Autor Wątek: 1% podatku 2011  (Przeczytany 2113 razy)

Offline Yeald

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1, MNO, MNA, MPE, PN1, MSS, MZB, MPM
1% podatku 2011
« dnia: 10 Styczeń 2012, 16:30:22 »
Cześć

Przy okazji rozliczenia PIT można przekazać 1% podatku na różne cele charytatywne.

Ponieważ nie każdy ma pomysł, na co przeznaczyć te kwotę (ja tak miałem w zeszłym roku) i nie każdemu pasują Organizacje Pożytku Publicznego narzucane przez poszczególne programy do PIT'ów proponuję aby w tym wątku zamieszczać informacje o naszych bliskich, przyjaciołach lub ludzi mniej z nami związanych, ale którym chcielibyśmy pomóc.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Yeald »

Offline Yeald

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1, MNO, MNA, MPE, PN1, MSS, MZB, MPM
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2012, 16:35:36 »
Koleżanka z pracy prosi o wsparcie dla swojej siosrty chorej na Stwardnienie Rozsiane.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej
RS 0000207658
nr konta 58 85890006 0000 0011 1197 0001
Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie
ul. Dunajewskiego 7
z dopiskiem "Pomóż Nadziei-Agnieszka"

Pieniądze będą przeznaczone na leki oraz rehabilitację.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Yeald »

Offline panq

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 653
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: MA
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń 2012, 17:02:32 »
To ja zrobię konkurencję.
Przyjacielowi w zeszłym roku urodziła się córeczka z zespołem Downa.

Jej też możecie pomóc!
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez panq »
Jeżeli coś jest głupie, ale działa - to nie jest głupie.
/ tel. 696 47 30 62

Offline GUNIO

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Re: 1% podatku 2011
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Styczeń 2012, 09:33:13 »
Cytat: "Yeald"
Cześć

Przy okazji rozliczenia PIT można przekazać 1% podatku na różne cele charytatywne.

Ponieważ nie każdy ma pomysł, na co przeznaczyć te kwotę (ja tak miałem w zeszłym roku) i nie każdemu pasują Organizacje Pożytku Publicznego narzucane przez poszczególne programy do PIT'ów proponuję aby w tym wątku zamieszczać informacje o naszych bliskich, przyjaciołach lub ludzi mniej z nami związanych, ale którym chcielibyśmy pomóc.

Pozdrawiam


Kiedyś - zarówno na forum jak i na grupie instruktorskiej prosiłem Was o pomoc w postaci 1% podatku dla dziecka moich i Ulki znajomych - odzew był podobno dość spory i spore kwoty zasiliły konto dziecka. Dziękuję w imieniu jego rodziców za pomoc.
Chłopczyk mimo wysiłków rodziców zmarł w Wigilię.

Tym razem chciałbym wystosować do Was inny apel - jeśli nie zdecydowaliście jeszcze o losach 1% Waszego podatku - dostałem prośbę od dawnego członka naszego Klubu - Artura Kubika. Mogą go chyba pamiętać tylko takie klubowe dinozaury jak ja - niemniej warto pamiętać dawnych klubowiczów i w miarę możliwości ich wspomóc.

Poniżej treść jego listu - Artur nie prosił o opublikowanie go na naszym forum, ale myślę że nie będzie miał nic przeciwko temu.

Pozdrawiam - GUNIO

"Cześć

Tym razem zbieram fundusze dla siebie - tak się złożyło, że operacja (całkowita endoproteza nadgarstka prawego) jest kosztowna a ja chwilowo jestem bez pracy.

Jeśli masz dylemat, komu przekazać 1%podatku dochodowego to pamiętaj o mnie, gdy będziesz wypełniać tegoroczne zeznanie podatkowe.

By Twój podatek zasilił "moje" konto - wystarczy, że w polu "Wniosek o przekazanie 1 % podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)" wpiszesz nr KRS:

0000211791

oraz deklarowaną kwotę (równowartość 1 % należnego podatku).

W sąsiedniej rubryce wpisz jeszcze cel:

dla Artura Kubika

Powiadom mnie, że "znalazłem się" w Twoim PIT - wystarczy imię i nazwisko

Pracownicy urzędów skarbowych zapominają (około 80% przypadków) o przepisaniu celu darowizny do przelewu bankowego.


