Autor Wątek: Safari nurkowe St Johns 20-27 marca  (Przeczytany 12616 razy)

Offline jackdiver

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 631
    • Zobacz profil
    • Moana-sub
  • Stopień nurkowy: Instruktor nurkowania
(Bez tematu)
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Styczeń 2010, 00:43:22 »
Safari St. Johns to nie tylko słynne rafy Fury Shoal i St John's tak barwnie opisywane przez wielu organizatorów safari:
....z tego miejsca wyruszamy w sześciodniowy rejs, przekraczając Zwrotnik Raka i docierając do raf położonych w pobliżu granicy egipsko-sudańskiej. Rafy Świętego Jana obejmują formy niespotykane w centralnej i północnej części Morza Czerwonego przyjmujące postać cokołów wznoszących się do powierzchni z głębokości 20-25 metrów, poprzecinanych krętymi korytarzami i tunelami otwierającymi się w laguny i koralowe ogrody.
Jedną z takich raf jest przepiękna Um el Khararim (Matka Dziur). Na innych miejscach nurkowych, takich jak Gotta Kibir, Habili Ali czy Small Habili będziemy nurkowali nie osiągając głęboko położonego dna. Popłyniemy w toni, pchani łagodnym prądem, wzdłuż wspaniałych, bogato porośniętych ścian. To właśnie tutaj najczęściej spotyka się rekiny białopłetwe i szare rekiny rafowe. Wszystkie miejsca nurkowe cechuje bogactwo życia i doskonały stan rafy związany z niewielkim ciągle, obciążeniem turystycznym tego rejonu. Nie rozczarują nas też nurkowania nocne, podczas których spotyka się hiszpańskie tancerki, najeżki, płaszczki i mureny...
ale także kilka wraków słabo znanych a wartych obejrzenia.
Poniżej podaje mapkę z ich lokalizacjami i linki do stron opisujących je.
Mapka
Wrak Tienstin przy rafie Abu Galawa Kebir
Sail Yacht przy rafie Iron Garden
oraz najgłębiej położony( 40m ), mało znany wrak łodzi rybackiej Fishing boat przy wysepce Sernaka koło półwyspu Ras Banas. W zasadzie nigdzie dobrze nie opisany ale jakby ktoś znalazł dobry opis to niech da linka
Mam nadzieję  ze w czasie tego safari, na które ja też się wybieram uda nam się  wszystkie je zobaczyć.
Pozdrawiam Jacek 8)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jackdiver »
Jacek Zachara, instruktor nurkowania CMAS i SSI nurek full TMX, szkolenia, wyprawy nurkowe do Egiptu, Chorwacji i na Maltę , pełny serwis sprzętu nurkowego i produkcja analizatorów tlenowych tel 694727188 www.moana-sub.com.pl

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Styczeń 2010, 09:52:18 »
Witajcie,
chciałem wszystkim uświadomić, że przy obecnym kursie euro całość safari kosztuje jedynie 3500 zł... taka okazja już się nie powtórzy ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline jackdiver

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 631
    • Zobacz profil
    • Moana-sub
  • Stopień nurkowy: Instruktor nurkowania
(Bez tematu)
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Styczeń 2010, 10:55:00 »
No i jeszcze powojenny wrak
SS Turbo
początkowo służący do transportu paliw płynnych a w czasach wojny z dodatkowo uzbrojonym pokładem
114m długości
Lokalizacja : Sataya El Bara, blisko Ras Banas
leżący na gł. 14m do 28m
Jeśli uda się tam zanurkować to będzie rewelacja
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jackdiver »
Jacek Zachara, instruktor nurkowania CMAS i SSI nurek full TMX, szkolenia, wyprawy nurkowe do Egiptu, Chorwacji i na Maltę , pełny serwis sprzętu nurkowego i produkcja analizatorów tlenowych tel 694727188 www.moana-sub.com.pl

Offline miłosz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 870
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Styczeń 2010, 14:44:43 »
Proszę wszystkich zainteresowanych o przynoszenie i wpłacanie zaliczek :)

Jednocześnie chciałem poinformować, że do całości kosztów musimy jeszcze doliczyć kwotę 15Euro na tzw, Reef Protection Fee.

Pozdrawiam serdecznie

Miłosz
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez miłosz »
Swim, Dive or Die!!!

Offline miłosz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 870
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Luty 2010, 20:00:55 »
Drodzy Klubowicze zostały ostatnie dwa miejsca na łodzi na marcowe safari na St. Johns.

Gorąco zachęcam, tak atrakcyjna cena safari moze się już nie powtórzyć :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez miłosz »
Swim, Dive or Die!!!

Offline jorgul

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Luty 2010, 11:45:58 »
Hej,

Może weterani marcowych safari wypowiedzą się na temat temperatury wody. Ja byłem na St. John's w październiku zeszłego roku i było ciepło, więc np. pianka 5mm spokojnie wystarczyła. Niestety, wiem, że w marcu jest dużo zimniej. Czy uważacie, że 7mm wystarczy, czy dodatkowo trzeba brać docieplacz z kapturem?

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jorgul »

Offline krzyh

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
    • http://www.bookdepository.co.uk/?a_aid=go2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Luty 2010, 19:25:22 »
Jako ze weterani sie nie wypowiadaja to moze krotka informacja ode mnie - wrocilem wlasnie ze stacjonarki w Dahabie i nurkowalem w 7mm + osobny kaptur na glowe. Bylo mi bardzo komfortowo (temperatura wody ok 24 stopnie).
Co do reszty osob to wiekszosc plywala dodatkowo w rekawicach (niby nielegalnych w egiptowie) i pojedynczych piankach. Generalnie przy dluzszych nurkach kobiety narzekaly ze jakis chlodek poczuly.
Moim zdaniem 7 mm + kaptur spokojnie wystarczy.

Cytat: "jorgul"
Hej,

Może weterani marcowych safari wypowiedzą się na temat temperatury wody. Ja byłem na St. John's w październiku zeszłego roku i było ciepło, więc np. pianka 5mm spokojnie wystarczyła. Niestety, wiem, że w marcu jest dużo zimniej. Czy uważacie, że 7mm wystarczy, czy dodatkowo trzeba brać docieplacz z kapturem?

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez krzyh »
"And now briefing: we jump in the water, and we dive."

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Luty 2010, 13:06:32 »
ja po paru dniach nurkowania (sharm i dahab koniec lutego) to już w 7+7 nurkowałem ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline jorgul

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Luty 2010, 21:16:33 »
Dzięki za odpowiedzi. Czyli jednak trzeba na wszelki wypadek mieć coś cieplejszego :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jorgul »

Offline miłosz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 870
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Marzec 2010, 22:04:10 »
Chciałbym poinformować, że cały czas mamy dwa ostatnie miejsca na łodzi. Wszelkie zapytania proszę kierować mailowo do mnie lub telefonicznie (proszę po 17).

Pozdrawiam serdecznie
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez miłosz »
Swim, Dive or Die!!!