZOSTANIE ODDZIELNA KORESPONDENCJA DOTYCZĄCA SPOSOBU PŁATNOŚCI.
13
Forum ogólne / Odp: Propozycja zmian w statucie Klubu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jackdiver dnia 04 Styczeń 2021, 22:39:35 »
Czyli jak rozumiem postulujesz aby szkolenie w Klubie dopuszczało także możliwość szkolenia w innych federacjach nurkowych?
Tak właśnie postuluje bo KDP PTTK nie ma monopolu na szkolenia nurkowe.  Coraz więcej naszych instruktorów ma uprawnienia więcej niż jednej federacji i aż żal z nich nie skorzystać jak pojawi się w Klubie taka potrzeba.
Myślę, że ten punkt w obecnym kształcie jest po prostu konsekwencją postanowień §4. Jeżeli Klub ma pozostać jednofederacyjny to powinien stosować się do zasad tejże federacji.
Zgadza się zmiana §4 pociągnie za sobą automatycznie zmiany w §13
Czy nie wynika to z podpunktu "Realizacja uchwał Walnego Zebrania Członków oraz postanowień statutu" z §21?
Walne Zebrania Członków nie planują wypraw klubowych. One powinny się rodzić w głowach Zarządu i aktywnych członków Klubu, którzy chcą coś zorganizować
14
Forum ogólne / Odp: Propozycja zmian w statucie Klubu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jacuzz dnia 03 Styczeń 2021, 19:29:51 »
Myślę, że
w §4 W zakresie szkolenia nurkowego Klub działał w oparciu o własne wytyczne Klubowe opracowane przez Zespół Instruktorski zgodnie z aktualnymi aktami prawnymi obowiązującymi w Polsce i UE oraz przepisami federacji nurkowych.

w §13 Członek Klubu ma obowiązek "Przestrzegania wytycznych Klubowych w zakresie bezpiecznego uprawiania płetwonurkowania, oraz wytycznych federacji, w której posiada uprawnienia nurkowe.

w §16 "Zespół Instruktorski przygotowuje obowiązujące w Klubie wytyczne dotyczące bezpiecznego nurkowania oraz planuje, realizuje i nadzoruje działalność szkoleniową Klubu.  "

W §25 Prezes Klubu wspomaga organizacyjnie i nadzoruje wywiązywanie się z obowiązków Zespołu Instruktorskiego Klubu poprzez uczestnictwo w jego zebraniach.

imho  Po co Prezes w Zespole Instruktorów?  Jeśli jest instruktorem jest automatycznie w Zespole Instruktorów, jeśli nie decyduje o organizacji działalności Klubu. Z racji swej najwyższej funkcję kierowniczej i w takim charakterze uczestniczy w zebraniu Zespołu Instruktorów. 
15
Forum ogólne / Odp: Propozycja zmian w statucie Klubu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jacuzz dnia 03 Styczeń 2021, 18:54:48 »
§10
"Członkostwo w Klubie
...
"Członkiem honorowym Klubu może zostać każda osoba fizyczna, która wniosła wybitny wkład w działalność i rozwój Klubu, a jej kandydatura została poparta przez Walne Zgromadzenie Członków."

