Kraby na XIV BMP we Freedivingu

W dniach 30.06 - 01.07.2017 na krytej pływalni "Wodna Nuta" w Opolu odbyły się XIV Basenowe Mistrzostwa Polski we Freedivingu.
Zawody przyciągnęły blisko 50 zawodników z 6 krajów i były przeprowadzone w trzech konkurencjach:
• Dynamic with Fins (DYN - dynamika w płetwach)
• Dynamic without Fins (DNF - dynamika bez płetw)
• Static Apnea (STA - statyka)

Zawody byly swietnie zorganizowane, stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Padł rekord świata (Magdalena Solich-Talanda - 191m DNF!!), rekordy narodowe oraz wiele rekordów życiowych.

Krabowiczów dzielnie reprezentowała pięcioosobowa reprezentacja freediverow. Starty wszystkim się udały. Padły rekordy życiowe, był tez blackout metr przed końcem basenu   Fenomenalny występ zaliczył nasz debiutant, Medard Baran. Wyniki 181m DYN, 4:05 STA, 125m DNF uplasowały go na 9 miejscu w klasyfikacji generalnej mężczyzn! W konkurencji indywidualnej DYN Medard zajął jeszcze lepsze, V miejsce. Cieszymy się niezmiernie i gratulujemy!

Już w grudniu czekają nas kolejne zawody, oraz specjalna dodatkowa konkurencja drużynowa kobiet i mężczyzn! Drogie krabowe freediverki, liczymy na Was!