Stari Grad - Chorwacja na pożegnanie lata 2015

Drodzy Klubowicze.

Tradycyjnie już pragniemy Was zaprosić do udziału w wyjeździe do Chorwacji na pożegnanie lata.

W tym roku udamy się do Starego Gradu na wyspie Hvar.

Wyspa Hvar należy do archipelagu Środkowej Dalmacji. Specyficzne położenie geograficzne sprawia, że ilość dni słonecznych w roku jest tu większa niż w którymkolwiek innym miejscu Chorwacji, czego przyjaźni i gościnni mieszkańcy nie zapominają podkreślać. Panuje tu klimat śródziemnomorski, dzięki któremu otaczają nas gaje oliwne, winnice, palmy i figowce, a także aromatyczne zioła: lawenda, rozmaryn i szałwia. Najstarszym miastem wyspy jest Stari Grad, który wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego UNESCO. Pierwsi osadnicy przybyli tutaj z wyspy Pharos już w 384 r. p.n.e., tworząc greckie polis. Dzisiaj liczący kilka tysięcy mieszkańców St. Grad jest kameralnym kurortem pełnym zabytkowych kościołów, kaplic, kawiarni i restauracji. Leżący w głębi malowniczej zatoki i zanurzony w zieleni otaczających go gajów oliwnych i winnic Stari Grad, jest alternatywą dla głośnego, dynamicznego Hvaru. Miasteczko pełne jest wąskich, krętych i pełnych uroczych zakątków uliczek, w których w najbardziej nieoczekiwanym miejscu można natknąć się na kameralną restauracyjkę lub klimatyczną winiarnię, w której można degustować domowe wina oraz inne chorwackie trunki, takie jak słodki prošek, rakija czy martina.

Poniżej szczegóły oferty:

Termin: wyjazd odbędzie się w dniach 18 – 27.09.2015
Wyjazd z Krakowa w piątek 18.09.2015 późnym popołudniem.

Zakwaterowanie: 3 osobowe bungalowy ZOBACZ

Bungalowy położone są w bezpośrednim sąsiedztwie bazy nurkowej. Wyposażone w łazienkę, aneks kuchenny, taras.

Nurkowanie: W planie mamy 10 nurkowań z łodzi. Wypłynięcia na nurkowanie realizowane będą rano lub popołudniu (w zależności od liczby chetnych i przydziału do grupy nurkowej). W cenie pakietu wliczone są butle 12L i balast. Za dodatkową opłatą będzie możliwośc zanurkować na Campanelli lub w okolicach wypsy Vis. Więcej o miejscach nurkowych TUTAJ

Cena: dla osoby nurkującej z opłaconą składką klubową na rok 2015 - 1550 PLN*
dla osoby nienurkującej - 950 PLN**

Cena zawiera:

- pakiet 10 nurkowań z łodzi*
- przejazd na trasie Kraków – Stari Grad – Kraków* **
- opłatę za prom* **
- 7 noclegów w bungalowie 3 osobowym* **
- ubezpieczenie nurkowe*

Dodatkowo płatne:

- sprzęt nurkowy
- wyżywienie (na własną rękę)
- nurkowanie na Campanelli (10 Euro) i Visie (15 Euro)

Zapisy: od dzisiaj w siedzibie klubu potwierdzone zaliczką wysokości 500 zł.