Forum AKP Krab AGH

Klub => Łowiectwo podwodne => Wątek zaczęty przez: Sylwek w 10 Wrzesień 2014, 13:54:31

Tytuł: akweny udostępnione do łowiectwa podwodnego w Polsce
Wiadomość wysłana przez: Sylwek w 10 Wrzesień 2014, 13:54:31
Nie ma w Polsce wykazu łowisk udostępnionych do łowiectwa podwodnego. Mnogość użytkowników rybackich sprawia, że musimy „na piechotę” poszukiwać takich informacji i je aktualizować. Bardzo to utrudnia dostęp do tych akwenów, szczególnie początkującym łowcom, skutecznie ograniczając rozwój łowiectwa podwodnego w Polsce. Mając małą ilość zainteresowanych łowiectwem podwodnym, jesteśmy słabym partnerem w rozmowach z uprawnionymi do rybactwa o dopuszczenie tej metody połowu na użytkowanym rybacko przez nich akwenie.

Chciałbym stworzyć taką bazę danych, dostępną za darmo, dla wszystkich, bez ograniczania dostępu np. tylko dla członków stowarzyszenia, po opłaceniu składki, pełna wersja tylko po zalogowaniu, itp. Z Waszą pomocą baza będzie pełniejsza, a zawarte w niej dane bardziej aktualne. Osoby nie zalogowane na forum, mogą przesyłać info. na buncio@wp.pl, w temacie wiadomości proszę wpisać: „ łowiectwo baza danych”, forumowiczów tradycyjnie proszę o kolejne posty w tym temacie, będę na bieżąco aktualizować wykaz.

Obowiązkiem dokonującego amatorski połów ryb jest sprawdzić, kto jest uprawnionym do rybactwa na danym akwenie, obwodzie rybackim oraz uzyskać zezwolenie na połów ryb daną metodą w formie dokumentu, jeżeli taki połów jest dopuszczony. Uwaga: niektóre zezwolenia dopuszczają amatorski połów ryb, bez wskazania metody połowu (wędką, kuszą), a informacje zawarte są w regulaminie załączonym do zezwolenia – zawsze wydrukuj i przeczytaj regulamin. Upewnij się, że łowiectwo podwodne na danym akwenie jest udostępnione i posiadasz odpowiednie zezwolenie na tą metodę połowu (dokument).
Na wodach skarbu państwa (wszystkie obwody rybackie, zbiorniki na terenach lasów państwowych, wody gminne itp.), oddanych lub nie oddanych w dzierżawę, użytkowanie rybackie, obowiązuje posiadanie Karty Łowiectwa Podwodnego + zezwolenie od uprawnionego do rybactwa w formie dokumentu. Jest to pewnie ok. 99% powierzchniowych wód śródlądowych w Polsce. Obowiązuje na nich ustawa o rybactwie śródlądowym, oraz przepisy wydane na jej podstawie.

Poniższy wykaz może zawierać błędy oraz informacje nieaktualne lub nieprawdziwe. Służy jedynie ułatwieniu dotarcia do potencjalnych akwenów udostępnionych do łowiectwa. Regulaminy mogą się zmienić, jezioro udostępnione w jednym roku, w kolejnym może być wyłączone z tej metody połowu.


pozdrawiam serdecznie,
SylwekJEZIORA DOPUSZCZONE DO ŁOWIECTWA PODWODNEGO:
* jeziora sprawdzone, z dobrą i bardzo dobrą widocznością – nazwa na niebiesko
jeziora z widocznością słabą, być może tylko okresami nadające się do łowiectwa – nazwa na czerwono   lubuskie


