Autor Wątek: Pytanie o zniżkę na nurkowanie z własnym sprzętem  (Przeczytany 1653 razy)

Offline Kirdan

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Travel-addicted
    • Zobacz profil
    • Mayan Waters
  • Stopień nurkowy: P3
Pytanie o zniżkę na nurkowanie z własnym sprzętem
« dnia: 31 Lipiec 2015, 12:50:48 »
Wrzucałem to na grupę na FB, ale pewnie są w Krabie osoby, które nie korzystają z Fejsa.

Pytanie jest takie: jaka zniżka (procentowa) na nurkowanie skłoniłaby Cię do zabrania na wyjazd (np. na Jukatan do Meksyku) własnego sprzętu nurkowego (bez flaszek i balastu, oczywiście) zamiast skorzystania ze sprzętu dostarczonego przez bazę nurkową?
"Kiedy jesteś optymistą, Twoje życie jest pełne rozczarowań"
Moja strona: Po prostu podróż: blog trampingowy
Mój projekt emerytalny: Mayan Waters

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
Odp: Pytanie o zniżkę na nurkowanie z własnym sprzętem
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipiec 2015, 14:05:09 »
Znizki procentowej to pewnie nie wynegocjujesz, bo stawki zawieraja zwykle tylko sprzet ciezki tj. butle i balast, a reszte albo trzeba przywiezc, albo doplacic. W takiej sytuacji to wszystko kwestia tego ile kaza placic za wypozyczenie, a ile kosztuje transport oraz na ile jest klopotliwy, bo jesli jedziemy na safari tylko nurkowac, to moze sie oplacac wozic graty, ale jesli jedziemy na 3 tyg. wakacji i zrobimy przy okazji tylko kilka nurkow, to targanie calego szpeja moze nie miec sensu nawet jakby ciut taniej wyszlo niz wypozyczenie (co z reszta jest malo prawdopodobne, bo wlasny sprzet sie oplaca zwykle wozic przy wiekszej ilosci dni nurkowych, bo oplata za transport ta sama, a wypozyczenie licza na dniowki albo na nurki).
live 'n let diVe

Offline Kirdan

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Travel-addicted
    • Zobacz profil
    • Mayan Waters
  • Stopień nurkowy: P3
Odp: Pytanie o zniżkę na nurkowanie z własnym sprzętem
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Lipiec 2015, 14:24:48 »
Nie tyle chodzi mi o negocjowanie, co poznanie odpowiedzi na zadane pytanie. Założenie jest takie, że sprzęt jest standardowo wliczony w cenę nurkowania, tak? Ale jak ktoś przywozi swój sprzęt (bo się z nim bezpieczniej czuje, bo jest z nim emocjonalnie związany, bo ma taką fanaberię), to liczy na rabat. I próbuję właśnie jakoś ustalić ten rabat na rozsądnym poziomie.
"Kiedy jesteś optymistą, Twoje życie jest pełne rozczarowań"
Moja strona: Po prostu podróż: blog trampingowy
Mój projekt emerytalny: Mayan Waters

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
Odp: Pytanie o zniżkę na nurkowanie z własnym sprzętem
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Sierpień 2015, 08:55:32 »
W cenie nurkowania turystycznego zorganizowanego przez bazę masz butlę z powietrzem i balast. Resztę albo masz swoją (przywiezione ze sobą) albo bulisz ekstra za wypożyczenie i to dość sporo. Tak jest w większości baz.
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline Kirdan

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Travel-addicted
    • Zobacz profil
    • Mayan Waters
  • Stopień nurkowy: P3
Odp: Pytanie o zniżkę na nurkowanie z własnym sprzętem
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Sierpień 2015, 09:08:26 »
No, właśnie nie do końca. Jak nurkowałem w Indonezji (Bunaken, Togeany, Pantai Bira), w Birmie (Ngapali), w Indiach (Andamany), w Egipcie (Dahab) to zawsze oferta bazy obejmowała kompletny sprzęt w cenie nurkowania. Jak miałem swój ekwipunek (poza ołowiem i balastem, oczywiście) to negocjowałem sobie zniżkę na nura, zwykle jakiś % wartości całego pakietu. Stąd właśnie moje pytanie, jaka zniżka zachęca do wożenia ze sobą własnego sprzętu.

Ale z Waszych wypowiedzi rozumiem, że jeśli w danym centrum nurkowym w cenie nurkowania byłby już kompletny sprzęt i nie trzeba byłoby za niego dodatkowo płacić, to chętniej korzystalibyście z usług takiego centrum. Czy dobrze myślę?
"Kiedy jesteś optymistą, Twoje życie jest pełne rozczarowań"
Moja strona: Po prostu podróż: blog trampingowy
Mój projekt emerytalny: Mayan Waters

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
Odp: Pytanie o zniżkę na nurkowanie z własnym sprzętem
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Sierpień 2015, 11:05:19 »
Z ciekawości, ile płaciłeś za nurkowanie w Egipcie, gdy z bazy dostawałeś komplet sprzętu?
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline Kirdan

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Travel-addicted
    • Zobacz profil
    • Mayan Waters
  • Stopień nurkowy: P3
Odp: Pytanie o zniżkę na nurkowanie z własnym sprzętem
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Sierpień 2015, 11:22:21 »
Na przełomie 2014/2015 podstawowa cena ze sprzętem to było 20 EUR/nura. Jako, że miałem własny, wynegocjowałem sobie po ostrych targach 5 EUR zniżki. Potem jeszcze doszła jakaś zniżka za ilość (10+ nurkowań), tak, że ostatecznie jeden dzienny nur wyszedł mnie średnio 13.50 EUR. Przy czym to były nurki z brzegu, nie z łódki.
Ale w Indonezji w 2014 nurkowania z łódki i bez rabatu za ilość, wyszły mnie niewiele więcej, bo koło 16 EUR (podstawowa cena na Bunaken ze sprzętem była bodajże w okolicach 22 EUR).
"Kiedy jesteś optymistą, Twoje życie jest pełne rozczarowań"
Moja strona: Po prostu podróż: blog trampingowy
Mój projekt emerytalny: Mayan Waters