Czy koniecznie musi wnieść wybitny wkład w działalność i rozwój Klubu. Czy nie wystarczy poparcie kandydatury przez Walne Zgromadzenie?
No powiedzmy Nuno Gomes albo jakiś inny wybitny nurek chciałby zostać członkiem naszego Klubu?...
Osoba, która nie wniosła wkładu w działalność i rozwój Klubu, ale w działalność na polu nurkowania jako takiego.
16
Forum ogólne / Odp: Propozycja zmian w statucie Klubu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jacuzz dnia 03 Styczeń 2021, 18:40:14 »
§10 że Członkiem zwyczajnym Klubu może zostać każda osoba fizyczna, posiadająca dowolny stopień nurkowy.
chyba  Członkiem zwyczajnym Klubu może zostać każda osoba fizyczna, posiadająca aktualne uprawnienia nurkowe dowolnej federacji.
17
Forum ogólne / Odp: Propozycja zmian w statucie Klubu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Damian Walczyk dnia 02 Styczeń 2021, 17:38:38 »
W §4 napisane jest że "Klub w zakresie szkolenia nurkowego działa w oparciu o przepisy wydane przez Komisję Działalności Podwodnej Zarządu Głównego PTTK" moja natomiast propozycja była taka by W zakresie szkolenia nurkowego Klub działał w oparciu o aktualne akty prawne obowiązujące w Polsce i UE oraz przepisy  wewnętrzne organizacji nurkowych. Wynika to oczywiście z mojego szerokiego zainteresowania możliwościami szkoleniowymi w różnych systemach oraz ułatwiania naszym Członkom realizowania się w drodze do profesjonalnego nurkowania i zdobywania uprawnień wymaganych w bazach zagranicznych.

Czyli jak rozumiem postulujesz aby szkolenie w Klubie dopuszczało także możliwość szkolenia w innych federacjach nurkowych?

W §13 jest napisane ze Członek Klubu ma obowiązek "Przestrzegania wytycznych KDP PTTK w zakresie bezpiecznego uprawiania płetwonurkowania, zgodnie ze swoimi uprawnieniami nurkowymi". A co inne organizacje nie mają swoich wytycznych w zakresie bezpieczeństwa nurkowania ? Dlatego proponuję też - dla osób które nie posiadają uprawnień CMAS - zapis Przestrzegania wytycznych Kadry klubowej i organizacji nurkowych w zakresie bezpiecznego uprawiania płetwonurkowania, zgodnie ze swoimi uprawnieniami nurkowymi.

Myślę, że ten punkt w obecnym kształcie jest po prostu konsekwencją postanowień §4. Jeżeli Klub ma pozostać jednofederacyjny to powinien stosować się do zasad tejże federacji.

I na koniec jeszcze  jedna ważna sprawa. Jednym z kluczowych działań Klubu jest jak wynika z §6 oprócz szkolenia "Organizowanie aktywnych form rekreacji dla członków Klubu i Organizowanie wyjazdów turystyczno-nurkowych". A kto ma to organizować bo jak wynika z §21 Zarząd nie ma takiego obowiązku więc kto ? Kto ma organizować tzw. wyjazdy/wyprawy klubowe ? Nautica, Nautilus czy Basia Białek ? Nie, to powinno też znaleźć się w obowiązkach Zarządu w §21

