Krabowe Safari w Egipcie - Wraki Północy

Kraby, Krabianki,

zapraszamy Was serdecznie  na safari wrakowe w Egipcie!

Termin:

7-14 grudnia 2019

Cena uzależniona jest od liczby uczestników:

• mniej niż 15 osób: 4600 PLN/os

• 15-21 osób: 4500 PLN/os

• ponad 22-25 osób: 4400 PLN/os

Cena zawiera:

- transfer na trasie: lotnisko - łódź – lotnisko,

- 7 noclegów, z czego pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu,

- trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski (w pierwszym dniu posiłki zaczynają się kolacją, a w ostatnim dniu kończą się śniadaniem),

- polskiego przewodnika nurkowego,

- butle 12 litrów (oraz ich napełnianie powietrzem),

- balast (bez taśm lub kieszeni balastowych),

- napoje: kawa, herbata, napoje gazowane,

- 2-3 nurkowania pierwszego dnia safari,

- 3-4 nurkowania w dniach 2-5,

- 2 nurkowania ostatniego dnia safari,

- ubezpieczenie KL, KR, NNW uwzględniające nurkowanie rekreacyjne (warunki: http://nauticasafari.pl/wp-content/uploads/2017/07/OWU-KONTYNENTY-2018.pdf).

Cena NIE zawiera:

- wizy egipskiej 25 USD (ok. 23 EUR, cena może ulec zmianie)

- napiwku dla załogi 40 EUR,

- napiwku dla przewodników 10 EUR,

- opłaty Reef Protection Fee 15 EUR,

- opłaty portowej w Port Ghalib – 2x10 EUR (w przypadku korzystania z portu jednorazowo 10€)

Ponadto istnieje możliwość:

- wypożyczenia butli 15l lub dodatkowej butli 12l - 35 EUR

- wypożyczenia zestawu Twinset 2x12l - 75 EUR

- napełniania butli Nitroxem (nurkowanie:12 l – 5€, 15 l – 7€, pakiet safari odpowiednio 70€ i 90€) wymagane są uprawnienia do nurkowania na Nitroxie

- wypożyczenia brakującego sprzętu nurkowego (wg cennika).

Opis wyjazdu:

Safari rozpoczniemy od nurkowań w pobliżu Marsa Alam. Płynąc na północ zobaczycie spektakularny wrak promu Salem Express, leżący na głębokości od 16 do 32 metrów. Rufa statku jest nieuszkodzona, skutki uderzenia widać w naruszonym poszyciu części dziobowej i otwartej furcie. Wrak leży na prawej burcie, przez kilka otworów można wpłynąć do środka i obejrzeć skorodowane już mocno wnętrze. Najczęściej fotografowanymi obiektami są śruby napędowe i ster, a także  rozrzucone wokół statku łodzie ratunkowe.

Następnie udamy się w kierunku Stalowej Rafy (Abu Nuhas), która zebrała pokaźne żniwo liczące aż pięć jednostek. Tam wykonamy trzy nurkowania, obalając przy okazji mity mówiące o małej ilości zwierząt morskich zamieszkujących wraki. Na Stalowej Rafie możliwe będzie spotkanie z płaszczką, barakudą, żółwiem, rogatnicą, a przy odrobinie szczęścia nawet z delfinem.

Safari Wrakowe, pomimo nazwy, to nie tylko wraki – zanurkujemy też w pięknym morskim parku narodowym Ras Mohammed i jego kolorowych rafach.

Nie zapominajmy o licznych nurkowaniach nocnych, podczas których poszukamy kolorowych ślimaków nagoskrzelnych, liliowców, raków pustelników, piórówek i wężowideł.

Po drodze czeka na nas również słynny SS „Thistlegorm”, który, zatopiony w 1941 roku przez bombowce niemieckie, stał się istnym muzeum II Wojny Światowej. Na wrak dopływamy zwykle po południu i również
w tym miejscu możliwe jest wykonanie niezapomnianego nurkowania nocnego.

Ramowy plan safari:

Dzień 1

Przylot z Polski. Transfer na łódź

Dzień 2

Wypłynięcie z portu, nurkowanie w Marsa Shuna i Ras Trombi

Dzień 3

Safaga, Salem, panorama, Abu kafan (4 nurkowania)

Dzień 4

Abu Nuhas – Giannis D., Carnatic, 2 nurkowania na SS Thistlegorm

Dzień 5

SS Thistlegorm, Park Narodowy Ras Muhammad (4 nurkowania)

Dzień 6

Gubal, Abu Nuhas (4 nurkowania)

Dzień 7

Dolphin House, okolice Hurghady (2 nurkowania)

Dzień 8

Transfer na lotnisko, wylot do Polski

Pozostałe informacje:

- warunki ubezpieczenia: http://nauticasafari.pl/wp-content/uploads/2017/07/OWU-KONTYNENTY-2018.pdf

- tym płyniemy:https://nautica.pl/nurkowanie-egipt/lodzie-safari/star-jet/

Zapisy z zadatkiem w Klubie, liczba miejsc ograniczona!