Autor Wątek: Nowe wersje strony klubowej i forum wystartowały!  (Przeczytany 8254 razy)

Offline POSTER

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
Nowe wersje strony klubowej i forum wystartowały!
« dnia: 03 Marzec 2014, 08:10:26 »
Ahoj!

Jak pewno zauważyliście; zmienił się nieco wygląd naszej strony klubowej oraz forum. Nie regulujcie odbiorników - to jest zaplanowana akcja  ;)
Zakładam ten wątek w celu zebrania Waszych opinii (co Wam się podoba a co nie), uwag, propozycji zmian, pochwał... ;)
Wszelkie uwagi mile widziane; napewno je rozważymy!

Miłego korzystania!
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2014, 11:26:45 wysłana przez POSTER »

Offline POSTER

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
Odp: Nowe wersje strony klubowej i forum wystartowały!
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Marzec 2014, 08:14:00 »
Ahoj!

Ze względu na dość duże różnice w wersjach silnków forum nie wszystkie dane udało się przenieść automatycznie ze starego forum.
Dlatego też proszę wszyskich użytkowników forum o zmodyfikowanie i/lub uzupełnienie swoich profili - Profil -> Profil forum na górnej belce menu.

Pozdrawiam

Offline jacuzz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3
Odp: Nowe wersje strony klubowej i forum wystartowały!
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Marzec 2014, 10:21:28 »
Bardzo ładny ten granacik  ;)
Wreszcie widać, że to strona nurków.

Offline ośmiorniczka

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 627
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Nowe wersje strony klubowej i forum wystartowały!
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Marzec 2014, 11:46:36 »
na stronie głównej w galerii za mało zdjęć
na stronie głównej w zakładce50 lecie nie ma nic
"w miłości i nurkowaniu najważniejszy jest oddech"

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
Odp: Nowe wersje strony klubowej i forum wystartowały!
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Marzec 2014, 15:35:16 »
Kilka uwag:
1. Nie ma wejścia z forum na stronę główną klubu (albo nie widzę)
2. Po zalogowaniu mogę przeglądnąć nowe posty od ostatniej wizyty. Nie ma opcji przeglądnięcia nieprzeczytanych postów. Jeżeli się loguję „na chwilę” by wrzucić np. info, a chcę przeglądnąć nowe posty później, to już są „odfajkowane”, zobaczę tylko te umieszczone po ostatniej wizycie.
3. Przy użytkownikach pojawiają się nazwy rybek. Kogoś może urazić, że jest „leszcz”, innemu może nie odpowiadać „rekin” - wnioskuję by to usunąć.
4. Jest bardzo nieczytelna granica pomiędzy przyklejonymi tematami, a tymi "normalnymi". Utrudnia to korzystanie z forum.
5. Opcja pochwal/zgań. Znów wracamy do dziecinady, były wcześniej podobne pomysły i zostały zaniechane. Proponuję usunąć.
Sylwek
« Ostatnia zmiana: 04 Marzec 2014, 15:38:35 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline POSTER

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
Odp: Nowe wersje strony klubowej i forum wystartowały!
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Marzec 2014, 23:11:36 »
Ahoj!
1. Nie ma wejścia z forum na stronę główną klubu (albo nie widzę)
Będzie.
Cytuj (zaznaczone)
2. Po zalogowaniu mogę przeglądnąć nowe posty od ostatniej wizyty. Nie ma opcji przeglądnięcia nieprzeczytanych postów. Jeżeli się loguję „na chwilę” by wrzucić np. info, a chcę przeglądnąć nowe posty później, to już są „odfajkowane”, zobaczę tylko te umieszczone po ostatniej wizycie.
Jest taka opcja. Na głównej stronie forum klikasz link "Nieprzeczytane wiadomości", który przenosi Cię do listy nieprzeczytanych postów w danym wątku. Tam możesz również kliknąć link "Kliknij tu, aby wyświetlić wszystkie nieprzeczytane wątki." aby wyświetlić wszystkie nieprzeczytane posty.
Druga możliwość to przeglądanie nieprzeczytanych postów z danego działu; wystarczy kliknąć na dymek przy nazwie konkretnego działu.
Cytuj (zaznaczone)
3. Przy użytkownikach pojawiają się nazwy rybek. Kogoś może urazić, że jest „leszcz”, innemu może nie odpowiadać „rekin” - wnioskuję by to usunąć.
Narazie wyłączyłem. Niech się też inni wypowiedzą w tej kwestii.
Cytuj (zaznaczone)
4. Jest bardzo nieczytelna granica pomiędzy przyklejonymi tematami, a tymi "normalnymi". Utrudnia to korzystanie z forum.
Przyklejone tematy są zaznaczone kolorem czerwonopodobnym i moim zdaniem dość mocno odróżniają się od "zwykłych"; no chyba, że masz czarno-biały monitor...
Cytuj (zaznaczone)
5. Opcja pochwal/zgań. Znów wracamy do dziecinady, były wcześniej podobne pomysły i zostały zaniechane. Proponuję usunąć.
Narazie wyłączyłem. Niech się też inni wypowiedzą w tej kwestii.

