Ważne wydarzenia
Strona w trakcie przebudowy
Drodzy Klubowicze,
Chcielibyśmy poinformować Was, że nasza strona jest obecnie w trakcie przebudowy. Jak doskonale wiecie, koniecznie potrzbuje już odświeżenia. Pracujemy nad jej ulepszeniem oraz dodaniem nowych funkcji, aby jeszcze lepiej spełnić Wasze oczekiwania.
Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość podczas tego procesu. 
Zarząd AKP Krab AGH
2024-03-15
Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024 - rozpoczynamy zapisy
Nadeszła długo wyczekiwana chwila - rozpoczynamy zapisy na Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024!
Termin zapewne już znacie z poprzednich maili, ale rezerwujcie sobie dni: 29.05-09.06.2024 (wyjazd w środę 29 maja późnym popołudniem, powrót w niedzielę 9 czerwca około południa).
 
2024-03-12

Płetwonurek Podlodowy (PPL)

 

Czy pod lodem jest ciemno i zimno? Czy da się zrobić 40 min nurka w mokrej piance i nie zmarznąć? Jasne że TAK! Temperatura podobna do tej pod termoklina, tyle że pod lodem nurkujemy baaardzo płytko, bo cała atrakcja jest przy powierzchni. Pianka jest gruba bo nie działa na nią ciśnienie, więc i my nie marzniemy tak jak na 20m w lecie!
Gdy na lodzie jest warstwa śniegu, a do tego świeci ostre zimowe słońce fantastyczny stożek światła wpada przez przerębel; widać go z kilkudziesięciu metrów! Często pod lodem jest nieziemska widoczność a my nie nurkujemy - my latamy w absolutnej nicości. Jak to jest, kiedy woda jest tak czysta, że jej nie widać? Musicie sprawdzić sami
Kurs trwa 1 dzień, lód musi złapać na tyle by dało się na niego wejść a temperatura powietrza choć trochę musi zbliżyć się do zera - przy -10 komuś na asekuracji rośnie sopel z nosa  Nurkujemy w uprzężach na grubej linie, przywiązani do stałego punktu na powierzchni. Nie dalej od przerębla jak długość basenu. Kto nie był pod lodem, ten nie wie co to nurkowanie!

 Nurkowanie pod lodem to niezapomniane wrażenia.

 

 

Zakres szkolenia:
Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie pod lodem.

Warunki uczestnictwa w kursie:
• Posiadanie stopnia Płetwonurka KDP/CMAS*(P1) lub równorzędnego stopnia innej organizacji.
• Minimum 25 potwierdzonych nurkowań po uzyskaniu stopnia P1.

Przebieg szkolenia:
• Część teoretyczna: 7 godzin wykładów,
• Część praktyczna: 5 godzin zajęć praktycznych w ciągu 2 dni szkoleniowych, w tym 2 nurkowania w wodach otwartych na głębokościach do 20 m. 

 

Po kursie uczestnik otrzymuje wpis do Książki Płetwonurka KDP i certyfikat KDP/CMAS.