Jezioro
pow.[ha]
Gmina Uprawniony do rybactwa Opłaty
dni-zł

.
     Informacje, uwagi
Trześniowskie Łagów Okręg PZW Zielona Góra3-200PZW Zielona Góra - opłaty (http://www.pzw.org.pl/zozgora/cms/15363/informacje)
Rynnowe jezioro z bardzo wąską strefą litoralu, do końca czerwca widoczność do 5m, w połowie lipca zakwit ogranicza przejrzystość do 1-1,5m, szczególnie bliżej Łagowa. Nie posiadam info. o widoczności w okresie VIII-X. Ichtiofauna: występuje sieja i sielawa, gruby okoń, jest szczupak, lin, ładna płoć, węgorz, rzadko można spotkać drobne sumy.
Chycina Duża BledzewOkręg PZW Gorzów Wielkopolski1-70PZW Gorzów - łowiectwo podwodne (http://www.pzw.org.pl/gorzow/wiadomosci/56095/60/lowiectwo_podwodne)
LubikowskiePrzytocznia Okręg PZW Gorzów Wielkopolski 1-70PZW Gorzów - łowiectwo podwodne (http://www.pzw.org.pl/gorzow/wiadomosci/56095/60/lowiectwo_podwodne)
Bardzo czyste jezioro, łąki podwodne zdominowane przez ramienice, nurkowanie w nim na zatrzymanym to prawdziwa przyjemność. Ichtiofauna: sporo drobnego szczupaka, ładne liny, gruba wzdręga, jest okoń, płoć, leszcz
Bierzwnik Bierzwnik Okręg PZW Gorzów Wielkopolski 1-70PZW Gorzów - łowiectwo podwodne (http://www.pzw.org.pl/gorzow/wiadomosci/56095/60/lowiectwo_podwodne)
Szarcz Duży Pszczew Okręg PZW Gorzów Wielkopolski 1-70PZW Gorzów - łowiectwo podwodne (http://www.pzw.org.pl/gorzow/wiadomosci/56095/60/lowiectwo_podwodne)
Bardzo czyste jezioro, łąki podwodne, ma być udostępnione do łowiectwa od 2016 r.
TrzebuńDrawno Okręg PZW Gorzów Wielkopolski 1-70PZW Gorzów - łowiectwo podwodne (http://www.pzw.org.pl/gorzow/wiadomosci/56095/60/lowiectwo_podwodne)
Sławskie Sława Gospodarstwo Rybackie Sława sp. z o.o. 1-35 Gospodarstwo Rybackie Sława - cennik, regulamin (http://gospodarstworybackie.slawa.pl/index.php/polowy-z-kusza/cennik)
Cały obwód Rybacki Jeziora Sława na rzece Obrzyca nr 1, w skład obwodu wchodzi 9 jezior: Sławskie , Tarnowskie Duże i Małe, Młyńskie (Głuchowskie) Duże i Małe Kuźnickie (Błotne), Brzezie (Radzyńskie) Steklno Górne i Dolne (Droniki i Nowa Rola). Widoczność zmienna, czasem nie da się polować, w 2014 maj/czerwiec zakwit, brak warunków, w październiku woda dobra.
Tarnowskie Duże Sława Gospodarstwo Rybackie Sława sp. z o.o. 1-35 Gospodarstwo Rybackie Sława - cennik, regulamin (http://gospodarstworybackie.slawa.pl/index.php/polowy-z-kusza/cennik)
Cały obwód Rybacki Jeziora Sława na rzece Obrzyca nr 1, w skład obwodu wchodzi 9 jezior: Sławskie , Tarnowskie Duże i Małe, Młyńskie (Głuchowskie) Duże i Małe Kuźnickie (Błotne), Brzezie (Radzyńskie) Steklno Górne i Dolne (Droniki i Nowa Rola). Widoczność zmienna, w 2014 maj/czerwiec dobra, październik zła. Ryba: sporo szczupaka 50-60cm, ładne leszcze.
Białe
Brodzisz
Błotne
Czarne
Grzebynek
Kokienko
Kokno
Lipie
Mały Osiek
Ogardzka Odnoga
Osiek-Chomętowskie
Stołuńskie
Słowa
Tartak
Urszulanka
Ługi Żabie
Wielkopolski Ośrodek Wędkarski Rybak sp. z o.o. 1-50
3-75
10-150
cennik (http://rybak24.pl/cennik/)kujawsko-pomorskie


