Kurs PFD - Freediver Basic KDP/CMAS

Dokonało się! W dniach 2-3 lutego 2019 r., zainteresowani sekcją freedivingową będą mieli okazję do wzięcia udziału w kursie, który zapewni im uzyskanie stopnia Freediver Basic KDP/CMAS (PFD). Uczestnik kursu posiądzie wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie freedivingowe na basenie.

Jak będzie wyglądał przebieg kursu?
O godzinie 8:00 w siedzibie Klubu przy ul. Reymonta 21 A spotykacie się z naszymi freedivingowymi instruktorami na wykładzie teoretycznym.
O godz. 11:00 na Basenie TS Wisła rozpoczynają się zajęcia praktyczne trwające 60 min, obejmujące:
• minimum 4 próby statyczne wstrzymania oddechu,
• minimum 5 prób dynamiki w płetwach,
• minimum 5 prób dynamiki bez płetw,
• asekurację i ratownictwo
Po basenie wracacie na dalszą część zajęć teoretycznych do godz. 15:00.
Podobny scenariusz odbywa się zarówno w sobotę jak i w niedzielę.

Warunki uczestnictwa w kursie:
• ukończone 14 lat,
• umiejętność pływania w stopniu wystarczającym (ocena instruktora),
• zgoda rodziców lub opiekunów prawnych w przypadku osób niepełnoletnich na odbycie kursu,
• orzeczenie lekarza o niestwierdzeniu przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania płetwonurkowania (wydane nie wcześniej niż 1 rok przed datą rozpoczęcia kursu) lub oświadczenie dotyczące stanu zdrowia (tylko dla osób pełnoletnich).

Do ukończenia szkolenia niezbędne jest uzyskanie następujących umiejętności:
• STA (Static Apnea) statyczne wstrzymanie oddechu – 1’ 00”,
• DNF (Dynamic Apnea No Fins) dynamika bez płetw – 15 m,
• DYN (Dynamic Apnea With Fins) dynamika w płetwach – 25 m.

Zapisy na kurs w siedzibie Kraba w dniu klubowe w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 18:00 do 21:00.
Zapraszamy do zapisów!

Pytania? Wątpliwości? Piszcie śmiało!

Załoga AKP Krab AGH