Autor Wątek: Suunto czy Uwatec ??  (Przeczytany 19696 razy)

Offline ARTUR

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1411
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: Technical Cave Instructor / M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Czerwiec 2006, 18:44:58 »
-zdecydowanie Aladin PRO lub SMART (PRIME to taki mały wypierdek) albo Vyper!   A najlepiej jakiś VR DELTA P  :D  ale zchodząc na ziemie :
-Aladin (PRO lub SMART) jest fajniejszy z wyglądu , Vyper w porównaniu z nim taki troche "spedalony".
-Za to Vyper jest nieco bezpieczniejszy ? tyle, że to jego RGBM w rzeczywistości nie spełnia wszystkich założeń prawdziwego RGBM.
-Aladin jest też bardziej pancerny.
-Sam mam Vypera i uważam, że podczas nurkowania wszytskie potrzebne w danej chwili informacje są czytelne-w zielonym podświetleniu ładnie widać( na 50 m też).
Denerwują mnie jedynie przyciski, w Aladin-ie jest lepsze rozwiazanie.
-widziałem już kilka ot tak popsutych Aladin-ów (głownie te nowsze modele), Vypera zadnego jeszcze
-fajnie jest samemu wymienić baterie, a nie wysyłać gdzieś tam..
-z interfejsem do Vypera jest większy problem (trudniejszy w zbudowaniu)

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez ARTUR »
nie sprzęt lecz chęć szczera czyni z ciebie divera

Offline Gracek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Czerwiec 2006, 21:19:35 »
Dobra powiem wam szczerze ze im wiecej siedze przed tym kompem i przegladam te stronki tym jestem mniej zdecydowany:)

Umieszcze tu linki do paru fajnych stron ktore udało mi sie znaleźć po wielogodzinnym klikaniu :) według mnie z atrakcyjnymi cenami.

Zaczynamy:

----------------------------------------------------------------------------------------

Jesli chodzi o polski sklep to najtanszy jaki znalazlem to :

http://marin.pl/online/index.php?cPath= ... f2107ae908

tutaj jest chyba w atrakcyjnej cenie pianka EQUES DUALDIVE (7+5 mm mokry) 967.00zł

http://marin.pl/online/product_info.php ... f2107ae908

----------------------------------------------------------------------------------------
Aeris Atmos 2 za $289.00 (895zl)


Oceanic Versa Pro $269.95( 840zl) (http://www.divernet.com/news/stories/250506versa.shtml to chyba dlatego tak tanio jednak z tego co widze to tylko konretne numery seryjne sa popsute:)

http://www.scubatoys.com/store/Scuba_Ni ... asp?PAGE=2

----------------------------------------------------------------------------------------
Suunto Gekko 209.00 euro (815zl).

http://www.mega-divestore.com/divestore ... p-172.html
----------------------------------------------------------------------------------------
Suunto Vyper 292.50 euro(1140zl)

http://www.sportextreme.com/pz209x20230yEUR/

----------------------------------------------------------------------------------------

Dobra jednak najtaniej to znalazlem sprzet na ebayu tylko nie wiem czy tak spokojnie mozna go tam kupowac:).

Suunto Gekko 250$(775zl), Suunto Vyper 360$(1120zl) Germany ten sam gość.
Uwatec Aladin Smart 380$(1180zl) US

Generalnie na tych co patrzylem to wygladaja na tych co handluja takim sprzetem:)
I raczej powinni byc rzetelni jak ktos mial doswiadczenie niech sie wypowie.

----------------------------------------------------------------------------------------

Oczywiscie do wszystkich tych sklepów zagranicznych trzeba doliczyć ok 10 euro przesyłki.

Problem tkwi w tym ze nie zabardzo wiem jak taki sprzet kupic, jesli ma ktos doświadczenie w takich transakcjach niech napisze jak mozna zapłacić za sprzet(tzn co trzea miec/zrobic zeby móc zaplacic:))

Mam nadzieje ze ten linki zaoszedza chociaz troche czasu osobą mającym podobne dylematy jak ja:)

Pozdrawiam all.

ps. Moze jakby pare osob chcialo kupić jakis sprzet to mozna by sie zorganizowac wyszlo by to taniej i mniej klopotow dla kazdego.

ps2. Kurcze jeszcze sie za pianka nie zaczelem rozgladac moze mi ktos poradzi cos czy to wsio ryba jakiej firmy wezme tylko kwestia grubosci i ceny:) (ponoc neoprenu i tak wiele fabryk nie produkuje na swiecie)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Gracek »

Offline Malysz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Czerwiec 2006, 08:55:16 »
W sprawie kompa pogadalbys z TP. Ostatnio chwalil sie, ze przerobil Gekko na Vypera-bylo na sekcie (ponoc kwestia software). Jeslibys tak zrobil to zaoszczedzisz pare setek.

Pozdro
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Malysz »
\"Rzeczy poważne należy traktować lekko\"

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Czerwiec 2006, 09:41:45 »
Cytat: "mroowek"
Jezeli ktos ma odmienne zdnie - chetnie popolemizuje
Ja też chętnie. :-)

Cytat: "mroowek"
1. Jest nowszy, a wiec technologocznie bardziej zaawansowany
A jednocześnie mniej przetestowany. :-)

Cytat: "mroowek"
2. Jest ze Szwajcarii, co daje podstawy przypuszczac, ze bedzie bardziej precyzyjny

To już nie czasy szwajcarskich zegarków - elektronika cyfrowa działa albo nie - nie jest mniej lub bardziej precyzyjna.