Jezioro
pow.[ha]
Gmina Uprawniony do rybactwa Opłaty
dni-zł

.
Informacje, uwagi
Okoniny Śliwice Gospodarstwo Rybackie w Charzykowych sp. z o.o 1-17 Gosp. Ryb. w Charzykowych (http://www.charzykowy-ryby.pl/index.php)
 W drugiej połowie 08.2014 r. widoczność 1m
Wielki Kanał Brdy Tuchola, Czersk Gospodarstwo Rybackie w Charzykowych sp. z o.o 1-17  Gosp. Ryb. w Charzykowych (http://www.charzykowy-ryby.pl/index.php)
 Obwód nr 9 – od mostu w Małych Swornychgaciach do mostu w Dużych Swornychgaciach
Obwód nr 10 – od mostu w Dużych Swornychgaciach do mostu drogowego w Męcikale
W skład obwodu wchodzą: Kanał od jazu w Konigorcie do zbiornika Barłogi, jezioro Świderka, rozlewiska, jezioro Zarżonek, jezioro Dubielnik, zbiornik Barłogi, mały kanał Brdy oraz jezioro Duk.
Wąsosz
61
powiat: Szubin Gospodarstwo Rybackie Łysinin Sp. z o.o.  1-50Gosp. Ryb. Łysinin - łowiectwo (http://lysinin.pl/owiectwo-podwodne.html)
po rekomendacji SSP, podobno ma nie być udostępnione na 2015 - sprawdzić
Żędowo
67
powiat: Szubin Gospodarstwo Rybackie Łysinin Sp. z o.o.  1-50 Gosp. Ryb. Łysinin - łowiectwo (http://lysinin.pl/owiectwo-podwodne.html)
po rekomendacji SSP
Ostrowskie Jeziora Wielkie ?? informacje o jeziorze (http://pl.wikipedia.org/wiki/Jezioro_Ostrowskie_%28kujawsko-pomorskie%29)


pomorskie


Jezioro
pow.[ha]
Gmina Uprawniony do rybactwa Opłaty
dni-zł

.
Informacje, uwagi
Garliczno Duże i Małe Brusy Gospodarstwo Rybackie w Charzykowych sp. z o.o 1-17Gosp. Ryb. (http://www.charzykowy-ryby.pl/index.php)
Głuche Duże Brusy Gospodarstwo Rybackie w Charzykowych sp. z o.o1-17 Gosp. Ryb. (http://www.charzykowy-ryby.pl/index.php)
Karasin-DługieChojnice Gospodarstwo Rybackie w Charzykowych sp. z o.o1-17 Gosp. Ryb. (http://www.charzykowy-ryby.pl/index.php) Nadaje się okresami do łowiectwa
ZmarłeBrusy Gospodarstwo Rybackie w Charzykowych sp. z o.o1-17 Gosp. Ryb. (http://www.charzykowy-ryby.pl/index.php)
Wielki Kanał Brdy Tuchola, Czersk Gospodarstwo Rybackie w Charzykowych sp. z o.o1-17Gosp. Ryb. (http://www.charzykowy-ryby.pl/index.php)
Obwód nr 9 – od mostu w Małych Swornychgaciach do mostu w Dużych Swornychgaciach
obwód nr 10 – od mostu w Dużych Swornychgaciach do mostu drogowego w Męcikale
W skład obwodu wchodzą: Kanał od jazu w Konigorcie do zbiornika Barłogi, jezioro Świderka, rozlewiska, jezioro Zarżonek, jezioro Dubielnik, zbiornik Barłogi, mały kanał Brdy oraz jezioro Duk.
Salino PZW Gdańsk 1-30/60*  PZW Gdańsk - opłaty (https://www.pzw.gda.pl/images/dok/2014/skladk_okregowe_2014.pdf)
* dla członków pzw taniej
Podobno słaba widoczność
Pietrzykowskie (głębokie) k. Miastka rok-200tel. 697-342-207
Wizura potrafi być kapryśna ale zdarzają się dobre okresy. Szczupak, okoń, węgorz, płoć, wzdręga, leszcz, linwarmińsko-mazurskie


Jezioro
pow.[ha]
Gmina Uprawniony do rybactwa Opłaty
dni-zł

.
Informacje, uwagi
Leleszki, 445
Krominek, 19
Jegły, 10
Okrągłe, 8
Elganowiec, 12
Kroninek, 14
Kiepunki, 14
Kalwa D, 640
Kalwa M, 10
Rusek, 46
Sąpłaty, 85
Serwent, 249
Dłużek, 28
Links D, 117
Links M, 40
Orżyny, 31
Marksoby, 162
Rańsk, 268
Barbant D, 264
Barbant M, 67
Miętkie, 26
Słupek, 17
Tejsowo, 33
Kały, 9
Krawno, 86
Krawienko, 42
Kompania Mazurska Pasym
wypoczynkowa 2
12-130 Pasym
1-50
3-75
10-150
Kompania Mazurska Pasym (https://facebook.com/kompaniamazurska.pasym?fref=photo)
tel. 089 621 20 09
cennik (https://facebook.com/kompaniamazurska.pasym/photos/a.232851996901310.1073741829.232498736936636/342316669288175/?type=1)
Kierźlińskie (Aar) BarczewoGosp. Ryb. Bartoły Wielkie 1-15
14-100
regulamin (https://bartolty.pl/index.php?page=regulamin)
cennik (http://bartolty.pl/index.php?page=zezwolenia)
Bajtkowo Duże
Bajtkowo Małe
Dębniak
Druglin Duży
Druglin Mały
Guzki
Kociołek
Lepaki Duże
Lipińskie
Mrozy
Regielnica Duża
Selmet Wielki
Straduńskie
Sunowo
Seneczek
Szarek
Szlam
Woszczele
Zielone
EłkGosp. Jeziorowe. w Ełku Sp. z o.o. 1-16
7-60
Gospodarstwo Jeziorowe w Ełku (http://abramczyk-ggwozdz.rhcloud.com/?page_id=29/)
Garbas Duży
Grabnik
Henzelewo
Łaśmiady
 Mleczówka Duża
Rekąty
Rogale Małe
Rogale Wielkie
Sawinda Duża
Sawinda Mała
Szóstak Duży
Szóstak Mały
Ślepieniec
Ułówki
Zawadzkie
Stare Juchy Gosp. Jeziorowe. w Ełku Sp. z o.o. 1-16
7-60
Gospodarstwo Jeziorowe w Ełku (http://abramczyk-ggwozdz.rhcloud.com/?page_id=29/)
Kaleń
Kępno Duże
Ogórek
Przykop
Rostki
Zdedy
Orzysz Gosp. Jeziorowe. w Ełku Sp. z o.o. 1-16
7-60
Gospodarstwo Jeziorowe w Ełku (http://abramczyk-ggwozdz.rhcloud.com/?page_id=29/)
Dobrzyń Wydminy Gosp. Jeziorowe. w Ełku Sp. z o.o. 1-16
7-60
Gospodarstwo Jeziorowe w Ełku (http://abramczyk-ggwozdz.rhcloud.com/?page_id=29/)
Krzywe Oleckie Świętajno Gosp. Jeziorowe. w Ełku Sp. z o.o. 1-16
7-60
Gospodarstwo Jeziorowe w Ełku (http://abramczyk-ggwozdz.rhcloud.com/?page_id=29/)
Gołubie Kalinowo Gosp. Jeziorowe. w Ełku Sp. z o.o. 1-16
7-60
Gospodarstwo Jeziorowe w Ełku (http://abramczyk-ggwozdz.rhcloud.com/?page_id=29/)wielkopolskie


Jezioro
pow.[ha]
Gmina Uprawniony do rybactwa Opłaty
dni-zł

.
Informacje, uwagi
Budzisławskie
Długie-Logo
Jesionówek
Kruteckie
Mnisze
Proboszczowskie
Sołeckie
Straduńskie-Smolarnia
Wielkopolski Ośrodek Wędkarski Rybak sp. z o.o. 1-50
3-75
10-150
cennik (http://rybak24.pl/cennik/)
Budzisławskie- czyste, jak się je pozna, jest na co polować
Trzeboń Mały
Liszkowskie
 
Łobżenicaosoba prywatna sprzedaż licencji na miejscu u uprawnionego do rybactwa, 501 484 189, więcej info: http://www.spearfishing.pl/forum/viewtopic.php?p=61626#p61626
DominickieOkręg PZW w Poznaniu 1-50
14-150
rok-500
warunki połowu (http://poznan.pzw.org.pl/cms/18380/polow_ryb_kusza/)
Udostępnione dla członków Spearfising Polandzachodniopomorskie


