Kurs PFD na słonecznej Elbie

Zapraszamy wszystkich miłośników snurkowania na poszerzenie swoich umiejętności podczas morskiego obozu szkoleniowego ELBA 2019 organizowanego przez AKP Krab AGH w terminie 22.05 - 02.06

Podczas obozu będziecie mieć możliwość wzięcia udziału w następujących szkoleniach:

• FREEDIVER I KDP/CMAS

Szkolenie to skierowane jest do osób, które pragną zdobyć podstawową wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie na basenie i wodach otwartych.

Kurs porusza ważniejsze aspekty nurkowania na wstrzymanym oddechu, czyli dyscypliny, fizjologię, specjalne techniki oddechowe i relaksacyjne, naukę poprawnego pływania w płetwach, sprzęt do freedivingu oraz zagadnienia związane z wyrównywaniem ciśnienia, a także z zagrożeniami i bezpieczeństwem we freedivingu.

Po ukończeniu szkolenia będziesz posiadał wiedzę i umiejętności pozwalające:
• wstrzymać statycznie oddech na 1 minutę i 30 sekund
• przepłynąć bez płetw 15m pod wodą
• przepłynąć w płetwach 30m pod wodą
• zanurkować na głębokość 10m

Czas trwania szkolenia: 2 dni

Warunki uczestnictwa w kursie:
• ukończone 14 lat,
• umiejętność pływania w stopniu wystarczającym (ocena instruktora),
• zgoda rodziców lub opiekunów prawnych w przypadku osób niepełnoletnich,
• orzeczenie lekarza o niestwierdzeniu przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania płetwonurkowania (wydane nie wcześniej niż 1 rok przed datą rozpoczęcia kursu) lub oświadczenie dotyczące stanu zdrowia (tylko dla osób pełnoletnich).

Ilość dostępnych miejsc: 4

• FREEDIVER II KDP/CMAS

Kurs ten jest kolejnym krokiem w głąb siebie i rozwój swoich umiejętności związanych z freedivingiem. Pod wodą będziesz dłużej oraz głębiej. Stajesz się bardziej świadomym freediverem.

Po ukończeniu szkolenia będziesz posiadał wiedzę i umiejętności pozwalające:
• wstrzymać statycznie oddech na 2 minuty
• przepłynąć bez płetw 30m pod wodą
• przepłynąć w płetwach 50m pod wodą
• zanurkować na głębokość 20m

Czas trwania szkolenia: 3 dni

Warunkiem dołączenia do szkolenia jest posiadanie stopnia FREEDIVER I KDP/CMAS lub równorzędnego innej organizacji np. AIDA 1, PADI Basic Freediver

Warunki uczestnictwa w kursie:
• ukończone 16 lat,
• umiejętność pływania w stopniu wystarczającym (ocena instruktora),
• zgoda rodziców lub opiekunów prawnych w przypadku osób niepełnoletnich,

Ilość dostępnych miejsc:

• PAKIET COMBO FREEDIVER I i II - podczas jednego wyjazdu !!!

Posiadasz wiedzę i coś już nurkowałeś na wstrzymanym oddechu? To idealna propozycja dla Ciebie! Uporządkowanie wiedzy i umiejętności podczas jednego obozu. Przejdziemy przez program dwóch szkoleń i skorzystamy z dostępnych warunków wyspy Elby, by rozkoszować się zakresem głębokości do 20m i atrakcjami dostępnymi na wyspie.

Czas trwania szkolenia
: 3-4 dni

Ilość dostępnych miejsc: 4

Zapisy:
osobiście w Klubie (ul. Reymonta 21A) z zaliczką.

Sprzęt:

jeżeli nie posiadasz sprzętu odpowiedniego do swobodnego nurkowania, możesz skorzystać z następującej wypożyczalni sprzętu:

Serdecznie zapraszamy do zapisów!