Ważne wydarzenia
AKCJA REKRUTACJA!!!

Niezmiernie miło nam poinfomorać, że ruszamy z Akcją Rekrutacją online! Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich zainteresowanych eksploracją podwodnego świata...

2021-04-18

Kartka z pamiętnika... Elba - 22.05

Pierwszy dzień wyprawy, 22.05
 
No i się zaczyna! Największy wyjazd klubowy, ostatni taki w Polsce, jedyny i niepowtarzalny, Krabowy Obóz Morski Elba 2019. 
Jak sama nazwa wskazuje, trzeba się najpierw dostać do Włoch. W tym celu zbiórka całej wielkiej gromady (w końcu 100 osób to już nie byle co) pod halą Wisły w Krakowie o 17:00. Wyjazd punktualnie o 18:00. 
Nie ma czasu na spóźnienie - to zdanie będzie obowiązywać przez cały wyjazd....
Pakowanie do najprostszych nie należy, w końcu bagażnik autokaru nie jest z gumy. A jak każdy zabiera dla siebie torbę ubrań i jedzenia, oraz ikejki ze sprzętem (dla niewtajemniczonych, już wyjaśniam - ikejka to ta nieśmiertelna, niebieska torba z Ikei, na nurkowe potrzeby nikt nie wymyślił nic lepszego). Sprzęt najróżniejszy - skrzydła, kamizelki, pianki, automaty, maski, fajki, płetwy, buty, rękawice... Kto co chce. I wszystko można kupić w jednym sklepie :)
Ekipa magazynu Kraba ma już doświadczenie w dokonywaniu cudów. Pakowanie poszło sprawniej, niż ktokolwiek by się spodziewał. Tak sprawnie, że o 18:03 byliśmy już na bramkach autostrady ;)
Śmiechom i rozmowom nie było końca. Wszyscy ucieszeni, pełni energii (spoiler: ten stan nie będzie trwał długo), gotowi na nurkowanie i nową przygodę. 
Nasz autokar to w większości tacy jak ja - początkujący, mniej lub bardziej doświadczeni, którzy dopiero zdobywają pierwsze szlify w sztuce nurkowania, zerówka tak zwana. 
Tu należy wspomnieć o pięknej krabowej tradycji podróżnej. Nazywa się ją teleportacją. Na czym polega, niestety nie mogę zdradzić. Wystarczy powiedzieć, że jest skuteczna. Podróż mija o wiele szybciej. Dlatego gdy wszyscy osiągnęli stan teleportacji, dzień skończył się o wiele wcześniej niż inne, a następny zaczął ciut później...