Jezioro
pow.[ha]
Gmina Uprawniony do rybactwa Opłaty
dni-zł

.
Informacje, uwagi
IńskoIńsko Ińskie Centrum Rybactwa 1-50ICR (http://www.icr.com.pl/)
Bierzwnik Bierzwnik Okręg PZW Gorzów Wielkopolski 1-70PZW Gorzów - łowiectwo podwodne (http://www.gorzow.pzw.org.pl/wiadomosci/56095/60/lowiectwo_podwodne)
Woświn Węgorzyno Ińskie Centrum Rybactwa 1-50ICR (http://www.icr.com.pl/)
Krzemień Ińsko Ińskie Centrum Rybactwa 1-50ICR (http://www.icr.com.pl/)
Śmiadowo (Śniadowo) Przedsiębiorstwa  Rybackiego
Sp. z o.o ul.Koszalińska 89/2
78-400 Szczecinek 
1-50
7-100
Przeds. Ryb. - łowiectwo podwodne (http://www.rybactwo.webd.pl/rybactwo/)
 Lobeliowe
Binowo   Modehpolmo 14-150Modehpolmo - pozwolenia (http://ryby.modehpolmo.pl/?m=oferta&p=2&lang=pl)
Glinno   Modehpolmo 14-150Modehpolmo - pozwolenia (http://ryby.modehpolmo.pl/?m=oferta&p=2&lang=pl)
Wełtyń   Modehpolmo 14-150Modehpolmo - pozwolenia (http://ryby.modehpolmo.pl/?m=oferta&p=2&lang=pl)
Chłop   Modehpolmo 14-150Modehpolmo - pozwolenia (http://ryby.modehpolmo.pl/?m=oferta&p=2&lang=pl)
Miedwie   Modehpolmo 14-150Modehpolmo - pozwolenia (http://ryby.modehpolmo.pl/?m=oferta&p=2&lang=pl)
Zaborsko PłońskieModehpolmo 14-150Modehpolmo - pozwolenia (http://ryby.modehpolmo.pl/?m=oferta&p=2&lang=pl)
Górne (Zielone)  Modehpolmo 14-150Modehpolmo - pozwolenia (http://ryby.modehpolmo.pl/?m=oferta&p=2&lang=pl)
Strzeszowskie  Modehpolmo 14-150Modehpolmo - pozwolenia (http://ryby.modehpolmo.pl/?m=oferta&p=2&lang=pl)
Zarańsko
180
  Przedsiębiorstwo Rybackie
Złocieniec Sp. z o.o.
78-520 Złocieniec,
ul. Staszica 19
1-40
3-75
licencje (http://www.zlocryb.hg.pl/)
Kortkowo,16
Czochryńskie, 17
Jeziorno
22
  Gosp. Rybackie w Czaplinku
Sp. z o.o.78-500 Czaplinek
ul. Jeziorna34
1-20
3-40
opłaty (http://czaplinek.eu.interiowo.pl/)
Bożejewko-Paprzyca
Kościelne
Młotkowo Małe
Rymierowo-Rymierzewo
Stobińskie
Paprzyca Mała
Paprzyca Średnia
Wielkopolski Ośrodek Wędkarski Rybak sp. z o.o. 1-50
3-75
10-150
cennik (http://rybak24.pl/cennik/)

Tytuł: Odp: akweny udostępnione do łowiectwa podwodnego w Polsce
Wiadomość wysłana przez: wodzu w 12 Wrzesień 2014, 13:17:25
Zachodniopomorskie: Miedwie, Górne Zielone, Binowo, Glinno, Strzeszowskie, Chłop, Wełtyń oraz Zaborsko Płońskie - jeziora udostępniane przez gospodarstwo rybackie Modehpolmo (http://ryby.modehpolmo.pl/?m=oferta&p=2&lang=pl)