Jeśli masz chęć przekazania darowizny (np. z funduszy firmowych), podlegającej odliczeniu od podstawy opodatkowania -  to wystarczy, że wykonasz przelew na konto:

PKO BP I O/Tarnów
71 1020 4955 0000 7302 0097 4683

(Caritas Diecezji Tarnowskiej, ul. Legionów 30, 33-100 TARNÓW)

a w opisie przelewu umieścisz adnotację:
darowizna dla Artura Kubika

Każda wpłata, nawet symboliczna będzie dla mnie pomocą w realizacji celu - powrotu do normalności - i będę za nią wdzięczny.

Jeśli zastanawiasz się dlaczego do zbierania funduszy korzystam z pomocy tarnowskiej Caritas - była to pierwsza organizacja, która zaproponowała nieodpłatnie udostępnienie konta bankowego - a wysłałem kilkaset listów, otrzymujac kilkadziesiąt odpowiedzi.

pozdrawiam serdecznie

Artur

Caritas Diecezji Tarnowskiej jest kościelną osobą prawną, która organizuje i koordynuje działalność charytatywną w diecezji tarnowskiej.

Stosownie do postanowień art. 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989 r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczpospolitej Polskiej ( Dz. U. 89.29.154 z późn. zm.) darowizny na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą, są wyłączone z podstawy opodatkowania darczyńców podatkiem dochodowym i podatkiem wyrównawczym, jeżeli kościelna osoba prawna przedstawi darczyńcy pokwitowanie odbioru oraz - w okresie dwóch lat od dnia przekazania darowizny - sprawozdanie o przeznaczeniu jej na tę działalność. W odniesieniu do darowizn na inne cele mają zastosowanie ogólne przepisy podatkowe.


Oznacza to, że darczyńcy mogą odliczyć od podstawy opodatkowania darowiznę przekazaną na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej w pełnej wysokości - bez uwzględnienia limitów określonych w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez GUNIO »
Nurkowanie nie jest bezpiecznym zajęciem - w ten sposób poznałem swoją żonę ...

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Styczeń 2012, 01:30:57 »
W uzupełnieniu wpisu Gunia, załączam ulotkę Artura Kubika.

Serdecznie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar

Offline MartaZ

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Re: 1% podatku 2011
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Luty 2012, 14:08:04 »
Ja mogę zaproponować stowarzyszenie Expatria http://www.1procentdzieciom.pl
Ufam im, są przejrzyści finansowo i wszystkie pieniądze które do Nich trafiają są przeznaczane na najuboższe, chore dzieci z Europy Wschodniej. Mój 1% podatku po raz trzeci trafia właśnie do Nich.
Ratowanie zdrowia i życia ciężko chorych dzieci to, to na czym mi zależy najbardziej. To przecież nasze, polskie dzieci z Kresów. Polecam Waszej uwadze to stowarzyszenie.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »

Offline GUNIO

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Re:
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Luty 2012, 01:29:55 »
Cytat: "Tomek Tatar"
W uzupełnieniu wpisu Gunia, załączam ulotkę Artura Kubika.

Serdecznie pozdrawiam.

Witajcie,

Sami już zadeklarowaliśmy nasz (rozliczamy się razem z Ólką) 1% na rzecz Artura Kubika. Gdyby nie to pewnie stanęlibyśmy przed trudnym wyborem...

Tym razem chodzi znowu o małe dzieci...

Właśnie otrzymałem kolejną prośbę od moich i Ulki znajomych - zwrócili się do nas Magda i Piotr Pazola. Wiem, że część z Was również miała okazję ich poznać lub być na organizowanych przez nich safari i wyjazdach nurkowych. Może w przyszłości traficie na ich łódź, może ich poznacie lub jak my - zaprzyjaźnicie się z nimi... Oboje nurkują, a ich pasje - nurkowanie i poznawanie świata stały się ich pracą.

Tym razem ciężka choroba dotknęła dwójkę ich długo oczekiwanych dzieci - Filipka i Julkę. Leczenie i terapia przekracza możliwości finansowe naszych przyjaciół dlatego zwrócili się do nas z prośbą o rozpowszechnienie ich apelu - zamieszczam go poniżej.

Czesc Ula i Gunio,

 

U nas duzo zmian – ponizej wiecej info i prosba -  Jesli nie macie co zrobic ze swoim 1%, prosze przekazcie go naszym dzieciakom. Z gory dziekujemy.

Jesli mozecie przekazac dalej tego maila, rowniez bedziemy wdzieczni.

 

Pozdrawiamy serdecznie

 

Magda i Piotr

 

APEL O POMOC

Bardzo prosimy o przeslanie tego Apelu do znajomych, rodziny, wspolpracownikow.

Przedstawiam Filipka i Julke.

