Autor Wątek: Najczęściej zadawane pytania.  (Przeczytany 15022 razy)

Offline maciek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Październik 2005, 09:46:53 »
właśnie! Krab działa niekomercyjnie ale w warunkach jak najbardziej komercyjnych kapitalizm ma to do siebie że jeśli go sie nie uprawia to on sie rozprawia z nami.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez maciek »
pozdrawiam serdecznie

Offline mroowek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Październik 2005, 11:02:37 »
Cytat: "tatar"
Nie podawajmy konkretnych cen, ale warto podkreślić istotę np. "Wypożyczanie sprzętu nie jest dla nas źródłem dochodu (...)"


Nad tak przedstawiona kwestia moznaby sie zastanowic. Ja ciagle jednak uwazam, ze tym, co sciaga ludzi do klubu nie moze byc przede wszystkim cena. Nie zalezy nam przeciez na tym, zeby ludzie przychodzili do klubu tylko dlatego, ze po kalkulcji wyszlo im to taniej. Zalezy nam w pierwszej kolejnosci, aby byly to osoby, ktore chca byc przede wszystkim czlonkami organizacji studenckiej.

Cytat: "tatar"
Ludzie po komercyjnych kursach nurkowych najpopularniejszej organizacji nie zdają sobie sprawy z takiej możliwości.


Tacy ludzie sa klientami tych komercyjnych organizacji i przejmowanie ich przez klub mogloby zostac uznane za przejaw wyjatkowo nieuczciwej konkurencji, ktorej przeciez w ogole nie chcemy stwarzac. Z tego tez powodu ceny klubowe dotycza tylko klubowiczow.




Nie zamykajac toczacej sie dyskusji chce was tylko poinformowac, ze w czasie mojej 2 letniej kadencji z ust kandydatow do klubu nigdy nie padlo takie pytanie. Z tego powodu trudno uznac to za pytanie typu faq  :wink:
« Ostatnia zmiana: 20 Październik 2005, 11:50:58 wysłana przez mroowek »

Offline maciek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Październik 2005, 11:43:35 »
Cytuj (zaznaczone)
Zalezy nam w pierwszej kolejnosci, aby byly to osoby, ktore chca byc przede wszystkim czlonkami organizacji studenckiej.


A ja myśle że przedewszystkim chcą nurkować i cena tez chyba ma znaczenie (dla mnie przynajmniej miała, czy to czyni mnie gorszym krabowiczem?  :wink:  )

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez maciek »
pozdrawiam serdecznie

Offline mroowek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Październik 2005, 11:51:35 »
Cytat: "maciek"
właśnie! Krab działa niekomercyjnie ale w warunkach jak najbardziej komercyjnych (...)

W rzeczywistosci tak jest. Nie mniej jednak statutowa dzialalnosc klubu ma chrakter bardziej socjalistyczny niz kapitalistyczny. Nie mozemy wiec uprawiac kapitalizmu w ramach socjalizmu  :D

Przy okazji ... jazz co myslisz o zamieszczeniu w serwisie tresci statutu?

Nie rozumiem dlaczego gorszym?

Cytat: "maciek"
cena tez chyba ma znaczenie

Oczywiscie ze ma, dlatego na spotkaniach naborczych temu tematowi jest poswiecona odpowiednia czesc czasu. Nie mniej jednak nie chcemy, abz to ona decydowala o tym, czy ktos przyjdzie na to spotkanie czy nie.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez mroowek »

jazz

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Październik 2005, 19:00:48 »
Cytat: "mroowek"
Przy okazji ... jazz co myslisz o zamieszczeniu w serwisie tresci statutu?

Dobry pomysł. Cokolwiek pozwoli czytelnikowi przybliżyć mu nasz klub jak najbardziej nadaje się do naszego serwisu. Tylko nie róbmy z tego konstytucji, bo wtedy będziemy musili powołać trybunał... a to w dalszej kolejności pociągnie za sobą powołanie komisji lustracyjnej a wtedy może się okazać, że wysoko postawieni członkowie "organizacji" mieli w przeszłości powiązania z organizacjami kapitalistycznymi ;)

A jeśli już o pieniądzach mowa to... Jak zaczynałem, to dla mnie - biednego studenta (żywiłem się w Krakusie!) - koszt był sprawą priorytetową. Poznanie "wielu fascynujących ludzi tworzących iście klubową atmosferę" było dla mnie jedynie bonusem, gratisem, czy innym chwytem marketingowym. Tak więc sądzę, że taka jakaś zgrubna estymacja kosztów przydałaby się w FAQ.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jazz »

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Październik 2005, 09:32:23 »
Na pewno pojawia się (na spotkaniach albo w innych sytuacjach) pytanie: czy trzeba kupować własny sprzęt albo ile kosztuje sprzęt do nurkowania i dlaczego tak drogo. Przy okazji takiego pytania, możemy odpowiedzieć "trzeba posiadać tylko swoje ABC, a cały sprzęt można pożyczać z klubu po kosztach własnych" (tak z grubsza).

Najlepsze pozdrowienia.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar

Offline Malysz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Październik 2005, 12:09:04 »
Nie mozemy wystawic oficjalnego cennika ze wzgledu na fiskus. O co chodzi w szczegolach to nie wiem. Ale AGH na to sie nie zgadza i mysle, ze to powinno zakonczyc ta dyskusje.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Malysz »
\"Rzeczy poważne należy traktować lekko\"

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Październik 2005, 13:14:51 »
Cytat: "Malysz"
Nie mozemy wystawic oficjalnego cennika ze wzgledu na fiskus. O co chodzi w szczegolach to nie wiem. Ale AGH na to sie nie zgadza i mysle, ze to powinno zakonczyc ta dyskusje.

Ale to jest ustalone od początku. Dyskutujemy o opisowym określeniu poziomu cenowego.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar

Offline Malysz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Październik 2005, 13:43:42 »
No to proponuje haslo:

"Nawet jesli jestes pusty w pysk
mozesz nurkowac z nami,
generujac minimalny zysk"

 :lol:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Malysz »
\"Rzeczy poważne należy traktować lekko\"