Autor Wątek: Zimowe Egiptowo czyli Hurghada/Marsa Alam - 2 stycznia 2009  (Przeczytany 2847 razy)

Offline GUNIO

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Zimowe Egiptowo czyli Hurghada/Marsa Alam - 2 stycznia 2009
« dnia: 24 Październik 2008, 18:33:21 »
Chciałbym zaprosić  Was na kolejną wyprawę nurkową nad M. Czerwone. Tym razem nie będzie to safari ale wyjazd stacjonarny - dzięki czemu mogą się wybrać z nami nienurkujące bliskie osoby.
 
       Zimowy wypad do Egiptu sam w sobie stanowi nie lada atrakcję: wsiadamy do samolotu opatuleni w kurtki puchowe i podziwiamy śnieżne krajobrazy za oknami kołującego samolotu - a cztery godziny później - wysiadamy  w podkoszulkach na środku rozpalonej słońcem egipskiej pustyni... Doskonały sposób na zafundowanie sobie odrobiny lata w środku zimy.
 
       Przez tydzień nurkować będziemy na rafach koralowych w okolicy Hurghady. Jednak rzeczą, która jest najbardziej godna polecenia w  tamtych okolicach są wraki leżące przy tzw. Żelaznej Rafie czyli Abou Nuhas. Dla chętnych - polecam mój film z tych okolic.

       W drugim tygodniu odwiedzimy zakątek będący prawdziwym nurkowym El Dorado - czyli magiczne Marsa Alam. Nurkuje się tam głównie z brzegu (Dahabskie klimaty!). Wyjątek stanowią takie miejsca jak Dolphin Hause czy Elphinstone na które dociera się łodzią bądź szybkimi zodiakami zaopatrzonymi w 175 konne silniki (kawał przygody!). Na nurkowania jeździ się busikami. Sprzęt nurkowy, maty etc. transportowane są pick-upami. Myślę że do zalet tego miejsca nie trzeba nikogo przekonywać: dziewicze rafy, tętniące kolorowym życiem, duże zwierzaki (jest to jedyne miejsce w Egipcie gdzie organizuje się nurkowania z syrenami :-) - tylko tu występują krowy morskie inaczej zwane dugongami lub diugoniami - a oprócz tego cisza, spokój i brak wielkiej ilości łodzi i ludzi... Wakacje w Marsa Alam prawdziwy balsam dla duszy i ciała a także wielka uczta dla oczu spragnionych podwodnego świata.  

Dla osób nie nurkujących możliwy jest bogaty program turystyczny (fakultatywny): od podziwiania największego na świecie zespołu świątynnego Karnaku, po Kair i wiekowe Piramidy w Gizie.

    Osoby lubiące dawkę adrenaliny będą miały szansę podnieść sobie jej poziom ścigając się po pustyni na guadach.

Koszty:

     Aby obniżyć koszty wyprawy lecimy już 2 stycznia z Krakowa - wtedy przeloty są najtańsze ponieważ biura muszą odebrać klientów, którzy spędzali święta i Sylwestra w Egipcie. Nie wybieramy też konkretnego hotelu , a jedynie standard w jakim chcemy spędzić czas.
Dzięki temu udało się uzyskać bardzo atrakcyjną cenę.

Hotele****/****  
cena za 2 tygodnie: 1990 PLN

cena zawiera: przelot samolotem czarterowym, transfery, noclegi w **** kompleksach hotelowych, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie, wyżywienie wg. oferty: hb, opiekę polskojęzycznego rezydenta, vat.

cena nie zawiera: wizy egipskiej + 15$ (płatna na lotnisku, w Egipcie) ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych, opłaty za przewożenie sprzętu nurkowego (limit bagażu podróżnego: 20 kg/osobę +bagaż podręczny)
 
Koszty nurkowań:

Hurghada - pakiet nurkowy:  
5 dni/ 10 nurkowań: 140 Euro

W cenie: transfery z i do hotelu, opieka przewodnika, butle 12 l., 2 nurkowania dziennie z łodzi, balast (bez pasów).

opcjonalnie:
nurkowanie nocne: 35$
wraki Abou Nuhas: dopłata do pakietu +38Euro
lunch na łodzi: 30LE/dziennie
napoje: 5LE/szt

Marsa Alam - pakiet nurkowy :  
5 dni/ 10 nurkowań: 180 Euro

W cenie: transfery z i do hotelu, opieka przewodnika, butle 12 l., 2 nurkowania dziennie z brzegu, balast (bez pasów).

opcjonalnie:
Abu Dabbab: +15Euro
rafa Elphistone: +35Euro
Dolphin Hause: +45Euro

Płatności:
Zaliczka 500 PLN płatna w dniu rezerwacji.
Dopłata do pełnej kwoty: miesiąc przed imprezą.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona -a wiec nie zwlekajcie z decyzjami... informacje
gunio@bogun.pl, 602-557212
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez GUNIO »
Nurkowanie nie jest bezpiecznym zajęciem - w ten sposób poznałem swoją żonę ...

Offline Cyborg

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Październik 2008, 22:45:37 »
Co tak cicho w tym wątku - nikt nie jedzie?