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 04 Marzec 2014, 23:46:19 wysłana przez POSTER »

Offline obi1irys

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: Nowe wersje strony klubowej i forum wystartowały!
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Marzec 2014, 08:00:30 »
Cześć.

Ahoj!
Cytuj (zaznaczone)
3. Przy użytkownikach pojawiają się nazwy rybek. Kogoś może urazić, że jest „leszcz”, innemu może nie odpowiadać „rekin” - wnioskuję by to usunąć.
Narazie wyłączyłem. Niech się też inni wypowiedzą w tej kwestii.
Cytuj (zaznaczone)
5. Opcja pochwal/zgań. Znów wracamy do dziecinady, były wcześniej podobne pomysły i zostały zaniechane. Proponuję usunąć.
Narazie wyłączyłem. Niech się też inni wypowiedzą w tej kwestii.

Pozdrawiam!

I. Dlaczego ryby a nie mięczaki lub formy bardziej jednokomórkowe (cyjanobakteria, zielenica, bruzdnica...) :)?
II. Jakie kryteria decydują o przyznaniu rybich tytułów?
III. Na co miałby wpływ stosunek pochwal/zgań?

Skoro chcemy oceniać, to pierwsze pytanie brzmi: Czy mamy potrzebę cokolwiek oceniać w kontaktach międzyludzkich? Gadatliwość? Wiedzę? Ilość nurów? Długość brody? Poczucie humoru? Towarzyskość? Użyteczność na forum? Użyteczność na żywo? Posiadany sprzęt? Czas na bezdechu? :)
Myślę, że w wielu przypadkach każda(y), średnio rozgarnięty  "członkini/członek" umie odpowiedzieć na takie pytania. Na niektóre nie ma jasnej odpowiedzi ale też nie można bezkrytycznie jednym parametrem opisać np. dystrybucji wiedzy wśród ludzi.

W sumie pod koniec mojej opinii widzę jedno frustrujące zastosowanie takich rybek:
Ślimak - nie spieszy się z opłacaniem składek
itd...  :)

Offline wodzu

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 795
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.labaj.com.pl
  • Stopień nurkowy: M1
Odp: Nowe wersje strony klubowej i forum wystartowały!
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Marzec 2014, 10:26:50 »
Klikanie na przycisk "nowe" nie przenosi do pierwszego nieprzeczytanego postu w wątku tylko na pierwszy post na pierwszej stronie.
Paweł Łabaj
"Do everything slow. Slow is smooth, smooth is fast" - Steve Bogaerts

Offline martaz25

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 416
    • Zobacz profil
Odp: Nowe wersje strony klubowej i forum wystartowały!
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Marzec 2014, 11:17:24 »
Strona bardzo fajna, kolorystyka jak dla mnie bomba, i w końcu powiało świeżością . I nareszcie w miarę na bieżąco jesteśmy z historią ;)

Co do forum -w starym forum z lewej strony kolor ikonki informował mnie czy w danym dziale jest jakaś nowa wiadomość. Co było bardzo przydatne bo nie musiałam wchodzić do każdego działu po kolei czy klikać na dymek.

Offline POSTER

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
Odp: Nowe wersje strony klubowej i forum wystartowały!
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Marzec 2014, 15:54:23 »
Ahoj!

1. Nie ma wejścia z forum na stronę główną klubu (albo nie widzę)
Już jest - wystarczy kliknąć w logo Kraba w nagłówku.

Klikanie na przycisk "nowe" nie przenosi do pierwszego nieprzeczytanego postu w wątku tylko na pierwszy post na pierwszej stronie.
Jak nie przenosi jak przenosi do pierwszego nieprzeczytanego posta w wątku  :) - przed chwilą raz jeszcze próbowałem. Spradź swoje indywidualne ustawienia profilu.

Co do forum -w starym forum z lewej strony kolor ikonki informował mnie czy w danym dziale jest jakaś nowa wiadomość. Co było bardzo przydatne bo nie musiałam wchodzić do każdego działu po kolei czy klikać na dymek.
Teraz jest podobnie - informuje o tym kolor dymka; ciemny dymek przy danej kategorii oznacza, że pojawiły się tam nowe posty.

Pozdrawiam!