Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2023 - rozpoczynamy zapisy!

Nadeszła długo wyczekiwana chwila - rozpoczynamy zapisy na Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2023!
Możemy powiedzieć, że wracamy do czasów przed-pandemicznych i mamy nadzieję że obóz na Elbie na stałe wróci do naszych corocznych wydarzeń.
Termin zapewne już znacie z poprzednich maili, ale rezerwujcie sobie dni: 7-18.06.2022 (wyjazd w środę 7 czerwca późnym popołudniem, powrót w niedzielę 18 czerwca około południa).
Prosimy o wypełnienie ankiety, która pozwoli nam się rozeznać ile osób chce jechać na obóz. Prosimy również o zaznaczenie czy chcecie jechać jako rekreacja, czy planujecie zrobić kurs. LINK DO ANKIETY
Obóz szkoleniowy to długoletnia tradycja Kraba, a miasteczko Nisporto, leżące w północnej części wyspy Elba, jest naszą miejscówką od 2014 roku. Tradycyjnie już będziemy zakwaterowani w Sole e Mare u Pani Sandry.
A gdzie będziemy nurkować? Oczywiście w basenie Morza Śródziemnego! Będzie czekać na nas ciepła i przejrzysta woda oraz atrakcyjna fauna i flora.
Praktyczne informacje odnośnie wyjazdu:
Pierwszeństwo na wyjazd mają osoby jadące na kurs.
Na ten moment mamy zamiar uruchomić następujące kursy:
P1,
PNO,
PNA,
PE,
P2,
P3,
PJ1,
PKB,
PZB,
Zachęcamy do zapisów.
Jeśli chcecie zrobić inne kursy na Elbie, to bardzo prosimy o informację przy zapisach, może uda nam się uruchomić dodatkowy kurs który nie jest aktualnie wymieniony.
UWAGA!
Przed zadeklarowaniem udziału w kursie sprawdźcie czy spełniacie wymagania kursowe (staż nurkowy itp.)!

Zakwaterowanie:
Będziemy mieszkać w domkach 4-5 osobowych, (wyposażone w kuchnie, co umożliwia własne przygotowywanie posiłków). Na terenie naszego kempingu - Sole e Mare - znajduje się restauracja (na plaży jest też inna restauracja oraz niewielki sklepik.
Zdjęcia można oglądać na stronie: LINK

Dojazd:
Tradycyjnie na miejsce obozu dotrzemy transportem autokarowym organizowanym przez Klub.

Wyżywienie:
Wyżywienie we własnych zakresie. Na terenie campingu oraz na plaży znajdują się restauracje, a w sąsiedztwie domków jest sklepik spożywczy. Ponieważ każdy z domków posiada dostęp do kuchni, można bez problemu samemu przygotowywać posiłki. Proponujemy zabrać jedzenie ze sobą z Polski, do tej pory nie było problemów z transportem.

Ubezpieczenie:
Każdy uczestnik wyjazdu będzie zobowiązany do posiadania ubezpieczenia obejmującego sporty ekstremalne (nurkowanie). Standardowo polecamy ubezpieczenie DAN, szczegóły znajdziecie na stronie

Cena wyjazdu:
Na ten moment nie mamy jeszcze potwierdzonych ostatecznych kosztów, dlatego na ten moment podajemy orientacyjny koszt wyjazdu, który zaktualizujemy wkrótce i który ne ten moment wynosi:
2000 PLN + 300€

Dodatkowo do tego należy doliczyć koszt kursu, w którym planujecie wziąć udział. Na obozie ceny kursów są niższe niż w PL, a dodatkowo nie trzeba płacić za dojazd i wejściówki, a cały sprzęt mamy pod ręką;)
Zapisy w Klubie z zaliczką w wysokości 500 zł do 15.04  a do 8.05.2022 powinna zostać zapłacona całość kwoty.

Chrzest:
W czasie obozu odbędzie się najważniejsze, najprzyjemniejsze, najdłużej wspominane wydarzenie w życiu każdego Kraba - tradycyjny chrzest na płetwonurka!
Rekreacja:
W obozie mogą również uczestniczyć klubowicze jadący na Elbę rekreacyjnie. Z naszej strony możemy obiecać, że dołożymy wszelkich starań, abyście również i Wy mogli nurkować w trakcie obozu. Musicie jednak pamiętać, że priorytetem są szkolenia. Wypożyczenie sprzętu, bicie butli, wypłynięcia i wyjazdy na nurkowania nie są wliczone w cenę obozu. Płatność za wypożyczenia sprzętu będziecie regulować na miejscu.

Zapraszamy do zapisów w Klubie!