Ważne wydarzenia
Freediving w Krabie - dołącz do sekcji!

Krabowa sekcja freedivingowa to najlepsza okazja do trenowania freedivingu w Krakowie pod okiem Mistrza Polski z 2013r. przez niemal cały rok akademicki.

2019-09-06
Rekrutacja trwa! Zacznij przygodę z nurkowaniem w AKP Krab AGH!

Marzysz o rozpoczęciu przygody z nurkowaniem? Przyjdź na spotkanie informacyjne w siedzibie Kraba przy ul. Reymonta 21a, zaczynamy 2.10 i spotykamy się w kolejne poniedziałki, środy oraz piątki o 20:00!

2019-09-06
Relacja z kursu PFD 1 na Elbie

W ostatnim tygodniu maja, podczas krabowego obozu szkoleniowego było mi dane po raz pierwszy spróbować freedivingu...

2019-07-10
Złota Blacha dla AKP Krab AGH

 AKP Krab AGH po raz kolejny doceniony na Zlocie Instruktorów i Działaczy KDP PTTK!

2019-01-18

Mazovia Mini Comp - 18 maja 2019

RELACJA Z ZAWODÓW FREEDIVINGOWYCH MAZOVIA MINI COMP, 18 maja


Kiedy jedziesz na swoje pierwsze zawody freedivingowe, takie mini, za to z udziałem mistrzyni świata, nie w kij dmuchał, na dodatek reprezentujesz akademicki (heloł!) klub podwodny, zeszły tydzień Cię przekotłował, przeżuł i nie zdążył jeszcze wypluć, ba! kiepsko śpisz poprzedniej nocy, bo to Twój pierwszy raz i jesteś, z jednej strony podekscytowana, a z drugiej nie wiesz jak to będzie, a na miejscu okazuje się, ze można sie wyczilować, a nawet pospać, woda nie taka straszna, sędziowie pokazują białe kartki, a na koniec idziesz spotkać się z tymi wszystkimi podwodnymi freakami na afterparty, dostajesz dyplom (mój Ci on!), i jeszcze nagrody, i jest fajowo, i dobrze się czujesz, i już wiesz, ze z tym towarzystwem będzie Ci po drodze ??


To mówiłam ja, Justyna Drobkiewicz ;)


A teraz garść konkretów:

Zawody Mazovia Mini Comp odbyły się 18 maja 2019 r. na basenie w Łomiankach. Zorganizowało je Stowarzyszenie Freediving Poland. Wszyscy wysłannicy Klubu, Maciej Ziolkowski, Michal Cempla, Maciej Muszynski i Justyna Drobkiewicz zrobili swoje życiówki w statyce. Najdłużej, bo na całe 5 min. 53 sek. oddech wstrzymał Maciek Ziólkowski. Gratulacje! Z Łomianek Michał wyjechał z dyplomem za I miejsce w debiutach mężczyzn, a Justyna za I miejsce debiutach kobiet.

Garść ciekawostek:

Najdłuższy dystans zawodów bez płetw? 190 m Magdaleny Solich-Talandy. To tylko jeden metr mniej niż należący do niej aktualny rekord świata kobiet. Aha, noseclip się przydaje i warto dbać, aby nie spadł w czasie dynamiki ;) W zawodach brał udział jeden prawdziwy profesor i też nieźle mu idzie nieoddychanie.

Garść podziękowań:

Dla Klubu za wsparcie i uścisk dłoni Prezesa: Patryk Bujak dzięki!
Dla naszych instruktorów: PJ Polak (ciśnij nas, dręcz i męcz!;), Pawła Łabaja i Romana Walczyka
Dla Stowarzyszenia Freediving Poland za zorganizowanie zawodów i afterparty oraz miłe przyjęcie, nas żuczków, tzn. Krabów.