Bo ja bardzo chętnie!
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Cyborg »
Quo non descendam?
„Jeżeli o 10tej rano pijesz rum to nie oznacza, że jesteś alkoholikiem, tylko piratem!” (Sentencja na ścianie w jednym z pubów w Kownie)

PabloSz1970

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Październik 2008, 09:31:01 »
Cicho bo każdy kto chce jechac to poprostu dzwoni do GUNIA i zalatwia z nim wyjazd!!
Chyba proste wiec jak masz chęć to lap za telefon i dzwon
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez PabloSz1970 »

Offline GUNIO

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Październik 2008, 11:05:08 »
Pewnie cicho bo to właśnie Halloween, a zaraz (jak kto woli) Święto Zmarłych :-)

Cytat: "PabloSz1970"
Cicho bo każdy kto chce jechac to poprostu dzwoni do GUNIA i zalatwia z nim wyjazd!!
Chyba proste wiec jak masz chęć to lap za telefon i dzwon


To fakt, najczęściej tak się to odbywa - ale ponieważ to jest wątek: Nurkowania, wyjazdy i imprezy prywatne nic nie stoi na przeszkodzie by tutaj go rozwijać. Człowiekowi zaraz robi się cieplej gdy poczyta o ciepłym słoneczku i morzu w środku zimy. A z drugiej strony zawsze to milej gdy wyjeżdża się w gronie znajomych i po dobrej "Krabowskiej Szkole" a nie z przypadkowymi ludźmi.

Tu też można rozwiać jednorazowo wątpliwości z którymi dzwonią lub piszą do mnie zainteresowani. Tak więc:

1) Chociaż sam się nastawiam (wraz z Ulką) wyłącznie na nurkowanie - nic nie stoi na przeszkodzie by czas pobytu podzielić na nurkowanie i turystykę, bądź dla nienurkujących  samą turystykę lub byczenie się na plaży. Dość ciekawym (sprawdziłem) pomysłem może być w pierwszym tygodniu rejs po Nilu - jako najwygodniejsza forma zwiedzania staroci od Luxoru do Assuanu a nawet jeszcze dalej na południe Egiptu. Tak, że osoby nienurkujące jak najbardziej mogą lecieć z nami.

2) Sprzęt nurkowy - poza butlami i balastem najlepiej zabrać ze sobą! Wypożyczenie na miejscu jest możliwe, ale na ogół dość drogie, a jakość sprzętu pozostawia często wiele do życzenia. Jeśli ktoś nie posiada własnego sprzętu najprawdopodobniej mozna go będzie wypożyczyć w klubie na czas wyjazdu. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą dobrą latarkę, nawet jeśli nie planuje się nurkowania w nocy czy na wrakach. Po prostu rafa oświetlona światłem dobrej latarki nabiera pełnej feeri barw.

3) Marsa Alam od Hurghady dzieli odległośc ok. 280 km (na południe) - w związku z tym są to dwa oddzielne pakiety nurkowe. Oczywiście można nie wykupować całego pakietu 10 nurkowań tylko poszczególne dni nurkowe. Nurkowania mają zupełnie inny charakter - w Hurghadzie wypływa się na nie łodzią z dala od zniszczonych już niestety raf przybrzeżnych. W Marsa Alam nurkuje się głównie z brzegu. Więcej nt. było w głównym wątku.

4) Jest możliwy wyjazd tylko na tydzień - niestety nie ma gwarancji, że będzie się zakwaterowanym w tym samym hotelu co osoby wyjeżdżające na 2 tygodnie. Również kierunki wyjazdów mogą być inne niż ten który ja proponuję. Do wyboru są:
HURGHADA + M.Alam -kierunek główny - preferowany przeze mnie ponieważ nie byłem jeszcze w Marsa Alam i wygląda najciekawiej, ale także
Hurghada - 1 i 2 tyg. (cena od 1250 PLN)
Safaga - 1 i 2 tyg. (cena od 1590 PLN)
Marsa Alam - 1 i 2 tyg.  (cena od 1690 PLN)
Sharm El Sheikh - 1 i 2 tyg. (cena od 1250 PLN)  
Dahab - 1 i 2 tyg. (cena od 1590 PLN)  

5) Nie jestem organizatorem tego wyjazdu - jedziemy z biurem podróży Alfa Star - ale występując jako (jak się zanosi) liczna grupa mamy wpływ na ofertę np. podzielenie wyjazdu na dwa dość odległe miejsca i transfer między nimi w cenie wyjazdu. Ponadto łatwiej nagocjować z bazami nurkowymi np. miejsca nurkowe a często również cenę.

6) Tak - na tym wyjeździe również mam zamiar kręcić film, tak że uczestnicy wyjazdu  mogą liczyć na zostanie gwiazdą tej superprodukcji i na fajną pamiątkę :-)

Jeśli są jeszcze jakieś pytania, wnioski i interpelacje chętnie na nie odpowiem - poza 9-16 listopada, bo wtedy jestem gdzieś w Egipcie :-)

Pozdrawiam klubowiczów i życzę im na weekend "wesołych świąt"

Bogdan "GUNIO" Guniewicz
Instruktor CMAS M2
bogdan@bogun.pl
mobile +48 602 55 72 12
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez GUNIO »
Nurkowanie nie jest bezpiecznym zajęciem - w ten sposób poznałem swoją żonę ...