Lubuskie: j. Trześniowskie - regulamin (http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/57/cms/szablony/8459/pliki/gotowy_regulamin_na_lowiectwo_podwodne.pdf)
Tytuł: Odp: akweny udostępnione do łowiectwa podwodnego w Polsce
Wiadomość wysłana przez: Sylwek w 12 Wrzesień 2014, 14:51:34
Oki, dziękuję Wodzu. Na dniach zamieszczę sporą tabelę, tylko dziś przejdę odpowiednie szkolenie. Będziemy uzupełniać braki.
Tytuł: Odp: akweny udostępnione do łowiectwa podwodnego w Polsce
Wiadomość wysłana przez: Sylwek w 16 Wrzesień 2014, 11:01:21
Uporałem się z tabelką, potrzebny jeszcze mały lifting, wygląda okropnie. Mamy wstępny wykaz wód udostępnionych do łowiectwa. Niektóre jeziora z zachodniopomorskiego muszę jeszcze sprawdzić, mam je ze starego wykazu (te ze znakiem zapytania) sprzed kilku lat. Jeżeli wyłapiecie jakieś błędy, to proszę o info.
Mam jeszcze info. o kilku jeziorach, muszę je sprawdzić, w tej chwili nawet nie potrafię przypomnieć sobie skąd mam dane :/

Proszę o informacje o kolejnych łowiskach i o wiadomości o tych z wykazu, w szczególności o widoczności i rybach ;)

Tytuł: Odp: akweny udostępnione do łowiectwa podwodnego w Polsce
Wiadomość wysłana przez: Sylwek w 17 Wrzesień 2014, 15:21:14
Czy Rybackie Gospodarstwo Jeziorowe „LIN” z Miastka jeszcze istnieje? Co z jeziorami które kiedyś udostępniali: Dymno, Głębokie Dalsko, Pasiek, Skąpe, Kościelne?
Tytuł: Odp: akweny udostępnione do łowiectwa podwodnego w Polsce
Wiadomość wysłana przez: Sylwek w 13 Październik 2014, 15:03:23
W wykazie mamy kolejnych kilkadziesiąt jezior.
Tytuł: Odp: akweny udostępnione do łowiectwa podwodnego w Polsce
Wiadomość wysłana przez: Sylwek w 13 Luty 2015, 14:13:33
Mamy kolejne udostępnione jeziora przez PZW Gorzów Wielkopolski: http://www.pzw.org.pl/gorzow/wiadomosci/56095/60/lowiectwo_podwodne
Tytuł: Odp: akweny udostępnione do łowiectwa podwodnego w Polsce
Wiadomość wysłana przez: bruner w 27 Marzec 2015, 18:32:03
Sławku - świetna robota ten wykaz tutaj.

Od 2016 jak się coś niedobrego nie wydarzy to będą w Gorzowie udostępnione kolejne jeziora i to bardzo dobre zarówno krajobrazowo jak i rybnie.

Przy okazji chciałem się z Wami przywitać, a nie znalazłem powitalni na forum... Mam na imię Piotr i mieszkam w Sosnowcu. DARZ WODA!
Tytuł: Odp: akweny udostępnione do łowiectwa podwodnego w Polsce
Wiadomość wysłana przez: kruczi w 28 Marzec 2015, 10:21:52
Sławku - świetna robota ten wykaz tutaj.

ciekawe co na to "Sławek" ...

pozdrawiam
Tytuł: Odp: akweny udostępnione do łowiectwa podwodnego w Polsce
Wiadomość wysłana przez: bruner w 28 Marzec 2015, 14:43:56
Przeżyje. Ważne, że robota zacna.
Tytuł: Odp: akweny udostępnione do łowiectwa podwodnego w Polsce
Wiadomość wysłana przez: Sylwek w 30 Marzec 2015, 14:05:54
Cześć Piotrek, jak będziesz miał wieści o nowych akwenach daj koniecznie znać.
PS: Mam nieoficjalne info, że MZW w tym roku będzie dalej prowadzić gospodarkę rybacką na Cholerzynie... jeżeli to prawda, może i nam znów akwen udostępnią ;)
Tytuł: Odp: akweny udostępnione do łowiectwa podwodnego w Polsce
Wiadomość wysłana przez: bruner w 30 Marzec 2015, 23:25:56
Możesz dodać od tego sezonu Jezioro Dominickie. Udało nam się otworzyć drzwi w PZW Poznań (tym samym możesz go wykreślić z czarnej listy okręgów nieudostępniających akwenów do łp).

Na stronie Okręgu jest już info, jest regulamin - udało się doprowadzić do przyjęcia go w dość liberalnej postaci. Zezwolenia będą do kupienie w internecie - 1, dniowe 2 tygodniowe i całosezonowe.