Pytającemu odradzam przede wszystkim dziwne, niszowe produkty (jakieś Maresy, Atmosy). Nie są popularne z jakiegoś powodu. Jeśli chodzi o wybór Aladin czy Suunto, to sam mam Aladina (jeszcze Pro), ale nie jestem jego ortodoksyjnym wyznawcą. Jego główna zaleta to czytelność wyświetlacza. Gdyby nie to, to równie chętnie używałbym Vypera.

Najlepsze pozdrowienia.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar

Offline Gracek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Czerwiec 2006, 10:11:09 »
Cytat: "malysz"
W sprawie kompa pogadalbys z TP. Ostatnio chwalil sie, ze przerobil Gekko na Vypera-bylo na sekcie (ponoc kwestia software).


Kto to TP?:)

Wiem ze mozna przerobic nawet sciaglem juz softa do tego :)
Tylko nie wiem czy to w ogole dziala nie mowiac czy poprawnie i czy mozna tym cos popsuc.
Takze jakbyscie mi mogli dac namiar na kogos kto to robil (TP :wink: ) byl bym wdzieczny.

Pozdrowionka
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Gracek »

Offline mroowek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Czerwiec 2006, 14:16:52 »
Cytat: "Gracek"
Uwatec Aladin Smart 380$(1180zl) US
Uważaj, jakiś czas temu Uwatek wypuścił serię komputerów z poważnym błędem w modelu dekompresyjnym i wycofywali je ze sprzedaży. Błąd jest podobno nieusuwalny, chociaż widziałem oferty kupna modeli z tym błędem.


Cytat: "tatar"
A jednocześnie mniej przetestowany.  
Hm, wydaje mi się, że to jest w prostej linii kontynuacja Alladina, wiec raczej jest dobrze przetestowany. Wady fizyczne, no cóż - mogą się zdarzyć w każdym produkcie.

Cytat: "tatar"
To już nie czasy szwajcarskich zegarków - elektronika cyfrowa działa albo nie - nie jest mniej lub bardziej precyzyjna.

Kupiłbyś chiński komputer i polegał na nim w czasie nurkowania? Ja chyba nie  :?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez mroowek »

jazz

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Czerwiec 2006, 21:13:54 »
Cytat: "Gracek"
Oczywiscie do wszystkich tych sklepów zagranicznych trzeba doliczyć ok 10 euro przesyłki.
...i prawdopodobnie cło. Upewnij się za nim kupisz. Najlepiej zadzwoń bezpośrednio do biura celnego.

Cytat: "Gracek"
Problem tkwi w tym ze nie zabardzo wiem jak taki sprzet kupic, jesli ma ktos doświadczenie w takich transakcjach niech napisze jak mozna zapłacić za sprzet(tzn co trzea miec/zrobic zeby móc zaplacic:))

Jak wiadomo, za wszystko inne zapłacisz kartą MasterCard :) Tak. Najprościej (a w większości wypadków to jedyne wyjście) jest zapłacić kartą kredytową.

Zanim kupisz upewnij się jeszcze, że ów e-sklep podaje adres swojej siedziby z numerem telefonu. W przeciwnym wypadku jeśli coś pójdzie nie tak, nie będziesz miał się z kim wykłócać.
Dodatkowo przeczytaj opinie na temat sklepu (oczywiście nie na stronach sklepu).

Jeśli miałbym coś polecić to byłby to leisurepro.com. Mają siedzibę w Nowym Jorku (możesz odebrać na miejscu, jeśli przypadkiem przejeżdżasz). Są największym sklepem wysyłkowym w Ameryce Północnej w branży i mają naprawdę dobre ceny (przy okazji od razu możesz policzyć ile będzie cię kosztować wysyłka). Mają również "best price guarantee" co oznacza, że jeśli znajdziesz im sklep, w którym możesz to mieć taniej to oni sprzedadzą Ci to po cenie 5% niższej od konkurencji.

Jedyną niewiadomą pozostaje... cło. Niestety, oni nie podadzą ci tej informacji, bo po prostu nie wiedzą (trudno znać regulacje celne wszystkich państw do których się wysyła towar, poza tym często sprowadza się to do indywidualnej interpretacji celników). Tak więc najlepiej to mieć wujka w ameryce, który zakupi sprzęt na miejscu i wyśle jako używany/prezent do Polski.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jazz »

jazz

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Czerwiec 2006, 21:33:13 »
Jeśli chodzi o Suunto to zwróciłbym uwagę na https://www.divetank.com/divetank.net/ Zaoferowali mi (trzeba dzwonić) Vypera za 460CAD (~1240zł) wliczając przesyłkę i podatki (bez cła - o ile istnieje). Cena nie poraża ale oferują 5 letnią gwarancję (2 lata Suunto + 3 lata własnej) i darmową wymianę baterii (niestety, przesłać trzeba na własny koszt). Dodatkowo oferują wymianę lub zwrot kasiory jeśli ci się komp nie spodoba, nawet jeśli już w nim zanurkowałeś (wypytaj dokładnie o "terms and conditions"). I jeszcze jedno: targuj się!
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jazz »

Offline Malysz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Czerwiec 2006, 08:40:14 »
Cytat: "mroowek"
Kupiłbyś chiński komputer i polegał na nim w czasie nurkowania? Ja chyba nie


Ja bym tam sprawdzil czy przypadkiem nie  masz chinskiego komputera :) jak wiadomo wiekszosc elektroniki jest robiona wlasnie w Panstwie Srodka i krajach satelickich. W Szwajcarii co najwyzej moga skladac to do kupy.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Malysz »
\"Rzeczy poważne należy traktować lekko\"

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Czerwiec 2006, 09:27:13 »
Cytuj (zaznaczone)
...i prawdopodobnie cło.

W granicach Unii? Z tego względu, nam, środkowoeuropejskim szaraczkom korzystniej kupować w Europie - brak cła i tani, szybki transport drogą lądową.

Najlepsze pozdrowienia.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar