Ważne wydarzenia
Freediving w Krabie - dołącz do sekcji!

Krabowa sekcja freedivingowa to najlepsza okazja do trenowania freedivingu w Krakowie pod okiem Mistrza Polski z 2013r. przez niemal cały rok akademicki.

2019-09-06
Rekrutacja trwa! Zacznij przygodę z nurkowaniem w AKP Krab AGH!

Marzysz o rozpoczęciu przygody z nurkowaniem? Przyjdź na spotkanie informacyjne w siedzibie Kraba przy ul. Reymonta 21a, zaczynamy 2.10 i spotykamy się w kolejne poniedziałki, środy oraz piątki o 20:00!

2019-09-06
Relacja z kursu PFD 1 na Elbie

W ostatnim tygodniu maja, podczas krabowego obozu szkoleniowego było mi dane po raz pierwszy spróbować freedivingu...

2019-07-10
Złota Blacha dla AKP Krab AGH

 AKP Krab AGH po raz kolejny doceniony na Zlocie Instruktorów i Działaczy KDP PTTK!

2019-01-18

I Podwawelski Zimowy Spływ Płetwonurków Wisłą

Akademicki Klub Podwodny Krab AGH serdecznie zaprasza wszystkich płetwonurków na I Podwawelski Zimowy Spływ Płetwonurków Wisłą. Wystartujemy z Przystani Wioślarskiej AZS AWF Kraków; postaramy się dopłynąć do Kładki Ojca Bernatka.

 

Harmonogram spływu:
9:30 – otwarcie biura spływu: Bulwar Rodła przy Przystani Wioślarskiej AZS AWF Kraków (200m powyżej mostu Dębnickiego ).
10:00 – odprawa techniczna: Bulwar Rodła przy Przystani Wioślarskiej AZS AWF Kraków,
10:20 – zamknięcie listy uczestników, przebranie się w skafandry,
10:40 – zdjęcie grupowe,
11:00 – wejście do wody z przystani; Start spływu!
11:10-11:15 – przepłynięcie pod Wawelem,
11:30-11:40 – planowana godzina dopłynięcia na metę w okolicy Kładki Ojca Bernatka. Wyjście z wody, zakończenie spływu.

 

Dystans:
Do pokonania mamy ok. 2200m. Płyniemy po powierzchni w zwartej kolumnie we wzajemnej asekuracji – każdy uczestnik musi mieć partnera (tak jak na nurkowaniu). Cały dystans płyniemy za pontonem prowadzącym wyznaczającym trasę spływu. Kolumnę zamyka drugi ponton.


Obowiązkowe wyposażenie:
Skafander do nurkowania w zimnej wodzie (mokry, min 5+5 mm lub suchy), buty, rękawice, ABC (osoby nurkujące na co dzień bez płetw – wystarczy maska i fajka).


Transport:
Organizator zapewnia przewiezienie ubrań ze startu na metę. Ok. 10:30 każdy z Was spakowane do jednej torby ubrania wrzuca do wskazanego samochodu; odbiór depozytów (1 szt/osobę) na mecie spływu.
Jeśli któs wybiera się na spływ autem najlepiej zostawić je przy kładce Ojca Bernatka (parking po obu stronach Wisły) i podejść na start (ok. 22 min. spacerem) lub podjechać grupkami jednym samochodem.

Po wyjściu z wody będzie czekała na nas goraca herbata i coś tam jeszcze, a wieczorem klubowe Ryby i Wodnicy zapraszają na imprezę do Gwarka.


Zgłoszenia:
Osoby spoza klubu: na adres mailowy: krab@agh.edu.pl (prosimy przesłać imię, nazwisko, stopień nurkowy),
Krabowicze: wpis do tabeli.

Wszyscy uczestnicy spływu zobowiązani są do zapoznaia się z Regulaminem Spływu oraz do jego przestrzegania w tracie całej imprezy.