Warsztaty freediving'owe

Zapraszamy do uczestnictwa w warsztatch freediving'owych.
Będą one obejmować dwa spotkania, w dniach 13 i 20.03.2015.
Godzina 19:00

Warsztaty poprowadzi nasz najbardziej utytułowany freediver, instruktor freedivingu, wielokrotny medalista w konkurencjach basenowych, Mistrz Polski, dziesiąty zawodnik na Mistrzostwach Świata we freedivingu – Roman Walczyk, oraz dwaj instruktorzy freedivingu: Paweł Łabaj i Sylwester Wójcik.

Na zajęciach omówimy:
1. Sprzęt do freedivingu,
2. Podstawy fizjologii i patofizjologii nurkowania freedivingowego
3. Podstawy fizyki
4. Techniki oddechowe
5. Podstawowe dyscypliny w nurkowaniu freedivingowym
6. Bezpieczeństwo nurkowania freedivingowego

Wykłady i prezentacje sprzętu będą przeplatane ćwiczeniami oddechowymi.

Warsztaty będą dobrym wstępem do rozpoczęcia treningów freedivingowych. Na własnej skórze (płucach ;) przekonacie się o sile technik relaksacyjnych i własnych możliwościach. Obalimy pokutujący wciąż mit siłowego pływania pod wodą. „Stylu” czy raczej metody przemieszczania się pod wodą przez zdecydowaną większość osób, które o freedivingu więdzą... że jest ;-)
Członkowie naszej sekcji, po warsztatach i zaliczeniu zajęć na akwenie otwartym, będą mogli uzyskać (nieodpłatnie) stopień Płetwonurek nurkujący z zatrzymanym oddechem PZO1 KDP/CMAS (należy pokryć koszt certyfikatu KDP).

Warsztaty są bezpłatne tylko dla członków klubu z opłaconą składką. Dla pozostałych koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 50 zł.

Zajęcia odbywać się będą w sali 01, w budynku B6 AGH - Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH MAPA