 [attachment=0:2czao011]Filipek.jpg[/attachment:2czao011]     [attachment=1:2czao011]Julka.jpg[/attachment:2czao011]

Filipek i Julka to cudowne, rozesmiane i sliczne dzieciaki, ktore jeszcze do niedawna byly generalnie zdrowe i strasznie pogodne. Niestety zaczelismy zdawac sobie sprawe, ze z naszymi maluchami cos jest nie tak. Nie zaczynaly mowic, nie interesowaly sie innymi dziecmi, ich zabawy pozostawaly ciagle takie same, Filipek mial silne napady fobii w roznych sytuacjach....

 

W 2011 roku u Filipka zdiagnozowano Autyzm Dzieciecy a u Julci Calosciowe Zaburzenia ze Spektrum Autyzmu.

 

Oznacza to, ze nasze dzieci nie rozwijaja sie.

Filipek ma w tej chwili 4,5 roku a Julcia 3 latka, oboje NIE MOWIA.

 

Nasze maluchy inaczej widza swiat, nie rozumieja jezyka i nie potrafia go uzywac, do tej pory nie wolaja do nas „mama”i „tata”. Sa zagubione w kontaktach spolecznych, nie potrafia rozrozniac twarzy zlej, smutnej, rozesmianej a przez to nie moga budowac relacjii z ludzmi, czesto przerazone nowymi sytuacjami czy miejscami. Sa delikatne sensorycznie, czasem noszenie pewnych ubran jest tortura, nie potrafia zniesc dotyku. Smaki, zapachy, odglosy, te normalne z naszego zycia, ktorych my nawet nie zauwazamy, dla nich sa bolesne i nie do zniesienia. Cierpia na powracajace infekcje. Nie ucza sie nowych rzeczy a przepasc pomiedzy nimi i ich rowiesnikami kazdego dnia sie powieksza. Filipek nie jest w stanie uczeszczac do normalnego przedszkola, duze grupy go przerazaja i zamyka sie w sobie, Julcia coprawda jest odwazniejsza ale niczego nowego sie nie uczy, podaza za grupa pozostajac zamknieta w swoim swiecie.

 

JEST JEDNAK NADZIEJA!!!!  Intensywna terapia oparta o specjalny program, wynoszaca 20-40 godzin tygodniowo, sprawia, ze dzieci te mozna nauczyc mowic, zachowywac sie adekwatnie do sytuacji, pokonac problemy sensoryczne, wyleczyc nietolerancje organizmu i wzmocnic zdrowie.

 

Choc Autyzm towarzyszyc im bedzie do konca zycia to moga nauczyc sie zyc samodzielnie, pokonac strach przed swiatem i choc troche sie otworzyc, BYC MOZE W KONCU POROZMAWIAC Z NAMI. Wierzymy, ze uda nam sie nasze maluchy wyrwac autyzmowi choc troche.

 

Statystyki mowia, ze 5-10% pokonuje objawy autyzmu na tyle, ze mowi sie wrecz o wyleczeniu. Wszystkie te dzieci musza jednak opanowac mowe do 7go roku zycia, pozniej staje sie to coraz trudniejsze i dzieci takie nie nadazaja za swiatem.

Do 10go roku zycia mamy czas na „wyprowadzenie” zdrowia i objawow tak, by mogly pojsc do szkol ze zdrowymi dziecmi.

 

Zostalo nam niewiele czasu – tylko 2-3 lata by nauczyc je mowic, by kiedys mogly sie usamodzielnic.

 

Aby to zrobic Filipek i Julcia musza natychmiast rozpoczac terapie, pojsc na drakonska diete (bezcukrowa, bezmleczna, beglutenowa), brac suplementy, ktore dostepne sa jedynie w USA, przejsc skomplikowane testy na nietolerancje oraz obecnosc metali ciezkich.

 

POMOZCIE NAM! Terapie, diety, leczenie wspomagajace sa bardzo drogie i wykraczaja poza nasze mozliwosci finansowe  a chcemy zrobic dla naszych dzieci WSZYSTKO BY IM POMOC!

 

BARDZO PROSIMY O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA KONTA NASZYCH MALUCHOW – TO NIC NIE KOSZTUJE!

 

Mozna rowniez przekazywac darowizny  bezposrednio na subkonto w Fundacji – osoby fizyczne do 6% dochodu rocznego a osoby prawne do 10% dochodu rocznego – kwoty te mozna odliczyc od dochodu uzyskanego w roku, w ktorym dokonano darowizny.

 

KAZDY GROSZ SIE LICZY.

 

Kwoty te trafiaja na subkonta naszych dzieci w Fundacji „Zdazyc z pomoca”. Srodki te w 100% wykorzystuja nasze dzieci. Fundacja oplaca z nich faktury za przeprowadzone terapie i leczenie.