Czy nie wynika to z podpunktu "Realizacja uchwał Walnego Zebrania Członków oraz postanowień statutu" z §21?
18
Forum ogólne / Odp: Propozycja zmian w statucie Klubu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jackdiver dnia 16 Grudzień 2020, 13:35:21 »
Hej
Dobrze że zmiany zostały zaznaczone kolorem czerwonym. Zdecydowanie ułatwia to wychwycenie tych zmian. Cieszy też fakt że w ogóle jakieś działania w tej kwestii obecny Zarząd zapoczątkował.
Dobrze że zostały wyraźnie zaznaczone takie kwestie jak w §30 że Klub może prowadzić działalność gospodarczą, służącą realizacji celów statutowych oraz w §10 że Członkiem zwyczajnym Klubu może zostać każda osoba fizyczna, posiadająca dowolny stopień nurkowy. Takich zmian oczekiwali wszyscy od dawna
Mnie natomiast zajmują głównie  sprawy szkoleniowe i tutaj nie widzę żadnych znaczących zmian.
Moje stanowisko w tej kwestii jest znane. Dotyczą one głównie  §4, §13, §16 i  §25
  • W §4 napisane jest że "Klub w zakresie szkolenia nurkowego działa w oparciu o przepisy wydane przez Komisję Działalności Podwodnej Zarządu Głównego PTTK" moja natomiast propozycja była taka by W zakresie szkolenia nurkowego Klub działał w oparciu o aktualne akty prawne obowiązujące w Polsce i UE oraz przepisy  wewnętrzne organizacji nurkowych. Wynika to oczywiście z mojego szerokiego zainteresowania możliwościami szkoleniowymi w różnych systemach oraz ułatwiania naszym Członkom realizowania się w drodze do profesjonalnego nurkowania i zdobywania uprawnień wymaganych w bazach zagranicznych.
  • W §13 jest napisane ze Członek Klubu ma obowiązek "Przestrzegania wytycznych KDP PTTK w zakresie bezpiecznego uprawiania płetwonurkowania, zgodnie ze swoimi uprawnieniami nurkowymi". A co inne organizacje nie mają swoich wytycznych w zakresie bezpieczeństwa nurkowania ? Dlatego proponuję też - dla osób które nie posiadają uprawnień CMAS - zapis Przestrzegania wytycznych Kadry klubowej i organizacji nurkowych w zakresie bezpiecznego uprawiania płetwonurkowania, zgodnie ze swoimi uprawnieniami nurkowymi.
  • W §16 jest napisane że Władzę w Klubie sprawuje: "Walne Zebranie Członków, Zarząd Klubu i Rada Klubu". A co z Zespołem Instruktorskim, dlaczego nie jest dodany w tej wyliczance ? Ja proponuję by dołożyć jeszcze Zespół instruktorski w sprawach szkoleniowych. Dlatego że głównym celem działalności Klubu jest działalność szkoleniowa i Zespół Instruktorski powinien mieć w tej kwestii głos decydujący.
  • W §25 jest napisane "W skład Zespołu Instruktorskiego wchodzą instruktorzy płetwonurkowania i nurkowania swobodnego, będący członkami Klubu, którzy przynajmniej raz na 2 lata prowadzili szkolenie basenowe w Klubie lub prowadzili szkolenie na dowolny stopień KDP/CMAS organizowane przez Klub oraz z urzędu Prezes Klubu". Tutaj nie zgadzam się by Prezes był z urzędu w Zespole Instruktorskim jeśli nie jest instruktorem czynnym. Może brać udział w spotkaniach Zespołu instruktorskiego ale wypowiadać się tylko w sprawach organizacyjnych a nie szkoleniowych o ile nie jest czynnym instruktorem.
I na koniec jeszcze  jedna ważna sprawa. Jednym z kluczowych działań Klubu jest jak wynika z §6 oprócz szkolenia "Organizowanie aktywnych form rekreacji dla członków Klubu i Organizowanie wyjazdów turystyczno-nurkowych". A kto ma to organizować bo jak wynika z §21 Zarząd nie ma takiego obowiązku więc kto ? Kto ma organizować tzw. wyjazdy/wyprawy klubowe ? Nautica, Nautilus czy Basia Białek ? Nie, to powinno też znaleźć się w obowiązkach Zarządu w §21
I to by było w skrócie na tyle
Pozdrawiam  :)
19
Forum ogólne / Odp: Propozycja zmian w statucie Klubu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Damian Walczyk dnia 15 Grudzień 2020, 16:54:37 »
Jeszcze ze zmian, które widzę, to nowy status likwiduje wymóg posiadania stopnia KDP CMAS* przez członków (dopuszcza inne organizacje).

Jest już na czerwono zaznaczone co zostało zmienione
20
Forum ogólne / Odp: Propozycja zmian w statucie Klubu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez matips dnia 15 Grudzień 2020, 16:31:30 »
Jeszcze ze zmian, które widzę, to nowy status likwiduje wymóg posiadania stopnia KDP CMAS* przez członków (dopuszcza inne organizacje).

Cytuj
komunikatory itp, co

Po skrócie "itp" powinna być kropka.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10