 

JAK TO ZROBIC?

Przekazanie 1% podatku jest bardzo proste i NIC NIE KOSZTUJE poza wpisaniem w formularzu PIT-rocznym:

- nr KRS fundacji:             0000037904;

- oraz w pozycji „cel szczegółowy 1%”: Pazoła Filip, 15802 lub Pazoła Julia, 15803

dla poszczególnych formularzy odpowiednio:

PIT-36 – poz. 303; PIT-36L – poz. 106; PIT-37 – poz. 124; PIT-38 –poz. 59; PIT-28 – poz. 133 oraz PIT-39 – poz. 52 .

W celu umożliwienia identyfikacji osoby przekazującej 1% prosimy o postawienie „X” w kwadracie w polu znajdującym się obok polu, w którym wpisuje się dane Filipka lub Julci.

Z odliczenia 1% podatku moga korzystac osoby fizyczne nieprowadzace i prowadzace dzialalnosc gospodarcza rozliczajace sie wedlug skali progresywnej jaki podatku liniowego, osiagajace dochody na gieldzie i placace ryczalt od przychodow ewidencjonowanych.

 

W przypadku zadeklarowania 1% podatku badz przekazania darowizny, prosimy o informacje abysmy mogli dopilnowac odpowiedniego zaksiegowania tych kwot na kontach naszych dzieci w Fundacji.

 

Dane konta:

Fundacja Dzieciom „Zdazyc z Pomoca”

Ul. Lomianska 5, 01-685 Warszawa

Nr: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Z dopiskiem: Pazoła Filip, 15802 lub Pazoła Julia, 15803

Bardzo prosimy o przeslanie tego Apelu do znajomych, rodziny, wspolpracownikow. Liczy sie dla nas kazda pomoc.

 

Magda i Piotr Pazola

Kontakt: info@safaripazola.com, tel: 0797581282

 

Safari Pazola
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Nurkowanie nie jest bezpiecznym zajęciem - w ten sposób poznałem swoją żonę ...

Offline Iron

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 764
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1
Re: 1% podatku 2011
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Marzec 2012, 22:49:34 »
Cytuj (zaznaczone)
Witamy -

nasz synek Bartuś urodził się 3 stycznia tego roku z bardzo rzadką wadą genetyczną (1:1 000 000 urodzeń)
- Tibial hemimelia - brak kości piszczelowych podudzia,  obie nóżki mają tylko kości strzałkowe, ale na nich nie da się chodzić....
za około 9-12 miesięcy będzie miał amputowane oba podudzia i od tego czasu zacznie się protezowanie.

Chcąc zapewnić w przyszłości naszemu Skarbowi możliwość samodzielnego poruszania się bez wózka inwalidzkiego koniecznym będzie zaopatrywanie go w miarę wzrostu w nową parę nóżek... początkowo nawet co 8-10 miesięcy.
Jednocześnie trzeba będzie prowadzić intensywną rehabilitację. Jest to spory wydatek, ale niezbędny dla normalnego rozwoju i funkcjonowania dziecka.
Środki będziemy gromadzić na specjalnym koncie udostępnionym przez Fundację Dzieciom "Zdążyć z pomocą".

Tą drogą w imieniu swoim i Bartusia prosimy o przekazywanie 1% podatku -
to nic nie kosztuje a Bartusiowi każda złotówka przybliży możliwość niemal normalnego funkcjonowania w przyszłości, bez siedzenia w wózku a my będziemy mogli cieszyć się Jego postępami w nauce chodzenia i radosnym dzieciństwem.

Przy wypełnieniu rozliczenia rocznego PIT proszę wpisać w odpowiedniej rubryce :
nr KRS 0000037904
cel szczegółowy: Bartosz Bułat
nr ewidencyjny:17734

Za wszelkie wpłaty z góry serdecznie dziękujemy! Przed nami długa droga .....
Asia i Przemek Bułat

Są to dobrzy znajomi mojej żony i w sumie szkoda, że wcześniej do mnie nie dotarła ta informacja.
Może, ktoś jeszcze nie zdążył się rozliczyć i zapragnie pomóc znajomym.

Dzęki!

P.S.
Bartusiowi można też pomóc wpłacając darowiznę na konto Fundacji Zdazyc z Pomocą w dwoch bankach : BPH i Pekao SA.

BPH: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Pekao SA 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

w tytule przelewu trzeba podać : 17734 - Bartosz Bułat

Więcej na: http://www.dzieciom.pl/darowizny.html
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
/Tomek
tel. 728401279